Jaunie mākslinieki veidos skulptūras Alūksnes pilsētvidei 8


Šonedēļ Alūksnē sācies simpozijs, kura laikā pieci jauni mākslinieki, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, tēlnieka Ivara Drulles vadībā veidos jaunas skulptūras, kas vēlāk rotās Alūksnes pilsētvidi.

Jauno mākslinieku vidū ir divi alūksnieši, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti -  Una Stahovska un Jānis Jaunzems. Viņi kopā ar trim studiju biedriem – Annu Rasmus, Kristapu Andersonu un Māri Holstu, viena no Latvijā atpazīstamākajiem tēlniekiem Ivara Drulles vadībā, radīs piecus mūsdienīgus vides objektus, kuru iedvesmas avots ir Alūksnes pilsētas vēsture un kultūrvēsture. Simpozija laikā tapušās skulptūras papildinās pilsētvidi centrālajā skvērā Lielā Ezera ielā, Pilssalā bijušā paviljona „Marija” vietā, skvērā Pils un Siguldas ielu krustojumā, pie administratīvās ēkas Dārza ielā 11, kā arī Alūksnes Mākslas skolas apkārtnē ezera krastā.


Simpozija noslēgums un darbu atklāšana notiks Alūksnes pilsētas svētku laikā sestdien, 2. augustā pulksten 13.30 Lielā Ezera ielas skvērā, bet skulptūras pilsētas vidē alūksniešus un pilsētas viesus priecēs arī turpmāk.- Alūksnē ir sakopti parki un te ir iespējams izvēlēties atbilstošas vietas skulptūrām. Redzot, ka šeit vide tiek kopta, šķita, ka ar savu darbu mēs vēl vairāk varētu palīdzēt pilsētai. Darbi, kas taps simpozija laikā, ir liela mēroga, un jau sākumā pieņēmām vadmotīvu, ka tiem jāsaistās ar Alūksnes vēsturi, vidi vai dabu, tādēļ domāju, ka tie pilsētvidē iekļausies labi, jo ir veidoti speciāli, pētot Alūksnes vēsturi, - skaidro simpozija vadītājs, tēlnieks Ivars Drulle.
Projektu “Jaunie tēlnieki Alūksnes pilsētai” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda Vidzemes kultūras programmas atbalstu īsteno Alūksnes Mākslas skola. Projekta īstenotāji pateicas par atbalstu darbu tapšanai nepieciešamo kokmateriālu sagādē SIA „Alūksnes koks” un Indulim Kārkliņam personīgi.

Komentāri 8

?

kas atkal nepatīk? KO nozīmē šits?
Laikam smalki gribēji izteikties?

pirms 6 gadiem, 2014.07.23 14:54

nu

nu vaņka arī esi

pirms 6 gadiem, 2014.07.23 17:26

irefionr

Viss jaunais vienmēr ir jauki, bet žēl, ka Alūksne nenovērtē to, bet tajā vietā noliek līdz zemei visu jauno vai sliktākajā gadījumā izdemolē to jau Alūksniešu mazgadīgie māk vislabāk.

pirms 6 gadiem, 2014.07.23 16:00

Krista

Pie jebkuras tēmas, kur kāds cilvēks vai kāda darbība tiek uzteikta, parādās komentētāji ar savām ''melnajām'' mutēm! Un šie radījumi (savādāk viņi nav dēvējami) lauž un posta ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Sevi cienoši portāli komentārus pieļauj tikai tādā gadījumā, ja pirms tam tiek uzrādīts e-pasts. Vai alūksnieši.lv ir viņu vidū?

pirms 6 gadiem, 2014.07.23 23:08

Aculiecinieks

Manuprāt,tas ir forši!mūsdienās bērni un jaunieši ir mūsu nākotne.
Man prieks,ka viņiem tiek dota šāda iespēja sevi pierādīt un parādīt, jo katrā slēpjas kāds dimants,vajag tikai attīstīt un pilnveidot un kad,tad ja ne tagad,kad šāda iespēja. Veiksmi un izcilus darbus!

pirms 6 gadiem, 2014.07.23 23:30

qwerty

es ceru, ka darbi patika

pirms 6 gadiem, 2014.08.04 13:39

Vietējās ziņas