Jāmaksā būs visiem 30

Ar nākamā gada 1.janvāri Alūksnes novadā būs jauni saistošie noteikumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Tie paredz, ka visiem novada iedzīvotājiem, iestādēm un uzņēmumiem būs jāslēdz līgumi ar pašvaldības komercsabiedrību SIA “Rūpe”, kas būs vienīgais atkritumu apsaimniekotājs mūsu novadā.

SIA “Rūpe” valdes loceklis Valfrīds Vilks norāda – jaunie noteikumi pieliks punktu mūžīgajiem iedzīvotāju apgalvojumiem un atrunām “man nav atkritumu”. Noteikumos uzsvērts, ka ikviena fiziska vai juridiska persona ir atkritumu radītājs un viņa pienākums ir iesaistīties novada pašvaldības organizētajā atkritumu savākšanas sistēmā, nogādāt atkritumus tiem paredzētajās vietās un slēgt līgumu. “Slēgsim ar iedzīvotājiem, iestādēm līgumus, apgādāsim ar konteineriem. Katram klientam uz rokas būs gada kalendārs, kurā atzīmētas dienas, kad kurā pagastā izvedīs konteinerus – vismaz vienu reizi mēnesī. Jauno līgumu slēgšana notiks katrā pagastā uz vietas, to iepriekš izziņojot iedzīvotājiem,” skaidro V.Vilks.

Viņš uzsver, ka šogad iedzīvotājiem spēkā ir visi iepriekš slēgtie līgumi ar citiem atkritumu apsaimniekotājiem, jo jaunie līgumi būs ar 2011.gadu. SIA “Rūpe” nepirks no iedzīvotājiem atkritumus, bet piedāvās no tiem atbrīvoties legālā ceļā. Ja līgumus neslēgs, privātpersonām sods par to būs līdz 250 latu, juridiskām – līdz 1000 latiem,” saka V.Vilks.

Tagad ar atsevišķu Alūksnes novada domes lēmumu noteiks minimālo atkritumu normu, ko saražo viens cilvēks gadā. V.Vilks uzsver – normu noteiks, lai atkritumu apsaimniekošanā piespiestu iesaistīties arī neapzinīgos iedzīvotājus. “Mēs noteiksim minimālāko normu uz vienu cilvēku gadā, paredzot, ka iedzīvotāji arī šķiro atkritumus. Ja vienā, otrā gadā cilvēks būs samaksājis par normu, viņš sāks domāt: kādēļ slepus mest atkritumus pie kaimiņiem vai mežā, labāk ņemu savu konteineru, jo jāmaksā ir tāpat. Minimālā norma plānota 0,6 kubikmetri uz cilvēku gadā. Juridiskām personām būs arī sīkāks normu iedalījums. Ja atkritumu daudzums pārsniedz minimālo normu, jāmaksā būs par reāli izvesto daudzumu,” saka V.Vilks. Noteikumi stāsies spēkā, tiklīdz būs publicēti “Alūksnes Novada Vēstīs”.

Komentāri 30

Kolberģis

Raksts vienkārši ir "slima suņa murgi"! Kā gan var uzspiest slēgt līgumus ar vienu vietējo monopolistu? Cita lieta, ka jābūt līgumam ar jebkuru atkritumu apsaimniekotāju, kaut vai no Pampāļiem! Galvenais lai atkritumi tiktu izvesti, pārstrādāti un noglabāti legālos atkritumu poligonos! Tā vien liekas, ka "Rūpe" vēl dzīvo atīstītā sociālisma laikos, kad visu izlēma kompartija! Tas viss būtu vairāk kā smieklīgi, ja vien netiktu skarta tik nopietna tēma...

