Jaunās telpās – jaunas iespējas 11

Akciju sabiedrības “Moda kapitāls” Alūksnes filiāle savu darbību turpina jaunās telpās Pils ielā, turklāt mainījusies arī filiāles vadība – sīvā konkurencē par piemērotāko vadītāju šovasar izvēlēta Solvita Kivleniece – Šļivka.

“Lombards Moda” ir vienīgais lombards, kas Alūksnē strādā jau ilgāk kā desmit gadus. Lai tas būtu pieejamāks, tuvāk pilsētas centram un klientiem ērtākā vietā, nolēmām meklēt jaunas telpas, kas mums veiksmīgi ir izdevies un no septembra strādājam Pils ielā. Jaunajās telpās mūsu lombardā klientiem tiek dotas arī jaunas iespējas – piedāvājam augstāku preces jeb ķīlas novērtējumu un zemākus procentus. Ja iepriekš strādājām ar 20 procentu likmi, tad pašlaik – ar 5 procentu likmi mēnesī aizdevumiem pret zeltlietām, sadzīves precēm un citām nelielām ķīlām. Savukārt nekustamajiem īpašumiem un autotransportam likme ir vēl zemāka – sākot no 2,5 procentiem. Veicam arī pārkreditēšanos no citiem lombardiem,” stāsta S.Kivleniece – Šļivka.

Viņa vērtē, ka šā brīža ekonomiskajā situācijā cilvēkiem lombardu pakalpojumi ir ļoti nepieciešami. “Mazpilsētā cilvēkiem nereti ir stereotipi, iekšējais lepnums, lai aizņemtos naudu no kaimiņa, paziņas - lombards ir vieta, kur cilvēks var atrisināt savas īslaicīgās finanšu problēmas. Klientiem šeit netiek prasīta kredītvēsture, kā tas pašlaik ir bankās. Lombardā garantija ir klienta ieķīlātā prece, īpašums – laika posmā no vienas nedēļas līdz mēnesim, bet pretī ļoti īsā laikā var saņemt skaidru naudu. Starp mūsu lombarda klientiem pārsvarā ir darbspējas vecuma cilvēki. Visbiežāk ieķīlā sadzīves preces vai zeltlietas, turklāt arvien retāk ieķīlātās un īpašnieku neizpirktās preces gulst lombarda plauktos – cilvēki tās izpērk,” secina S.Kivleniece – Šļivka.

Latvijā plānotas izmaiņas likumā “Par nodokļiem un nodevām”, paredzot valstisku uzraudzības mehānismu iestādēm, kas iedzīvotājiem sniedz kreditēšanas pakalpojumus, tostarp lombardiem. Nodeva plānota kā vienreizējs maksājums vismaz 1000 latu apmērā, pretī saņemot licenci. Tādējādi valstī cer veicināt patērētāju tiesību aizsardzību un godīgāku konkurenci starp kredītdevējiem. S.Kivleniece – Šļivka norāda, ka “Moda kapitāls” valdes locekļi ir Lombardu asociācijas biedri un šīs izmaiņas vērtē pozitīvi.

Komentāri 11

emerita

smiekli nāk, kādā sīvā konkurencē izcīnīja šo amatu, viss jau bija skaidrs iepriekš.......................konkurence ir tikai gultā, kas labāk to lietu pieprot...tam arī amats rodas,tāpat arī Parex bankā, pārlecot pāri pieredzējušām darbiniecēm izcīnīja vadošo amatu...

pirms 8 gadiem, 2013.03.09 19:02

expert

Ko te murkšķat, stulbeņi, glīta meitene

pirms 10 gadiem, 2010.09.23 13:53

Citos novados atver sporta un kultūras centrus. Mums lombards jaunās telpās- ha,ha,ha! Jānosvin!!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 20:30

Cita jau nekā nav Alūksnē ar ko varētu lielīties. Spēļu zāles un lombardi....

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 14:57

Ja jau bija tik liela konkurence, tad kādēļ tieši šo vadītāju izvēlējās??? Pilnīgi garām!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 08:40

siguldietis

Nezin kādēļ man ne ar ko labu ši vieta nesaistas. atbilstosa šai damitei

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 22:07

123

Mulkibas. Viniem iet tik slikti, ka pazemina it ka likmes, bet teoretiski likmes ir tas pasas kadas bija. Un ja bus sis nodoklis, tad klienti ari maksas to, ne jau pati Moda. Precu nav tapec, ka nenes vinas. Te jau var redzet to godigo konkurenci

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 17:38

Vietējās ziņas