Jaunās pieturas raisa diskusijas 12

Alūksnes pilsētā ir izvietotas 11 jaunas stiklotas pieturas. Tās ir tikai tajās tranzītielās, kur tika veikta rekonstrukcija – Pils iela un P43 maršrutā. Dažas no pieturām ir atvērtas, bet dažas ir ar slēgtiem sāniem. Nojumēs ar stiklotajiem sāniem jau tagad mēdz ietriekties putni.

Jaunās pieturas nav vienādas – dažas ir stiklotas, citas ne. “Tas, vai nojumei ir slēgti vai atvērti sāni, ir atkarīgs no tā, cik daudz teritorijas konkrētajā vietā ir bijis, kurā pašvaldība drīkst veikt būvniecību. Vietās, kur fiziski nav bijis vietas īpašumu robežu dēļ projektēt lielo nojumi, ir nojume ar vaļējiem sāniem, savukārt vietās, kur īpašumi to atļauj, ir uzbūvēta lielā nojume ar slēgtiem sāniem,” skaidro Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Kāda laikraksta “Alūksnes Ziņu” lasītāja redakcijā vērsās ar jautājumu, vai uz šīm pieturām tiks līmētas kādas uzlīmes, lai putni tajās netriektos. “Stāvēju pieturā, un tur jau bija viens beigts putns, bet otrs gandrīz ietriecās caurspīdīgajā sienā. Varbūt uz sienām var uzlīmēt putnu uzlīmes, kā tas redzēts citur?” jautā sieviete. E.Aploka informē, ka speciālas uzlīmes putniem uz šīm pieturām tomēr nav paredzēts līmēt.


Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis pauž, ka pašlaik notiek vien pārrunas par to, vai stikloto nojumju aizmugurē varētu izvietot arī kādas reklāmas, taču diez vai tās tiktu izvietotas arī uz to sāniem. “Jāņem vērā, ka arī siltumnīcās triecas putni un arī jaunajos logos, taču, ja kādam iedzīvotājam ir idejas un konkrēti risinājumi attiecībā uz stiklotajām nojumēm, aicinu vērsties domē un kopīgi tos izskatīsim,” uzsver A.Dukulis.


Lai arī jaunās pieturas uz Pils ielas nav nostāvējušas pat mēnesi, pietura netālu no pagrieziena uz Miera ielu jau pirms Pilsētas svētkiem tika apķēpāta. Noziesta ar krāsu ir arī blakus esošā ceļa zīme. Valsts policijas preses pārstāve Sintija Virse informē, ka par sveša īpašuma tīšu bojāšanu tiek piemērota kriminālā atbildība, nevis administratīvais sods, tāpēc šo jautājumu izskata nevis pašvaldības, bet Valsts policija. Ja materiālie zaudējumi būs lieli, tad var tikt uzsākts kriminālprocess, bet par maziem zaudējumiem soda kā par sīko huligānismu un var tikt piespriests administratīvais sods.

S.Virse uzsver, ka par konkrēto gadījumu Valsts policijai neviens nav ziņojis. “Policijā jāvēršas īpašuma īpašniekam. Ja šis ir pašvaldības īpašums, tad pašvaldībai jāvēršas policijā ar iesniegumu, jānorāda attiecīgie zaudējum, lai policija var sākt risināt šo lietu,” informē S.Virse.


Lai gan pieturas ir pašvaldības īpašums, E.Aploka uzsver, ka pašvaldība policijā nevērsīsies, bet huligānu krāsojumi tiks notīrīti pašu spēkiem.


Komentāri 12

Doma!

Varbūt stikus aizklāt ar plakātiem, kur būtu parādītas Alūksnes nozīmīgie un vēsturisie objekti (foto veidā) un kā nokļut! ''+''Putni neskrietu stiklos, saule nedurtos acīs, būtu arī karstā laikā ēna! ''-'' paslēptuve piedzērušiem jauniešiem, ja ir sāna stiklojums pieturām! Tā būtu pilsētas bezmaksas reklāma visu cauru gadu par savu pilsētu citiem pilsētas viesiem!

pirms 6 gadiem, 2014.08.12 18:03

Raivis

Nesatraucieties,tuvojas vēlēšanas,aizklās visu ko vien varēs aizklāt!

pirms 6 gadiem, 2014.08.12 22:21

pasažieris

Kārtējais idotisms no domes "speciālistu" puses. Visām pieturām ir obligāti jābūt jumtam virs galvas un vismaz divām sienām, aiz kurām vēja, puteņa laikā cilvēki varētu paslēpties. Tā jau ir, ka resnie braukā mūsu sagādātās mašīnās un tādas sabiedriskās pieturas viņiem dziļi "pie kājas"...

pirms 6 gadiem, 2014.08.12 23:37

Eiropietis

Brauc uz Vāciju, Poliju, Lietuvu...... visur vienādas plastmasas kastītes, kuras sauc par pieturām-nekā orģināla. Renovējot maģistrālās ielas vajadzēja radīt ko pieņemamu mazpilsētai. Iepriekšējais pieturiņas dizains bija labs un piemērots mazpilsētas izskatam. No tā varēja risināt arī plašāku pieturiņas risinājumu ar jumtiņu. Līdz ar to pilsēta varētu izcelties ar individualitāti. Tagad iebraucot pilsētā- tā arī nesapratīsi, kur tu atrodies.....Bezpersoniski.

pirms 6 gadiem, 2014.08.13 11:03

***

Būtu ļoti vēlams šajās pieturās izvietot autobusu kursēšanas laikus, lai cilvēkiem nav jāzīlē, kad nāks autobuss.

pirms 6 gadiem, 2014.08.13 19:12

.>

uh..franču smaržas gāžas no tevis ar joni....nez ko dari pie smirdīgajiem maleniešiem? Nudien jābrīnas...

pirms 6 gadiem, 2014.08.14 09:55

ere

Tiem apķēpātājiem vajag likt visas pilsētas sienas un pieturas notīrīt.
Pats interesantākais ir tas, ka mūsu pilsētiņā nevar notvert šos varoņus.

pirms 6 gadiem, 2014.08.14 07:52

advokāts

Toties mūsu "kārtības sargi" spējigi sakropļot ārvalstnieku kapusvētku laikā. Bezmaz puisi pie Dieva aizraidīja. Nu ir ierosināta krimināllieta, mazgājas tagad tīri jo tīri, bet nez vai tik gludi izies viss cauri.

pirms 6 gadiem, 2014.08.14 21:31

absurds

Sīkie šmuļi, uz priekšu! Ķēpājiet, laužiet, demolējiet, ārdieties! Pašvaldība par jūsu ,,labajiem darbiņiem" neziņos policijai, nemeklēs vainīgos, pat necentīsies to darīt, jo pati saviem spēkiem ar tautas līdzekļiem notīrīs, noslaucīs, salabos visu drazu ko būsiet atstājuši aiz sevis. Labi dzīvot Alūksnē!

pirms 6 gadiem, 2014.08.26 11:20

Vietējās ziņas