Jaunlaicenes vadību nenomaina 10

Alūksnes novada domes sēdē pagājušajā ceturtdienā deputāti neatbalstīja sagatavoto lēmuma projektu par Jaunlaicenes pagasta pārvaldes vadītājas Daigas Rēdeles atbrīvošanu no amata.

Atbrīvosies paši?
Šo jautājumu deputāti skatīja jau iepriekš Finanšu komitejas sēdē. Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova norādīja, ka pēc iedzīvotāju sapulces janvāra sākumā Jaunlaicenē, kur cilvēki pauda neapmierinātību par D.Rēdeles kā pagasta pārvaldes vadītājas darbu un viņas strādāšanu arī Gaujienas internātpamatskolā, viņa no D.Rēdeles ir saņēmusi paskaidrojumu.
D.Rēdele bija aicināta arī uz Finanšu komitejas sēdi sniegt paskaidrojumus, bet slimības dēļ nebija ieradusies. Finanšu komitejā izskanēja, ka Jaunlaicenes pagasts nav vienīgais, kur ir problēmas pārvaldes vadīšanā, kā piemēru minot arī Kalncempjus. Deputāts Ainars Melders atzina – ja mainīsies novada pašvaldības struktūra, tad vadītāji “paši atbrīvosies”.

Nejūtas vainīga
Uz domes sēdi bija sagatavots lēmuma projekts par D.Rēdeles atbrīvošanu, pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” pantiem un Darba likuma pantu par to, ka darbinieks bez attaisnojoša iemesla būtiski pārkāpis darba līgumu vai noteikto darba kārtību. Sēdē D.Rēdele atzina, ka ir strādājusi pēc labākās sirdsapziņas. “Nejūtos nekur vainīga. Katrs var kļūdīties,” viņa sacīja.
A.Melders interesējās, kāds īsti ir pamatojums atbrīvošanai. J.Čugunova skaidroja, ka darba līgumā pārvaldes vadītājam ir noteikta piecu darba dienu nedēļa, ko D.Rēdele nav ievērojusi. “Turklāt arī Tautsaimniecības komitejā vienojās par D.Rēdeles atbrīvošanu no darba, jo šajā pagasta pārvaldē nav attīstības. Nav izmantota iespēja no Lauku atbalsta dienesta piesaistīt 140 000 latu pagasta infrastruktūras uzlabošanai,” saka J.Čugunova. A.Melders uzskata, ka minētie argumenti atbrīvošanai nav īsti pamatoti. “Tad mums no darba būtu jāatbrīvo vēl pāris pagastu pārvalžu vadītāji, kas arī nav īstenojuši projektus. Tas, ka D.Rēdeles darbā ir trūkumi, ir pavisam kas cits. Uzskatu, ka ir nekorekti atbrīvot vienu pārvaldes vadītāju, nemeklējot iespējas un nepasakot, kas turpmāk vadīs šo pagastu,” domā A.Melders.

Negrib šķirot pa partijām

A.Melders vēlējās izzināt arī deputātu Sandras Zeltiņas un Marinas Ramanes viedokli par D.Rēdeles atbrīvošanu, jo viņas visas trīs novada vēlēšanās kandidēja no Zaļo un zemnieku savienības saraksta. S.Zeltiņa neslēpa, ka D.Rēdeles darbā ir trūkumi, bet M.Ramane atzina - iedzīvotāju sapulce Jaunlaicenē apstiprināja, ka pagastā ir nesaskaņas. “Ir lietas, kas jāatrisina uz vietas katrā pagasta pārvaldē. Bet, ja ir ieteikums, kā šo problēmu atrisināt citādāk, nevis atbrīvojot no amata, varbūt var ieteikt,” aicināja M.Ramane.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Laimonis Sīpols iebilda, ka ir ļoti netaktiski runāt par partejisko piederību. “Vēlēšanas ir pagājušas un tagad strādājam saimnieciskā režīmā. Nav ētiski nemitīgi pieminēt partejisko piederību – vienreiz šī lieta ir jāizbeidz, ja gribam novadā strādāt,” uzskata L.Sīpols.

