Jābūt ziemas riepām un atstarotājiem 4

No 1.decembra transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Savukārt gājējiem ir jārēķinās, ka slidenā laikā transportlīdzekļu bremzēšanas ceļš ir krietni vien garāks, tādēļ, pirms šķērsot brauktuvi - arī pa gājēju pāreju - vajadzētu pārliecināties, ka auto tik tiešām paspēs nobremzēt.

CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa atgādina, ka tumšajās diennakts stundās gājējiem un velosipēdistiem arī pilsētā atstarotājs ir obligāts. “Piespiedu apstāšanās gadījumā, nepietiekamas redzamības apstākļos un diennakts tumšajā laikā, izejot uz brauktuves vai atrodoties uz nomales, arī autovadītājiem jābūt tērptam apģērbā ar iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem,” uzsver I.Bērziņa.

Komentāri 4

Bonds

Kaut arī ir uzsnidzis sniegs, tumšajās diennakts stundās gājējiem un velosipēdistiem ne tik vien ārpus apdzīvotām vietām, bet arī pilsētās atstarotājs ir obligāts, bet vēl drošāk ir valkāt atstarojošās vestes vai apģērbu, kurā iestrādāts atstarojošs materiāls.CSDD uzsver, ka patlaban atstarojošais apģērbs ir obligāts kā gājējiem, tā arī autovadītājiem (Saskaņā ar jaunākajām izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos), jo piespiedu apstāšanās gadījumā, nepietiekamas redzamības apstākļos un diennakts tumšajā laikā, izejot uz brauktuves vai atrodoties uz nomales, arī autovadītājiem jābūt tērptam apģērbā ar iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem.Un visbeidzot, gājējiem ir jārēķinās, ka slidenā laikā transportlīdzekļu bremzēšanas ceļš ir krietni vien garāks nekā tad, kad brauktuve ir sausa. Tādēļ pirms šķērsot brauktuvi (arī ejot pa gājēju pāreju) cilvēkiem vajadzētu pārliecināties, ka auto tik tiešām paspēs nobremzēt.

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 08:57

Vajadzētu gājējiem vispār aizliegt pa tumsu staigāt!

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 08:46

!!!

Gājējus arī pilsētā dienas tumšajā daļā ļoti grūti ieraudzīt ( ne visur ir apgaismojums).

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 06:36

???

gājējiem obligāts atstarotājs arī pilsētā???? ,kur tas rakstīts????

pirms 10 gadiem, 2010.11.30 23:07

Vietējās ziņas