Jauno sezonu sagaida jaunās telpās 5

Jauno tūrisma sezonu amatnieku darbnīcas – salona “Zelta pavediens” rokdarbnieces sagaidīs jaunās telpās Brūža ielā 8, kurp pārcēlušās no līdzšinējām telpām ēkā uz Lielā ezera un Tirgotāju ielas krustojuma.

“Zelta pavediena” vadītāja Skaidrīte Svara skaidro, ka šīm pārmaiņām par pamatu kalpojuši vairāki iemesli. “Daudzi cilvēki pārmeta, ka mūs ir ļoti grūti atrast. It kā tā vieta bija zināma, tomēr problēmas sagādāja ieejas durvju atrašana ēkas sētas pusē. Otrs iemesls ir telpu apmēri. Ja iepriekš mums bija tikai viena telpa, kurā atradās gan darbnīca, gan salons, tad tagad varam šīs abas lietas nodalīt, apdzīvojot divas telpas,” viņa saka.

Izceļas ar īpašām “odziņām”
Tiesa, līdz ar praktisko problēmu atrisināšanu progress panākts amatnieku darbnīcas – salona estētiskajā ziņā. Uzkāpjot Brūža ielas 8.ēkas otrajā stāvā, apmeklētājus sagaida salons vārda vistiešākajā nozīmē. Salīdzinoši nelielajā telpiņā apskatei izlikti neskaitāmi adījumi, tamborējumi, mežģīnes, pērļu rotas – darbi, pie kā rokdarbnieces strādājušas ziemas mēnešos un kas lieti noderēs, papildinot vasaras sezonas garderobi.

“Nesen biju izstādē, kur piedalījās rokdarbnieki no visas Latvijas. Ja visi citi apmeklētājiem piedāvāja tradicionālos cimdus, zeķes un šalles, tad mēs bijām vienīgās, kas priekšā cēla lielos apģērbus. No citiem atšķīrāmies arī ar to, ka ierastajā cimdu un zeķu piedāvājumā bijām iestrādājušas kādu “odziņu”, padarot šos darbiņus raksturīgus tikai “Zelta pavediena” rokdarbniecēm,” ar lepnumu atceras S.Svara.

Piedāvājumu atjaunos ik sezonu

Par pašmāju rokdarbnieču neparasto veikumu ikviens aicināts pārliecināties pats savām acīm, iegriežoties Brūža ielā 8 ceturtdienās un sestdienās laikā no pulksten 10.00 līdz 15.00, bet piektdienās – no pulksten 10.00 līdz 18.00. Šajos laikos strādā arī pašas rokdarbnieces, no kurām daļai tas ir brīvā laika pavadīšanas veids, bet citām iespēja iziet ārpus mājām un satikties ar citiem cilvēkiem.

S.Svara atgādina, ka šobrīd “Zelta pavedienā” darbojas vairāk nekā 20 rokdarbnieces, no kurām regulāri darbnīcā strādā apmēram puse. Ar šo rokdarbnieču entuziasmu arī tapis jaunās tūrisma sezonas piedāvājums, kas, pēc S.Svaras teiktā, ir ražīgākais laiks alūksnieču darbu noietam. Viņa atklāj, ka pastāv iecere ik sezonu veidot jaunu piedāvājumu klāstu, ikreiz to prezentējot plašākas publikas acīm.

Tiesa, kā šīs ieceres īstenosies, rādīs laiks, bet tikmēr S.Svara aicina apskatīt jau esošos darbus, nepaejot garām Brūža ielas 8.ēkai, kur par tur mājvietu radušo “Zelta pavedienu” liecina ekskluzīva izkārtne – pašu spēkiem izadīts amatnieku darbnīcas nosaukums.

Komentāri 5

Ērika

Atbilde "???" : ja nebūs kādu norējis, jutīsies slims , jebkurā , pat visskaistākajā pasākumā redz dubļus. Jo katru dienu skatās spogulī un visu vērtē pēc sava ģīmja un līdzības.

pirms 11 gadiem, 2010.05.22 03:28

ja, lai veicas ar saimnieku no ka irejat telpas! :D:D:D

pirms 11 gadiem, 2010.05.21 21:32

sumo

Manā sktījumā, rokdarbi nav tā sfēra, kurā ļoti var nopelnīt, kur nu vēl atmazgāt!

pirms 11 gadiem, 2010.05.21 12:34

Vietējās ziņas