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 18:53

zaza

Tiesam pilsetnieki , nevis laucinieki ir tie, kas meslo kur pagadas. Aiz merkela ielas garazam, pilns piemests, pie vidusskolas dika, pa veco dzelzcelu. Vai tur laucinieki brauca un meta. Tiesam seit domes gudrajiem vajadzeja paklausities ko saka tauta, nevis tikai iekaset. Diemzel ar likumu zinasanu domes personam ta pasvaki. Un pat juristu vini galva nenem. Cik stulbu lemumu ir pienemts un taisas pienemt. Cik musu, nodoklu maksataju, naudas ir jau aizgajis kompensacijas un cik vel aizies........
Vispar Jurmala jau apversums bija, vai nav laiks mums ari vietniekus mainit.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 14:57

Dzīvoju lauku viensētā. Atkritumus šķiroju jau kopš bērnības, kad tas vēl nebija stilīgi. Mūsu konteineru izved reizi 2 mēnešos un man loti jāpiedomā ar ko to piekraut, lai nebūtu jāmaksā pa tukšo. Norma 0,6 km3 uz cilvēku gadā lauku viensētās ir par lielu. Ceļmalās un mežos mēslo pilsētnieki ne lauku cilvēki.Tā lūk!

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 09:32

Neviens mūsu priekšlikumus negaida. Viss jau ir izlemts, nevienam neko nejautājot. Mūs tikai nostādīs fakta priekšā - tagad jūs darīsiet šādi. Es savus atkritumus mežā nemetu. Un, ja man neviens nebrauks pakaļ konteineram, tad ar šo problēmu man pašam būs jātiek galā, jo uz domniekiem tas vairs neattieksies. Viņi būs līgumus saslēguši, un beigta balle. Pēc tam kaut vai ūdens plūdi.

pirms 10 gadiem, 2010.09.13 22:58

Apziņa

Da beidzat, nevaru to, nevaru šito, bet aizvest uz mežu gan lielākā daļa ir spējīgi. Būtu gājuši ar priekšlikumiem, kā šādu problēmu risināt laukos, nevis smirdināt un piesārņot gaisu dedzinot atkritumus un metot mežā!
Vaina ir apziņā, ka atkritumi ir jānogādā poligonā, nevis piegružojot savas dzimtenes zemi!

pirms 10 gadiem, 2010.09.13 22:16

Vispār jau atkal ir situācija - gribējām, kā labāk, sanāca, kā vienmēr! Kas ir ar to mūsu domi?! Kā jauna ideja, tā atkal auzās. Izdomājuši, kā no visiem iedzīvotājiem iekasēt naudu, bet, kā nodrošināt visus apmierinošu pakalpojumu - nē. Kaut kur dzirdēju fantāzijas, ko viens no deputātiem stāstījis - tagad katras lauku sētas iebraucamā ceļa galā stāvēšot konteiners. Tad nu gan Alūksnes novada ceļi izskatīsies skaisti - ar atkritumu "beciņām" gar malu (ja tāds ir deputātu redzējums par atkritumu apsaimniekošanu). Man arī lielceļš ir pus kilometra attālumā no mājas, un es nespēju iedomāties, kā es pa grants ceļu vilkšu smagu konteineru uz plastmasas ritenīšiem, bet pēc tam pusi dienas sēdēšu klāt un sargāšu, lai nenozog, pirms ir atbraukusi savākšanas mašīna. Atkal viss ir izlemts, ne ar vārdu neinformējot iedzīvotājus. Kaut kāds sviests! Skumji ir tas, ka šī dome ir pats sliktākais, kas ar mums noticis, lai gan izskatījās tik cerīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.09.13 21:31

mmm

Nav runa par maksu, bet gan pakalpojuma piejamibu. Ja konteiners esot jaatstaj ne talak ka 5 metri no lielcela, tad man sanak apmeram puskilometru vinu vilkt lidz sim lielcelam un tad jastav un jasarga, kad nu atbrauks. Labprat skirotu atrkritumus, bet kur lai vinus nesu? Ja laukos butu piejama si skirosanas sistema, tad atkrit visas problemas ar parejo. Nez kapec musu gudrie lasa sos komentus, bet neviens nesniedz atbildi, ka bus ar sim lauku viensetam.Jo problemu ir daudz. Rudens lietavas, pavasara skidonis, ziema. Respektivi ar siem piekrautajiem meslu vagiem izbrauksana bus pinkeriga. Un kurs labos sabojatos celus?

