Jūnija sākums – vēsāks nekā parasti 1

Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā mājas lapā raksta, ka atbilstoši pagājušā gada decembra nozīmīgajām dienām un šā gada 13. janvārim, kas paredz jūniju, pirmais vasaras mēnesis rādās būt mēreni silts un mazliet sausāks nekā parasti.

Pagājušajos Jurģos (23.aprīlis) valdīja ziemeļu, ziemeļaustrumu vēji, kas atnesa saulainu, sausu un dzestru laiku. Tādi laika apstākļi paredz lielākoties sausu jūniju ar saulainām, mēreni siltām dienām un dzestrām naktīm. Rudzu ziedā, mēneša pirmajā pusē, iespējamas arī salnas.

V.Bukšs prognozē, ka jūnija pirmā puse, iespējams, būs vēsāka nekā parasti, kad saulainas dienas mīsies ar mākoņainām, un šajā laikā arī nokrišņu būs vairāk. Starp saulainām dienām naktīs dažviet var būt arī salnas. Pēc vēsām naktīm - īslaicīgi nokrišņi un iespējama arī krusa. Jūnija vidū un laikā ap vasaras saulgriežiem (21.jūnijs) būs vairāk saules, siltuma un sausāks. Jāņos un mēneša beigās atkal var kļūt vēsāks un vairāk dienu, kad līs. Nokrišņi būs īslaicīgi un pārejošu lietusgāžu veidā. Naktis pārsvarā - sausas un dzestras. Kopumā Ziedu mēnesis būs tuvu ikgadējiem vidējiem rādījumiem.

Komentāri 1

oskars!

Kaa var noteikt,cik silts,vai veess ir bijis juunija saakums div dienaas????

pirms 6 gadiem, 2014.06.02 23:05

Vietējās ziņas