Joprojām bez koncertflīģeļa

Trešdien Alūksnes pilsētas tautas namā notika Alūksnes mūzikas skolas 1.septembra pasākums, ko tradicionāli papildināja pedagogu muzikālie priekšnesumi. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz viņu sniegtais koncerts izskanēja, spēlējot digitālās klavieres, kas aizstāja īsta koncertflīģeļa trūkumu.

Jāatgādina, ka bez koncertflīģeļa pilsētas tautas nama lielā zāle palika maija izskaņā. Četrus gadus iepriekš alūksniešiem to lietošanā nodeva VSIA „Latvijas koncerti”, kas nu, izmantojot savas tiesības, instrumentu paņēma atpakaļ. Toreiz pastāvēja iecere rast finansējumu jauna flīģeļa iegādei, bet kā pagaidu variantu izmantot veco instrumentu, kas pēdējos gadus atradies tautas nama mazajā zālē un ticis izmantots kolektīvu mēģinājumu procesā.

Strādā pie vairākiem variantiem
Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte informē, ka šajā ziņā nekas nav mainījies. Jau tuvākajā laikā vecais koncertflīģelis tiks nogādāts tautas nama lielajā zālē, bet paralēli tiek meklētas iespējas jauna iegādei. Noskaidrots, ka šim mērķim nepieciešams finansējums vismaz 15 tūkstošu latu apmērā. S.Eglīte atklāj, ka šobrīd jau notikušas pārrunas ar Igaunijas uzņēmumu “Estonia”, kas specializējies klavieru un flīģeļu ražošanā. “Šo firmu esam uzrunājuši, jo viņu ražotie flīģeļi ir salīdzinoši lēti, bet tajā pašā laikā kvalitatīvi. Ne velti viņu ražotie instrumenti tiek izmantoti mūzikas vidusskolās,” viņa saka.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 3.septembra numurā.

Vietējās ziņas