Jaunajā mācību gadā piedāvā 15 dažādus pulciņus 5

Jaunajā mācību gadā Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs piedāvās 15 dažādas interešu izglītības programmas. Līdztekus gandrīz visām iepriekšējā mācību gadā piedāvātajām klāt nākušas vairākas jaunas.

No iepriekšējā gada pulciņiem darbību turpinās tautisko deju kolektīvs “Enku – Drenku” (Daiga Ozoliņa), sarīkojuma – sporta deju ansamblis “Virpulītis” (Ilze Līviņa), mūsdienu deju studija “Dejo savam priekam” (Ingūna Dovgāne), dziedāšanas pulciņš “Puķuzirņi” (Vita Vērdiņa), teātra pulciņš (Daiga Bētere), novadpētniecības pulciņš “Reiz bija..” (Maija Semjonova), tūrisma programma “Ceļotprieks” (Kristīne Vimba), jauniešu klubs “The Other” (Uva Grencione) un “Bēbīšu skoliņa” (Sanita Strakša).

Apgūs ikdienā nepieciešamas prasmes
Alūksnes Bērnu un jauniešu centra metodiķe Lolita Vanaga atklāj, ka šo piedāvājumu papildinās sešas jaunas interešu izglītības programmas, no kurām dažas izmēģinātas jau vasarā. Tāds ir Tijas Āboliņas vadītais velopulciņš 1. - 6.klašu skolēniem. Pulciņa dalībniekiem būs iespēja apgūt gan ceļu satiksmes noteikumus, gan teorētiskās un praktiskās zināšanas, lai braukšana ar velosipēdu būtu droša.

Jaunāko klašu skolēniem paredzētas vēl divas interešu izglītības programmas: dzīves prasmju skoliņa “Princešu studija”, ko vadīs Kristīne Vimba un kas domāta 1. - 3.klašu skolēniem, un “Radošo darbu galerija”, ko vadīs Iveta Kronberga un kurā iesaistīties aicināti 3. - 4.klašu skolēni. “Princešu studija” piedāvās apgūt dažādas praktiskas prasmes: galda klāšanu, vienkārša ēdiena pagatavošanu, dāvanu saiņošanu, tērpu gatavošanu un citas. Šī pulciņa dalībnieki mācīsies arī, kā pienācīgi sagatavoties un interesanti svinēt svētkus.

Savukārt “Radošo darbu galerijā” tiek aicināti iesaistīties bērni, kas vēlas papildināt zināšanas un prasmes vizuālajā mākslā. Atsevišķs piedāvājums radīts pirmsskolas vecuma bērniem, kas Ināras Apsītes vadībā varēs apgūt angļu valodas pamatus.

Starp pedagogiem – šova dalībniece

L.Vanaga atklāj, ka šogad tiks atsākta jauniešu izglītošana par reproduktīvās veselības jautājumiem, kas ietver sevī tādas tēmas kā atkarība, seksualitāte, kontracepcija un tamlīdzīgi. Par šiem jautājumiem vairāk varēs uzzināt, iesaistoties viņas pašas vadītajā “Veselības klubiņā”, kas paredzēts 8. - 10.klašu skolēniem. Vecāko klašu audzēkņi aicināti iesaistīties arī jauniešu kluba “The Others” darbībā, ko šogad vadīs Uva Grencione. “Darbojoties jauniešu klubā, tās dalībniekiem ir iespēja pašiem veidot pasākumus un iesaistīties projektu realizēšanā,” ar ieguvumiem, iesaistoties “The Others” darbībā, iepazīstina L.Vanaga.

Viņa atklāj, ka šogad Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs parūpējies arī par līdz šim nebijušu piedāvājumu. Tā ir interešu izglītības programma “Vokālists – estrādes dziedāšana”, kurā iesaistīties varēs jebkura vecuma skolēns. Šo programmu vadīs Inese Krūmiņa, kas kopā ar ģimeni – vīru Zigmāru, kā arī dēliem Edgaru un Sandi – šobrīd piedalās LNT šovā “Dziedošās ģimenes”. Vairāk par centra piedāvātajām brīvā laika pavadīšanas iespējām var uzzināt tā mājas lapā “www.abjc.lv”.

Komentāri 5

ilze K

Dzīvās šausmas, nav neviena pulciņa, kur tiešām bērni saturīgi varētu pavadīt laiku,ja jāsūta mācīties ''blēt'' pie Krūmiņiem, nu nē, paldies, tad jau kvalitatīvākas ārpusklases nodarbību iespējas var pameklēt pagastos, kur tas ir arī par velti, un kurš gan vecāks neaizvedīs savu bērnu uz tuvāku pagastu, ja nodarbības tiešām ir to vērtas? tiesa gan, nekur nav informācijas vai par velti ir tikai pagasta bērniem vai visiem interesentiem.

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 10:29

gunai

Tas nu tā kā būtu ģimenes pienākums...?

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 18:27

guna

Pilnīgi piekrītu alisei, ka visa programma orientēta tikai uz ballēšanos un pucēšanos. Vienīgais izņēmums ir Kristīnes Vimbas nodarbības mazajām meitenītēm. Lielākos mēs audzinām par dīkdieņiem, klubiņu tusētājiem, labākajā gadījumā - māksliniekiem. Bet visi nekad nevar būt aktieri, dejotāji, dziedātāji, kamēs ikdienas dzīvi nākas dzīvot ikvienam pasaulē nākušam cilvēkam - gan parastākajam, gan dižākajam. To mēs aizmirstam, gatavodami dzīvei bērnus.

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 11:58

alise

Vai bez dejošanām un dziedāšanām reiz atkal būs kas normāls un izglītojošs? Kādreiz bija foto pulciņi, rokdarbu, jauno tehniķu utt., vai tiešām nav, kas pasniedz. Pļurkst pa labi, pa kreisi par bezdarbnieku massām, bet pielikt kādu, lai izglīto bērnus, to nemāk. Tādi puikas izaug, kas naglu nejēdz iedzīt sienā, nemaz jau nerunājot par citām lietām, skolā tik zema līmeņa darbmācība, ka oi-oi. Meitenes nekā cita kā smērēt smiņķi modeļu skolā neiemācās, pat sev zeķes nemāk salāpīt.

pirms 10 gadiem, 2010.09.11 11:05

ārprāc!
Inese Krūmiņa tagad būs estrādes dziedāšanas pasniedzēja!? ?!?!?? !

ĀRPRĀC! :D:D:D:D:D:D

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 11:14

Vietējās ziņas