Sākas CSDD konkurss skolēniem "Gribu būt mobils!"

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina 6.-8.klašu skolēnus piedalīties aizraujošā konkursā topošajiem mopēdistiem par ceļu satiksmes drošību - "Gribu būt mobils!". Konkurss notiek jau septīto gadu. Šīs sezonas uzvarētāji būs zināmi 2014.gada pavasarī.

Konkursa mērķis ir pilnveidot 6.-8.klašu skolēnu zināšanas par ceļu satiksmes drošības jautājumiem un par personīgās drošības garantēšanas iespējām. Tieši šajā vecumā skolēni ceļu satiksmē ir ne tikai gājēji, bet arī velosipēdu vadītāji un vēlas kļūt par mopēdu vadītājiem. Viņiem jāmāk pieņemt atbildīgus lēmumus arī sarežģītās satiksmes situācijās. Konkursa uzdevumi ļaus salīdzināt, kā ceļu satiksmē piedalās velosipēdi un mopēdi, kā arī ļaus izprast atšķirības starp šiem transportlīdzekļiem.

Konkurss "Gribu būt mobils!" notiks četros posmos. Fināla uzvarētājkomandai pavasarī būs iespēja doties izglītojošā ekskursijā uz zinātnes parku "Phaeno" Vācijā. Savukārt fināla sacensību otrās un trešās vietas ieguvēji saņems dāvanu karti, ko varēs izmantot pēc saviem ieskatiem, lai dotos ekskursijā. Veiksmīgākos konkursa neklātienes kārtas dalībniekus, kuri neiekļūs pusfinālā, gaida noderīgas balvas. Balvas savā īpašumā iegūs arī visu klātienes sacensību - septiņu pusfinālu dalībnieki.

Konkurss "Gribu būt mobils!" ir vienas no četriem CSDD kopš 1990.-to gadu sākuma īstenotajiem izglītības projektiem bērniem un jauniešiem par satiksmes drošību. Visi konkursi: sacensības jaunajiem velosipēdistiem - 10-12 gadus veciem jauniešiem "Jauno satiksmes dalībnieku forums"; sacensības jaunajiem mopēdistiem - 12-14 gadus veciem jauniešiem "Gribu būt mobils!"; konkurss jaunajiem autovadītājiem - 16-18 gadus veciem jauniešiem "Gada jaunais autovadītājs"; kā arī velo sacensības bērniem un viņu vecākiem "Bērnu rallijs Kurzeme".

Skolu ziņas