Notiks skolēnu finanšu pratības konkursa noslēguma konference

Šodien "Swedbank" Privātpersonu finanšu institūtā norisināsies skolēnu un skolotāju konference, kurā tiks prezentēti vidusskolēnu konkursa "Jaunais finanšu eksperts 2014" finālistu darbi un tiks apbalvoti skolēnu ekonomikas 15.valsts olimpiādes uzvarētāji. Konkursa finālistu vidū ir Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Jumpravas vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valkas ģimnāzijas audzēkņi, informē "Swedbank" Privātpersonu finanšu institūta direktore Adriāna Kauliņa.

Konkurss tiek organizēts trīs daļās. Vispirms 37 skolēnu grupas rakstīja pētnieciskos darbus par vienu no trim konkursa tēmām, vienlaikus skolēniem tika dota iespēja papildināt savas zināšanas institūta organizētā seminārā. Pēc tam skolēniem bija jāveido radošie darbi pētījumā identificēto problēmu risināšanai, kas jāprezentē žūrijai šodien. Populārākā izpētes tēma skolēnu vidū šogad ir bijusi naudas maiņa valstī, tāpēc četri no pieciem finālistu darbiem būs par naudas jaunās vērtības mācīšanu pirmo klašu audzēkņiem. Jaunieši piedāvā jauno eiro naudu iepazīt, dziedot pašsacerētas dziesmas, uzvedot ludziņu vai spēlējot spēles - galvenais, lai piedāvātais risinājums būtu trāpīgs un sākumskolas bērniem uztverams, atklāj "Swedbank" Privātpersonu finanšu institūta direktore.

Labākos radošos darbus izvēlēsies neatkarīgu ekspertu žūrija, kurā ir pārstāvji no Valsts izglītības satura centra, Latvijas Universitātes, laikraksta "Diena" pielikuma "Skolas diena", Bērnu sociālās un finanšu izglītības biedrības un mediju aģentūras "Inspired".

Žūrijas vērtējumā labāko darbu autori iegūs 500 eiro naudas balvu, otrā vieta - 300 eiro, bet trešā - 200 eiro, kas izmantojama ekskursijas izdevumu segšanai, bet visi konkursa trešās kārtas finālisti saņems veicināšanas balvas.

Konkursa "Jaunais finanšu eksperts" fināls norisināsies no plkst.10 līdz 15 "Swedbank" centrālās ēkas 2.stāva konferenču zālē, Balasta dambī 1a, Rīgā. Pasākumā piedalīties aicināti arī valsts iestāžu un nevalstisko organizāciju eksperti, kā arī vispārizglītojošo mācību iestāžu pasniedzēji.

Konkursu vidusskolēniem finanšu prasmju apgūšanai "Jaunais finanšu eksperts" "Swedbank" Privātpersonu finanšu institūts organizē ceturto gadu pēc kārtas kā ārpusstundu nodarbību finanšu izglītības tēmu apgūšanai.

Skolu ziņas