Jaunajai vadītājai daudz ideju 2

Pirms iesniegt savu pieteikumu vakantajam Pededzes tautas nama vadītājas amatam, pededziete Tatjana Steklova ilgi esot domājusi, lai gan daudzi vietējie iedzīvotāji uz to mudināja. Tagad viņa atzīst – jaunais amats patīk un ir daudz ideju, kā bagātināt pededziešu ikdienu.

Līdz šim T.Steklova bija Pededzes pagasta pārvaldes nodokļu administratore un kasiere, joprojām ir sabiedriskās organizācijas “Pededzes nākotne” galvenā grāmatvede. Savulaik bijusi grāmatvede – dispečere Pededzes kolhozā “Zarja”. T.Steklova ir arī viena no pirmajām folkloras kopas “Labā oma” dalībniecēm. Viņai vienmēr ir paticis zīmēt, jo piemīt mākslinieces talants. Iepriekšējā Pededzes tautas nama vadītāja Antoņina Girs jau sadarbojusies ar T.Steklovu telpu noformēšanā, jo viņa prot veidot dekorācijas, floristikas darbus, ir domājusi vizītkartes, pededziešiem piedaloties sporta spēlēs, radījusi ideju “Labās omas” skatuves tērpiem, izmantojot senču rakstus no 1850.gada Pededzes pusē.

“Man gribas izdarīt daudz laba savai dzimtajai Pededzei. Nākamgad mums noteikti būs ikgadējais Masļeņicas pasākums. Pededzē ir daudz rokdarbnieču – esmu iecerējusi rīkot viņu darbu izstādi- pārdošanu. Ir ne tikai adītājas, bet arī citas domubiedres, kas var regulāri pulcēties vienkopus, tautas namā var viņām ierādīt savu telpu. Janvārī mūsu pašdarbniekiem būs liels izbraukuma koncerts Viļakas un Balvu novados,” stāsta T.Steklova.

Pašlaik Pededzē ir sieviešu deju kolektīvs, jauniešu deju kolektīvs, folkloras kopa un bērnu ansamblis, kā arī vairāki bērnu kolektīvi Pededzes pamatskolā. “Esmu ievērojusi, ka pēc mācību stundām daļa bērnu, kamēr jāgaida autobuss, lai aizbrauktu mājup, nav nodarbināti. Jā, viņi apmeklē bibliotēku, pavada laiku pie datoriem, bet man gribētos izveidot pagastā leļļu teātri bērniem. Tajā lelles gatavotu viņi paši, jo katram mājās ir kāds nevajadzīgs auduma gabaliņš, ko izmantot. Tādējādi viņi būtu lietderīgi nodarbināti,” saka T.Steklova. Viņa vērtē – kad par Eiropas naudu būs noasfaltēts ceļš līdz Pededzei, Pededzes tautas namā varēs rīkot arī novada pasākumus, jo tautas nama telpas ir plašas.

Komentāri 2

Nu tad redzēsim, kā viņai ies! Novēlu veiksmi stājoties visām grūtībām pretī!

pirms 10 gadiem, 2010.12.29 15:09

...

Jā, Pededzē dzīve kūsā! Arī pasākumi vienmēr bijuši lieliski. Lai veicas Tatjanai!

pirms 10 gadiem, 2010.12.29 09:12

Vietējās ziņas