Jūt darbarīku trūkumu 5

Vairākos pagastos radusies neapskaužama situācija, jo trūkst darbarīku, kas nepieciešami bezdarbniekiem. Turklāt šobrīd nav zināms, kad tos varēs iegādāties, jo Iepirkumu uzraudzības birojs nav pieņēmis lēmumu, vai sūdzība ir pamatota.

“Nodarbinātības valsts aģentūras centralizētais iepirkums par inventāra iegādi ir pārsūdzēts. Kamēr Iepirkumu uzraudzības birojā pieņems lēmumu, inventāra iegāde ir apturēta,” norāda aģentūras Alūksnes filiāles karjeras speciāliste Sanita Rušķe. Viņa nevar prognozēt, kad tiks dota atļauja atkal iegādāties darbarīkus. Filiāles darbinieki zina, ka kavēšanās rada problēmas, tomēr situāciju nevar mainīt.

Nevar dot darbu jauniem “simtlatniekiem”
“Kad septembrī sāka strādāt bezdarbnieki, kuriem tiek maksāta 100 latu stipendija, mēs sapirkām dažādus darbarīkus. Diemžēl šis inventārs ir neizturīgs. Turklāt darbu vajadzētu sākt jauniem bezdarbniekiem. Viņiem vajag cimdus un darbarīkus, bet mēs neko vairs nevaram iegādāties. Tas nozīmē, ka nevaram viņus pieņemt darbā, jo nav ne zāģu, ne cirvju, ne sniega lāpstu. Par to satraukumu pauž pašvaldību darbinieki visā valstī,” stāsta Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inese Lukjanoviča.
Viņa atklāj, ka iepriekš tika nopirkti arī siltie zābaki tiem, kuri strādā ārā. Taču tagad nevar nodrošināt pat pašu nepieciešamāko darbam. Šobrīd pagastā strādā 38 bezdarbnieki. Viņi ir labs atspaids pašvaldībai, kurai par darbu nav jāmaksā no sava budžeta.

Pagaidām iztiek ar pērnā gada līdzekļiem
Jaunannas pagastā pārvaldes vadītāja Vēsma Čugunova atzīst, ka pērnā gada nogalē bija jūtams sniega lāpstu trūkums. Taču tagad nevar sūdzēties, ka nepietiktu darbarīku. “Mums bija iespēja iegādāties darbarīkus vēl no pagājušā gada iepirkuma. No septembra pakāpeniski izmantojām līdzekļus, kas šim mērķim tika paredzēti. Bija palicis neliels atlikums, tāpēc varēju vēl paņemt dažas sniega lāpstas. Tiesa, šogad no jauna vēl neko neesam saņēmuši,” skaidro V.Čugunova. Viņa secina, ka pagaidām nevar sūdzēties par darbarīku trūkumu. Tiesa gan, tie ir neizturīgi. Metāla lāpstu kāti pārlūza jau pirmajā darba dienā. Arī sniega lāpstu kāti ir tik tievi, ka sablietētu sniegu ar tādām būtu grūti tīrīt un nesalauzt. Turklāt lāpstu metāla apmales nokrīt drīz vien, tāpēc tās cenšas salabot pašu spēkiem. “Ja tagad iepirkums tiek atlikts vismaz par mēnesi, tad grūti paredzēt, cik ilgi iztiksim bez jauniem darbarīkiem,” atzīst V.Čugunova.

Iztiek ar darbarīkiem, kādi ir pagastā
Annas pagasta pārvaldes sekretāre Anita Romere stāsta, ka bezdarbniekiem ir sagādāti nepieciešamie darbarīki: slotas, lāpstas, grozi malkas nešanai, atkritumu maisi, kāpnes, rokas zāģi, cirvji un darba cimdi. “Nav bijis sūdzību, ka kaut kā trūktu. Protams, izmantojam arī darbarīkus, kādi jau bija pagastā, bet iegādājāmies arī papildus. Malku zāģē ar elektrisko zāģi, bet tā vēl nav skaldīta. Iespējams, ka radīsies kādas problēmas, bet pagaidām nav pamata satraukumam,” secina A.Romere.

Komentāri 5

zaza

Vai RUPE un SPODRA setniekus ari nodrosina ar siltajiem zabakiem, jakam cepurem un vel nezin ko? Ir jamak taupit instrumenti. Nevar metala katu stundas laika salauzt.Nevajag ar plastmasas lapstu dauzit sasalusu sniegu,ledu. Tam ir domati citi instrumenti. Un ja salauzi, tad maksa par to.Seit izradas, ka visiem ir pie vienas vietas, un secinat var, ka kada dala naudinas aiziet kaut kur necelos

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 09:23

zuumm

Pag, pag, par tiem dienesta auto. Simtlatnieks ir tāds pats darba ņēmējs, kā visi citi, atšķirība tikai tāda,ka no stipendijas netiek maksāti nodokļi. Runa jau neiet par dienesta auto un greznām lietā, bet darbam nepieciešamo. Gribētos gan zināt, ko teiktu kāds pašvaldību dasrbinieks, ja tam nenodrošinātu darbam nepieciešamās lietas, tādu brēku saceltu, ka vai.
Un pasarg dievs, ja kādai administratīvāsēkas dāmītei vairāk mkā stunda būtu jāpavada uz ielas, nez vai nekliegtu, ka tas nav cilvēcīgi - 20.grādos un uz ielas.Piekrītu, ka ir pietiekami daudz simtlatnieku - slaistu, bet tā jau ir simtlatnieka uzrauga, vai kā tur viņu dēvē problēma. - nestrādā kā pienākas - paldies.

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 08:33

nepiekrītu gan, siltos zābakus vajag nodrošināt, tas i normāli, neba nu simtlatniekam tagad savs pēdējais zābakpāris jānoplēš, nav jau kkāds biezais,kas par promillēm pie stūres ielikts sabiedriskajos darbos.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 19:29

ko ta grib ja sākumā pērk siltos zābakus, varbūt vēl dienesta auto varēja iedot simtlatniekam
stulbums kkāds, tā jau tā krīze rodas ja sākumaa nedomaa ar galvu, atliek tik beigās rokas noplaatīt.

pirms 11 gadiem, 2010.01.20 18:03

Vietējās ziņas