pirms 10 gadiem, 2010.09.13 09:31

Es šajā situācijā necepos par to, ka man būs jāmaksā par atkritumu izvešanu, bet gan par to, vai man ar konteineru būs pa visu pagastu jāvalkājas, gaidot mašīnu, vai arī tā tomēr iebrauks lauku sētā, neskatoties ne uz attālumu, ne uz aizputināto ceļu.

pirms 10 gadiem, 2010.09.12 23:26

likums

Ko cepaties! Un Muri, tad jau vari apstrīdēt atkritumu apsaimniekošanas likumu un kura pamata tiek izdoti saistošie noteikumi, a Atkritumu apsaimniekošanas likumā ir melns uz balta uzrakstīts, ka ikvienam atkritumu radītājam jāiesaistyās atkritumu apsaimniekošanā, tas nozīmē , ka jānoslēdz līgums ar komersantu, kuru ir izvēlējusies pašvaldība par atkritumu apsaimniekotāju! Nebūs te , man patīk alba, vai nealba, Rūpe un viss, tācu par neiesaistīšanos atkritumu apsaimniekošanā Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 75. pants paredz naudas sodu fiziskām personām no 50 latiem un basta!!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.12 22:11

ozo

loģiski būtu ja obligāti būtu jāmaksā par savākšanu visiem pilsētu un ciematu centru iedzīvotājiem ,kam zemes gabals ap māju nesasniedz pushektāru ,viņi lielākoties arī ir tie kas izmet mēslus mežos un lielceļu malās ,viensētās atkritumus parasti norok bedrēs īpašuma robežas un tad būtu stulbi un izšķ;ēdīgi braukt pa dziļiem laukiem vākt konteinerus...

pirms 10 gadiem, 2010.09.12 12:28

Problēmas būtība jau nav atkritumu šķirošanā, bet gan tajā - kā notiks izvešana no lauku sētas meža vidū. Daudzi vienalga nešķiros, bet metīs piešķirtajā konteinerā visu pēc kārtas, taču maksās tāpat kā tie, kuri šķiro. Vai veca tantiņa stieps uz muguras n-tos maisus ar plastmasu, stiklu un papīru uz pagasta centru? Neticu. Bet arī viņai vajadzētu būt tiesībām piepildīt konteineru, ar ko vien vēlas, un sagaidīt, ka mašīna iebrauc viņas pagalmā pēc atkritumiem. Vai tas tiks nodrošināts? Nav jēgas piešķirt konteineru, ja tantukam tas jāvelk nez kur ellē uz lielceļa, turklāt vēl prasīt par to maksu.

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 19:21

vietējais

Tie noteikumi, cik saprotu, vēl nemaz nav pieņemti, jautājums varētu būt, vai ir gatavs projekts un, ja ir, tad kur to var redzēt. Un vēl- viena lieta, kas būs tajos noteikumos, otra- kas "Rūpes" līgumos, ko grūdīs parakstīt katram cilvēkam.

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 19:16

muris

interesanti kur jau varētu iepazīties ar šiem saistošajiem noteikumiem. un vai kāds zin pateikt vai tos var apstrīdēt, ja man kā iedzīvotājam tie ir neizdevīgi - netaisos es vilkt to konteineri uz lielceļa malu!

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 19:04

Saķirotam nevajag konteinerus. Pietiek ar atkritumu maisiem.
Cik tad tas apjoms liels, ja saredzat problēmas ?

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 17:58

Varbūt arī var sašķirot visu, bet man taču pagalmā nestāvēs 4 atsevišķi konteineri! Sašķirotie atkritumi tāpat būs jāved kaut kur uz pagasta centru. Ja man nav personīgās automašīnas, kurš un kā to darīs? Līdz ar to vienalga es būšu spiests visu kopā gāzt 1 konteinerā. Bet būtībā mani visvairāk interesē, kā notiks konteinera savākšana. Viensēta nav pilsētas pagalms, kur atkritumu mašīnai ir viegli un ērti iebraukt.

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 17:41

Vietējās ziņas