Komentāri 10

Kādēļ Čugunova neredz arī citus padotos kas piemēram strādā vairākās darba vietās neievērojot piecu darba dienu nedēļu. Paskaties nu Janīnīt uz skolu vadības pusi, kur daļa strādā vēl citos darbiņos. Kā tad to apvieno? Ja gribi būt godīga, tad pret visiem!

pirms 10 gadiem, 2010.01.28 09:20

jautājums - es arī?

klau vai jūsu pagastā tautas nama vadītājs arī kurina to māju, ka tu viņai brauc virsū pa temperatūrām? mož skolu kurina skolas direktors un pagastmāju pagasta vecene? tad ko jūs tur bļaustaties, pagasta vecene tak baigo ekonomju uztaiijusi! tādai ordeni vajag nevis no darba atlaist ! tam latvietim nekad nav labi :-))))))))

pirms 10 gadiem, 2010.01.27 17:33

susis

ko tad ceļ brēku SCP un teic garās runas, ja deguna priekšā nav kārtības un nevar nobalsot par atbrīvošanu.

pirms 10 gadiem, 2010.01.27 14:16

susis

ko tad ceļ brēku SCP un teic garās runas, ja deguna priekšā nav kārtības un nevar nobalsot par atbrīvošanu.

pirms 10 gadiem, 2010.01.27 14:16

susis

ko tad ceļ brēku SCP un teic garās runas, ja deguna priekšā nav kārtības un nevar nobalsot par atbrīvošanu.

pirms 10 gadiem, 2010.01.27 14:15

atbilde - es arī

Gribētu iebilst par kultūras dzīvi Jaunlaicenē. Muzejs ir atvērts katru darba dienu un tur ir aplūkojamas izstādes. Bibliotēka arī ir atvērta katru darba dienu un ja sekotu līdzi reklāmai tad būtu zinošs vai zinoša, ka tautas namā 5.02. būs skatāma filma ''Rūdolfa mantojums'', 6.02. Jaunannas teātra izrāde, 13.02. Meteņdienas pasākums un 20.02. varēs izdejoties atpūtas vakarā. Par to, ka tautas nams bija auksts sapulces dienā, piekrītu, tagad šis jautājums ir atrisināts, bet karsts tāpat tur nav, jo laukā nu jau vairākas nedēļas ir - 20 grādi . Tiem, kuri vēlas baudīt un radīt prieku sev un citiem, katru vakaru tautas namā notiek amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi.

pirms 10 gadiem, 2010.01.27 09:50

es arī

Tiešām žēl, ka tāda persona atstāta, jo šķiet, ka tur nekas neiet uz priekšu arī kultūra apklususi pat skaistā zāle sapulces dienā arī pasākumos auksta, nekurināta, tāpēc arī negribās uz turieni iet. Žēl skastā tautas nama JO Rēdeles kundze neprasa darbu no saviem padotajiem.

pirms 10 gadiem, 2010.01.27 08:42

domaaju, ka ne zarinjsh ne adlers pie taa nav vainiigi. reedelei liidz shim no domes puses kaa izraadaas nav bijis neviens raajiens, ne aizraadiijums. juridiski nav pamata vinju atbriivot. taa jau tai muusu zemiitee ir. cilveekus, kuri rukaaja galvu nepaceldami atbriivo no darba (es te runaaju par daudzo mezhsargu atbriivoshanu), bet taads paraziits kaada ir rakstaa mineetaa kundziite var dariit ko gribeet. es savukaart nozheeloju, ka balsoju par siipolu! veel ir ceriiba, ka opoziicija panaaks to, ka buus viens priekshnieks uz vairaakiem pagastiem!ljoti ceru uz to

pirms 10 gadiem, 2010.01.26 20:27

Kurš nu būtu runājis, Sīpol! No kura laika tad apolitisks ? Sadalam amatus pēc partijas piederības un tad vairs nepieminam ? Nokaunies un ciet klusu!

pirms 10 gadiem, 2010.01.26 18:17

:(

tagad reedele varees iedomaaties ka ir neaizvietojama, nu beediigi ka muusu deputaati zarins un adlers nespeej jaunlaiceni atbriivot no taa vaajpraata, nozjeloju ka par vinjiem balsoju.

pirms 10 gadiem, 2010.01.26 17:55

Vietējās ziņas