Joprojām atklāts jautājums – Jaunannā vai Annā 6

Nākamnedēļ Alūksnes novada domes sēdē deputātiem būs jāpieņem izšķirīgs lēmums - atdzīvināt vai ne kādreizējo Annas pamatskolas ēku, atverot tur pirmsskolas grupiņu.

"Alūksnes Ziņās" jau rakstījām, ka kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejā domē pagājušajā nedēļā skatīja jautājumu par pirmsskolas grupas darbības paplašināšanu Jaunannas pamatskolā. Tur raisījās diskusijas, kurā pagastā būtu labāk šo grupiņu atvērt - Jaunannā pie pamatskolas, kur tam būtu materiālu un telpu bāze, vai Annā, atdzīvinot skolas ēku, kuru pašvaldībai tāpat ir jāuztur un kur mazajiem anneniešiem būtu tuvāka nokļūšana līdz pirmsskolas grupiņai. Vakar šo jautājumu atkal skatīja finanšu komitejā, uz kuru Jaunannas, Annas un Kalncempju pagastu pārvalžu vadītāja Vēsma Čugunova bija iesniegusi aprēķinus, cik kurā pagastā grupas uzturēšana izmaksātu.

Ja grupiņa būtu Jaunannā, līdz šā gada beigām vajadzētu 1265 latus viena pedagoga algai. Cik liela naudas summa būtu vajadzīga, ja grupiņa būtu Annā, netika nosaukts, uzsverot, ka tā noteikti būtu lielāka, jo vajadzētu algot vēl pedagoga palīgu, pavāru, nodrošināt vairāku kurinātāju darbu un citus saimnieciskos izdevumus. Vienīgi transporta izmaksas abos gadījumos būtu vienādas.

Starp deputātiem raisījās diskusijas.

(Vairāk lasiet 20.augusta "Alūksnes Ziņās")

Komentāri 6

estekaste

Žēl Annas skolas , tur bija un vē ir viss vajadzīgais izglītībai, sportam un pārājam, tagad tas nekam nav vajadzīgs.
Vai šis viss ir Jaunannai????

pirms 10 gadiem, 2010.08.21 23:18

bauma

A es dzirdeju, ka mebeles jau uz Jaunannu atvestas... Taatad viss jau nolemts, ko aakstaas?

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 18:41

tā ir

Nav skolas - nav pagasta.Klusums.Arī jauna ģimene neatnāks.Mebūs skolu laukos, nebūs , ko macīt pilsētā. Apburtais loks.

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 18:40

Es piedāvāju kompromisu - lai nav strīdu, tad Kalncempjos... Protams, vispirms kāds ir jāaizsūta, lai apskatās, vai vispār tādi pastāv vēl. Un ja pastāv, tad tiešām Kalncempjos!

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 16:29

vilciņš

Nu redz - beidzot jautājums par pirmsskolas grupām " pacēlies" ...
Tad nu lūk - patiesība ir šāda:
Šīs grupas ir uzkrautas vairāku skolu direktoriem par baltu velti, jo tur, lūk, par šo grupi administrēšanu direktoriem nav jāpiemaksā.
Turpretī, ja grib atvērt jaunu grupu, tad no tā izriet visi rakstā minētie papildus finansējumi.
Tad Domes deputāti lai izsver - kas viņiem ir izdevīgāk; piemaksāt skolu direktoriem un personālam par šo grupiņu administrēšanu, vai algot štatus jaunai pirmskolas iestādei.
Ja vecāki būtu drusku gudrāki - tad visu šo grupu vietā pieprasītu atvērt bērnudārzus. Un tad viņiem būtu, gan auklītes, gan viss pārējais pienācīgā līmenī.
Šajā gadījumā - Dome noteikti izšķirsies par Jaunannu, uzliekot direktorei (tāpat kā citiem direktoriem)par velti vilkt šo vezumu...

pirms 10 gadiem, 2010.08.20 15:41

Vietējās ziņas