Latvijas novadu attīstīšanā iesaistīsies 25 studentu komandas no 10 augstskolām

Konkursā "Radām novadam", kura mērķis ir attīstīt Latvijas novadus, pieteikušās 25 studentu komandas no 10 augstskolām, aģentūru LETA informēja projekta vadītājs Ulvis Kubliņš.

Konkursā komandas patstāvīgi vai sadarbībā ar pašvaldībām, vietējiem uzņēmējiem un citiem interesentiem izstrādās un īstenos dažādus projektus ar mērķi radīt jaunas darba vietas un veicināt ekonomisko attīstību Latvijas novados. Savos pieteikumos komandas ir norādījušas savu vēlmi realizēt projektus tūrismā, loģistikā, ražošanā, lauksaimniecībā, zaļajā enerģijā, arhitektūrā un citās nozarēs.

Konkursa mērķis ir dot iespēju Latvijas studentiem iegūt praktiskas zināšanas, atklāt savus talantus un ielikt spēcīgu pamatu savai turpmākajai karjerai. Tādējādi Latvijas augstskolu un studentu zināšanas, idejas un enerģija tiks novirzīta Latvijas novadu attīstībai.

"Cilvēkiem, kuri dzīvo un darbojas novados vai nāk no tiem, nereti ir lieliskas idejas vai iespējas, bet laika, darbaspēka vai vienkārši jauna skatījuma trūkums ir tas, kas neļauj tās īstenot. Studenti un augstskolas, kas cīnītos par savu reputāciju, kļūtu par labu atbalstu ideju realizēšanā," norāda Kubliņš.

Konkurss tiks atklāts šā gada 15.martā un ilgs līdz 2016.gada 1.jūlijam. Tajā pieteikušās 25 studentu komandas no 10 Latvijas augstskolām - RISEBAA, RTU, LU, RSU, TSI, SSE, EKA, Rēzeknes Augstskolas, Vidzemes Augstskolas un Ventspils Augstskolas. Konkursa organizatori jau ir izvēlējušies 12 komandas novadiem, kuri sākotnēji pieteica savu dalību, - Apes, Alūksnes, Iecavas, Jaunjelgavas, Kuldīgas, Lielvārdes, Mazsalacas, Ogres, Rēzeknes, Saldus, Siguldas un Smiltenes novadam. Līdz 11.martam turpināsies papildu novadu piesaiste, lai dotu iespēju konkursā piedalīties vēl vismaz trim spēcīgām komandām.

"Radām novadam" organizē jauno uzņēmēju organizācija "JCI Latvia". Konkursa partneris ir Latvijas Televīzija, radošais partneris - SIA "Abnormal". Vairāk informācijas par konkursu un tā aktualitātēm - mājaslapā "www.radamnovadam.lv".

Skolu ziņas