Jaunieši iepazīs viduslaiku ieročus un kara mākslu 2

16. oktobrī Alūksnes muzejs rīko pasākumu, kurā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vecāko klašu audzēkņiem būs iespēja izzināt kara mākslu viduslaiku Latvijas teritorijā.

Lekciju „Ieroči un karošana Latvijā viduslaikos (13. - 16. gs.)” vadīs Rūdolfs Brūzis no Latvijas Vēstures institūta un tā notiks EST-LAT-RUS programmas atbalstītā projekta „Arheoloģija, vara un sabiedrība: sadarbība arheoloģiskā mantojuma saglabāšanai/ AAC” ietvaros.

"Lekcijas laikā jaunieši iepazīsies ar Latvijas teritorijā izmantotajiem ieročiem, izmaiņām bruņojumu komplektos, kā arī uzzinās par  tuvcīņas ieročiem, uzbrukuma taktiku un vietējo iedzīvotāju bruņojumu. Sadarbībā ar vēsturisko cīņu rekonstrukcijas kopas „Rodenpois” pārstāvjiem tiks demonstrētas divcīņas un kaujas paņēmieni, jaunieši varēs aplūkot vēsturiskos ieročus, pielaikot bruņu kreklus un bruņu cepures, kā arī iejusties karotāju lomā," ieskatu semināra programmā sniedz R. Brūzis.

Projekts tiek īstenots Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007. – 2013. gadam.

Komentāri 2

večuks

Kapēc tikai jauniešiem? Es arī gribu to redzēt un dzirdēt.

pirms 7 gadiem, 2013.10.11 20:31

.

iisteniibaa buutu ljoti interesants pasaakums arii pieaugushajiem, piekriitu. Zheel, ka taa...

pirms 7 gadiem, 2013.10.13 12:13

Skolu ziņas