Piedalījās biznesa spēļu konkursā “Ceļš uz bagātību”

Pirmdien, 22.februārī, Latvijas mēroga projekta “Esi Līderis!” ietvaros ceturto gadu pēc kārtas notika biznesa spēļu konkurss “Ceļš uz bagātību”. Vidzemes Augstskolā 21 Vidzemes reģiona skolēnu komanda pierādīja erudīciju, izspēlējot dažādas uzņēmējdarbības situācijas. Alūksnes novadu šajā spēļu konkursā pārstāvēja Alūksnes novada vidusskolas komandas „Marienburga” – Vlada Agafonova, Agnese Tomiņa, Marta Bērziņa un „Profitroļi” – Mikus Cekulis, Samanta Brice, Marta Dzelzskalēja-Kalēja, jauniešus spēlei gatavoja skolotājas Vineta Kovaļevska un Dace Alksne.

Šoreiz katra komanda iejutās karpu audzētāju lomā. Vispirms jaunieši apdomāja stratēģiju, saimnieciskās darbības plānu, tad notika dažāda lieluma karpu audzētavu izsole. Tāpat bija jāizspēlē sadarbība ar banku – kredīta devējiem – jāplāno procentu atmaksa, resursu izmantošana, jāizveido pārdošanas stratēģija u.tml., vadoties pēc sniegtajām norādēm un ievērojot konkrētus nosacījumus. Svarīgi, ka uzņēmums nes peļņu.

Punkti tiek doti par komandas vizītkarti, plānotās biznesa darbības finansiālo atskaiti, kā arī, analizējot izvēlēto stratēģiju. Spēles kopvērtējumā biznesa plāns veiksmīgās komandai „Profitroļi” (6.vieta 21 komandas konkurencē). No katra reģiona tiek izvēlētas trīs komandas, kas piedalīsies finālsacensībās Rīgā, 1.aprīlī.

Konkurss ir biznesa simulācijas spēle, kas jauniešiem ļauj pierādīt savu erudīciju un uzmanību, veidot stratēģijas, izspēlējot dažādas dzīves situācijas, kas reālajā dzīvē notiek pat vairāku gadu garumā. Spēle jauniešiem dod lielāku izpratni par situācijām, ar kurām var saskarties ikdienā, dod ieskatu biznesa vidē, veicot aprēķinus un veidojot biznesa stratēģijas.

Biznesa konkursa mērķis ir attīstīt biznesa domāšanu, uzņēmējspējas, īpašu uzmanību pievēršot zināšanu praktiskai pielietošanai reālās biznesa situācijās, faktoru analīzei, lēmumu pieņemšanai, prasmēm plānot un domāt tālredzīgi, organizatoriskajām prasmēm. Biznesa spēles gaitā jaunieši nostiprināja pārliecību par sevi, kā arī uzskatāmi varēja redzēt un saprast pieļautās kļūdas, novērtēt kļūdu sekas, kurām reālajā dzīvē ir neatgriezenisks raksturs.

Projekta ietvaros 10.-12. klašu skolēni apgūst profesionālās pilnveides izglītības programmu “Uzņēmējdarbības pamati”, kas ir akreditēta, par tās apgūšanu tiek piešķirta valsts atzīta profesionālās pilnveides apliecība. Uzņēmējdarbībā nepieciešamās prasmes trenētas dažādos konkursos, zināšanu olimpiādēs, ideju sanāksmēs, attīstības un biznesu spēlēs, ideju un uzņēmējdarbības inkubatoros, praksēs zināmos Latvijas uzņēmumos, izzinošos ceļojumos u.c., kas jauniešus sagatavos turpmākajām dzīves gaitām, darba meklējumiem, studijām vai privātai uzņēmējdarbībai.

Paldies, Alūksnes novada pašvaldībai par atbalstu jauniešiem un viņu ģimenēm.

Skolu ziņas