“Grāmatu starts” bērnu lasītpriekam

Gaismas pilī ar bērniem veltītu pasākumu atklāta lasīšanas programmma “Grāmatu starts”.


Atklāšanā mazie lasītāji satika programmas simbolu – mazo zinātkāro Pūčulēnu, kurš iepazīstināja bērnus ar aizraujošo grāmatu pasauli, bibliotēku un aicināja uz radošām nodarbēm.


„Grāmatu starts” ir lasīšanas veicināšanas programma bērnudārza vecuma bērniem. To radījis LNB Bērnu literatūras centrs, lai grāmatas būtu pieejamas ikvienam, lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par lasīšanu un „parādītu ceļu” uz bibliotēku. Ar LNB Atbalsta biedrības palīdzību programmu šogad uzsāk 14 Latvijas bibliotēkas.


LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: „Pūčulēns šodien ir Gaismas pilī un kopā ar jaunajiem lasītājiem iepazīst brīnumjauko lasīšanas un izzināšanas prieku. LNB Atbalsta biedrība priecājas par katru jaunu lasītāju. Vēlamies aicināt ikvienu, kuram rūp jaunie lasošie, pasauli izzinoši un patstāvīgi domājoši Latvijas pilsoņi, piedalīties „Grāmatu startā“ ar savu ziedojumu, lai katrs jaunais lasītājs saņemtu savu Pūčulēnu un augtu kopā ar to brīnuma gaidās, sirds gudrībā, zinātkārē un patstāvībā. Paldies visiem, kuri jau ir atbalstījuši „Grāmatu startu“ un kuri to darīs nākotnē.“


LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova:

„Mēs gribam iepazīstināt ar grāmatām, kas spēj aizraut mūsu bērnus, lai viņi tās lasītu jau no mazotnes nevis tāpēc, ka tā vajag vai pieaugušie tā grib, bet tāpēc, ka tas ir interesanti. Mēs gribam, lai jaunie vecāki atgrieztos bērnībā un kopā ar saviem bērniem piedzīvotu skaistus kopābūšanas brīžus. Bērnu literatūras centra izstrādātajā padomu grāmatā esam iekļāvuši visam bibliotēkas darbam nozīmīgu atziņu: „Bērnus un vecākus visvairāk tuvina kopīga lasīšana un tas ir arī visvienkāršākais veids, kā nodrošināt plašu ceļu izglītībai un kultūrai””.


Projekta laikā ģimenes, kurās aug 3 gadus veci bērni, tiek aicinātas uz pirmo tikšanos ar bibliotēku. Ģimenei kopā ar mazuli ierodoties bibliotēkā, to sagaida bibliotekārs un iepazīstina ar bērnu stūrīti un bērna vecumam piemēroto literatūru un izglītojošām spēlēm. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņem “Grāmatu starta” komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu - projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu. Saņemtā dāvana atgādinās par viesošanos bibliotēkā un aicinās to apmeklēt biežāk.

2014. un 2015. gadā programmā plānots iesaistīt ap 700 bērnus 14 Latvijas pilsētās: Bauskā, Baložos, Cēsīs, Gulbenē, Kuldīgā, Kursīšos, Limbažos, Ludzā, Ogrē, Pūrē, Preiļos, Talsos, Valmierā un Rīgā. Mērķis nākamajos gados ir iedibināt šo lasīšanas veicināšanas programmu visā valstī.

Bibliotēka ir vieta, kur ar grāmatu starpniecību bērns var iepazīt sevi pasaulē un pasauli sevī.  Grāmatas ir neaizstājamas ikviena bērna attīstībā, bagātas valodas, personības un vērtību veidošanā. Taču interese par lasīšanu un lasītprieks bērnu vidū mazinās. “Grāmatu starts” mazos lasītājus ar aizraujošo grāmatu pasauli iepazīstina jau mazotnē un lasīšanā iesaista visu ģimeni.

„Grāmatu starts” tiek uzsākts pateicoties ziedotāju atbalstam – cilvēkiem, kuriem rūp, lai Latvijā augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze!


LNB Atbalsta biedrība saka paldies fondam Ziedot, visiem ziedotājiem un Gulbenes, Kuldīgas, Ludzas un Valmieras pašvaldībām, kas atbalstījušas programmas īstenošanu.


Ziedot projektam iespējams: www.gaisma.lv. Skolu ziņas