Alūksnē Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījās 1200 dalībnieki

Alūksnē noslēgusies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā Karjeras nedēļa, kurā 1200 jauniešu piedalījās dažādos pasākumos, izzināja savas intereses un spējas, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus par savu tālāko profesionālo attīstību. Par noderīgāko atzina augstskolu piedāvājumus un padomus, kā pārdomāti izvēlēties savu nākamo profesiju. Informē  "Karjeras nedēļas 2014" komunikācijas konsultants Justs Dimants. 

Daudzveidīgās aktivitātes tūkstošiem Latvijas un arī Alūksnes jauniešus mudināja savlaicīgi domāt par karjeras plānošanu.

„Karjeras nedēļas dalībnieki Alūksnē aktīvi iesaistījās 35 pasākumos, piemēram, vizuālās mākslas konkursam "Neparastā karjeras kurpe" tika pieteikti vairāk nekā 200 vizuālās mākslas darbi daudzveidīgās tehnikās – gan gleznojumi, gan grafiski zīmējumi, gan kolāžas,” norāda Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā, Karjeras nedēļas koordinatore Alūksnē Lolita Vanaga.

 Kopā Karjeras nedēļā 15 Latvijas pilsētās un novados piedalījās 96800 dalībnieki, kuri apmeklēja vairāk nekā 1120 pasākumu. Šogad tajos VIAA sadarbībā ar visu iesaistīto pilsētu izglītības pārvaldēm akcentēja jauniešu pašizvērtējuma nozīmi profesijas izvēlē.

Karjeras nedēļā jaunieši tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, izzināja savas intereses, talantus un pilnveidojamās puses, kā arī iepazina kādu profesiju un ar to saistīto dzīvesveidu. Tāpat jauniešiem bija iespēja piedalīties dažādās interaktīvās aktivitātēs un vides instalācijā piemērīt savas “Karjeras kurpes”, kā arī digitālā spēlē „Kāds tipiņš Tu esi?” portālā Draugiem.lv uzzināt savu personības tipu. Šo spēli izspēlēja vairāk nekā 45 000 sociālā tīkla lietotāju.

Skolu ziņas