Jaunieši sāk ar labiem darbiem

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Apes nodaļas dzimšanas diena ir 6.oktobris. Jaunizveidotās nodaļas dalībnieki bez liekas kavēšanās iesaistījās akcijā “Tīrības dienas 2010”, pagājušajā nedēļā rīkojot talku Apes pilsētas kapos.

“Uzkopšanai mums ierādīja apmēram desmit kapavietas, kurām nav piederīgo, tāpēc tās tiek atstātas novārtā. Tagad tās ir tīras no sabirušajām lapām. Tas ir mūsu pirmais darbs. Savu darbību esam sākuši nesen, tāpēc vēl nav bijusi cita iespēja sevi parādīt. Taču ieceru ir daudz. Esam jau sākuši gatavot pasākumu Pasaules AIDS dienai, kas tiek atzīmēta 1.decembrī,” stāsta nodaļas vadītāja Laura Pakalniete.

Apē pasākums tiks rīkots 4.decembrī. Dienā jaunieši izies ielās, jo vēlas pievērst sabiedrības uzmanību HIV un AIDS slimniekiem, pieminēt tās upurus. Pērn no šīs slimības bija miruši apmēram 500 cilvēki, bet inficējušies kopš 1987.gada ir vairāk nekā 4500 cilvēki. Vakarā pasākums turpināsies tautas namā. “Runāsim arī par cilvēkiem invalīdiem, kā viņi jūtas mūsu sabiedrībā. Centīsimies noskaidrot, cik draudzīga pilsēta viņiem ir Ape, vai viņi var ērti pārvietoties un iekļūt sabiedriskās ēkās, kas būtu jāuzlabo,” skaidro Laura. Tas tiks darīts, iejūtoties šo cilvēku situācijā un izbraucot ratiņkrēslā pa pilsētu. Pasākumā piedalīties tiks uzaicināti invalīdi, kuri pastāstīs, kā viņi dzīvo. Ieradīsies Sarkanā Krusta Jaunatnes nodaļu pārstāvji no Valmieras, Cēsīm un Daugavpils, lai dalītos pieredzē.

“Nodaļu izveidojām tāpēc, lai darītu labus darbus un palīdzētu citiem. Esam pieteikušies “Merrild” akcijā “Mēs jūs atceramies”, lai apciemotu novada vecos, vientuļos cilvēkus un dāvinātu viņiem kafiju Tiklīdz mums atvedīs kafiju, iesim, brauksim un runāsimies ar viņiem,” saka L.Pakalniete. 20.novembrī Latvijas Sarkanais Krusts atzīmēs savu 92.dzimšanas dienu, bet tā tiks svinēta decembrī Rīgā. Uz svinībām dosies arī Apes jaunieši. Pagaidām nodaļā iesaistījušies astoņi vidusskolas 10. un 12.klases jaunieši.

Vietējās ziņas