Aicina pieteikties talantu konkursā „Ineses Galantes Talanti.LV”

Turpinoties klasiskās mūzikas un džeza talantu konkursa „Ineses Galantes Talanti.LV” pirmajai kārtai, visu marta mēnesi mūziķi aicināti pieteikties konkursā. Līdz 31. martam dalībniekiem ir elektroniski jāiesūta saite uz video (youtube) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz 10 minūtēm un jāaizpilda anketa konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv.

Video materiāla nofilmēšana un augšupielādēšana internetā mūsdienās ir plaši pieejama izmantojot, piemēram,  mobilās tehnoloģijas. Konkursa organizatori uzsver, ka video var būt nofilmēts ar telefonu, šāda konkursa kvalitāte pirmajai kārtai būs pietiekama.
Konkursā var piedalīties vokālisti (bez vecuma ierobežojuma) divās kategorijās -- klasiskais vokāls un džeza vokāls, kā arī instrumentālisti divās kategorijās -- mūzikas skolu audzēkņi (visi instrumenti) un mūzikas vidusskolu audzēkņi (visi instrumenti). Uzaicinājums piedalīties konkursā tiks nosūtīts visām Latvijas mūzikas skolām, mūzikas vidusskolām un augstskolām.

Iesūtītos video izvērtēs žūrija, un labākie dalībnieki tiks aicināti uzstāties pusfinālā četrās Latvijas pilsētās. Pusfināls notiks Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā

Otrajā konkursa kārtā būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm. Noklausīšanās notiks 6. un 9. maijā Rīgas trešajā mūzikas skolā, 7. maijā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, 8. maijā Ventspils mūzikas vidusskolā un 10.maijā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā.

Labākie pusfinālisti nokļūs finālā Rīgā. Notiks arī skatītāju balsojums internetā, kas ļaus noteikt skatītāju simpātiju.
Konkursa kulminācija būs fināls, kas notiks  Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā 18. maijā.
Konkursu vērtē profesionāla žūrijas komisija, kuras sastāvu apstiprina Ineses Galantes Fonds. Konkursa vērtēšanas kritēriji ir šādi: personība, repertuāra izvēle, mākslinieciskais izpildījums un tehniskais izpildījums.

Balvās – uzstāšanās „Summertime” festivālā, mācību stipendijas un naudas balvas

Skolu ziņas