Kāds būs Bērnu nodaļas liktenis? 12

Tapis zināms, ka Alūksnē turpmāk tomēr būs tikai aprūpes slimnīca, nevis daudzprofilu, kā līdz šim. Slimnīcas Bērnu nodaļas vadītāja, pediatre Inese Priedīte vēlas laikus informēt iedzīvotājus, ka nākotnē šīs nodaļas var arī nebūt - vienīgā cerība ir pašvaldības dotācija.

"Alūksnē paliks tikai 24 stundu traumpunkts, kur iedzīvotāji varēs vērsties pēc palīdzības traumu gadījumos un pēc tam ārstēties mājās, apmeklēt ģimenes ārstu. Dienas stacionārs, kur uzturēties tikai pa dienu un saņemt procedūras. Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, kas brauks uz izsaukumiem. Bet diennakts neatliekamās palīdzības, ko var nodaļās sniegt ārsti, medicīnas māsas nebūs. Turklāt pašlaik nav arī zināms, uz kuru slimnīcu Alūksnes un Apes novada pacientus būs jāsūta ārstēties," stāsta I.Priedīte.  

Viņa norāda, ka pašlaik nav skaidrības, kas nākotnē notiks ar slimnīcas Bērnu nodaļu, jo valsts finansējuma no 1.septembra vairs nebūs.

 

"Varbūt pie slimnīcas aprūpes nodaļas varētu pastāvēt arī Bērnu nodaļa, tomēr uzskatu - ja tur nav Bērnu nodaļas personāla, tad tai ir maza nozīme. Katra medicīnas māsa nespēj jebkura vecuma bērnam ielikt vēnā katetru un pieslēgt intravenozajai sistēmai. Ir vajadzīga arī sanitāre, kura prot pareizi bērnu noturēt, lai viņam var ievadīt medikamentus, apkopt bērnus. Vajag personālu, kas 24 stundas diennaktī pieskata bērnus. Tagad pat ģimenes ārsti maziem bērniem no vēnas neņem asins analīzi - nosūta, lai to izdara slimnīcā," saka I.Priedīte.

 

Lai arī valsts līdzekļus samazina visās pozīcijās, viņa ar laikraksta starpniecību vēršas pie Alūksnes un Apes novada pašvaldībām.

 

"Mums tas ir izmisuma solis, bet varbūt pašvaldības varētu dotēt Bērnu nodaļas uzturēšanu. Ja šāda dotācija būtu, nodaļa varētu pastāvēt arī turpmāk ar savu personālu kā diennakts nodaļa. Pretējā gadījumā nākotnē varam piedzīvot ļoti drastiskas un nepatīkamas situācijas, jo mūsu pusē nav daudz bagātu cilvēku, kas slimu bērnu var iesēdināt privātajā automašīnā un aizvest uz jebkuru slimnīcu. Daudz vairāk ir cilvēku, kam ir vajadzīga palīdzība uz vietas Alūksnē. Jau tagad ir daudz vecāku, kas pie sava bērna uz nodaļu neatnāk, jo nevar izbraukāt: atved slimu un atbrauc pakaļ veselam. Tad kas būs, ja bērnu aizvedīs uz Valmieru..? Tuvākā Bērnu nodaļa ir Balvos, Gulbenē tās nav vispār- tikai dažas gultas vietas. Bet Alūksnē Bērnu nodaļa vienmēr ir noslogota, uz vietas ārstējam smagus saslimšanu gadījumus. Turklāt bērnam vissvarīgākais ir, lai blakus būtu tuvie cilvēki," norāda I.Priedīte.

 

Viņa atzīst- kā cilvēks vienmēr bijusi optimiste, bet pašlaik situācija ir ļoti nomācoša. "Ir bail domāt par to, ka nākotnē vairs nevarēšu palīdzēt tiem, kam agrāk varēju. 32 gadus esmu nostrādājusi Alūksnē un nu jūtu, ka neesmu vairs vajadzīga, jo esmu slimnīcas ārsts. Protams, turpināšu strādāt kā pediatrs.

 

Uzskatu, ka mūsu valstī likvidē slimnīcas tādēļ, ka veselības ministrijā strādā ierēdņi, kuriem nav praktisko zināšanu, priekšstatu par darbu medicīnas iestādēs. Viņi redz datus tikai uz papīra un pieņem lēmumus bez argumentiem," pauž I.Priedīte.

Komentāri 12

meitu māte

es ar esmu bijusi ar abiem bērniem pabijusi slimnīcā ļoti laba attieksme, nedot dievs saslimt bērniem, un alūksnē nodaļas nebūs murgs. cerams ka atrisināsies šī problēma

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 12:35

hvz

Ja nebus slimnicas, nebus Aluksnes.Man ka vietejam aborigenam ir skumji dzirdet ka musu Aluksni grib iznidet.Esmu gulejis musu slimnica ne reizi vien, gan bernu nodala, gan citas.Un tagad to visu likvide atdos kaut kadai gulbenei vai vel velns zin kam.Kur te bus lidzeklu ekonomija?

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 09:37

uldis

Paldies dakterie Priedītei arī par mana bērna ārstēšanu, bija profesionāla un jauka attieksme.

BET nevaru piekrist situācijas analīzei par finansēm - laikā,kad mēs bijām slimnīcā 5 dienas, nodaļā papildus man un bērnam bija vēl 2 bērni, kopā 3 bērni un viens vecāks, kas nav daudz, ja pēc tam paskaita izmaksas (3 cilvēki strādā diennekti (visus amatus varbūt nenosaukšu pareizi) - medmāsas, sanitātes, mainās pēc 3 dienām + nodaļas vadītāja, daktere).
Abiem pārē'jeim bērniem visas 5 dienas neieradās nekādi ciemiņi, ne vacāki, ne radi. No kā var secināt,ka ne jau slimnīcas atrašanās vieta (viens bērns bija no liepnas, otrs no zeltiņiem (laikam) nosaka vecāku interesi par saviem bērniem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 09:20

Vadītājs ar caursišanas spējām tepat klāsta, ka viss esot izdarīts, lai slimnīca paliktu. Intervijā AZ šis sit sev uz pleca par padarīto darbu. Būs laikam par agru sācis pūst fanfaras...

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 17:39

xvz

Diemzel mes dzivojam Aluksne, un par mums neviens nedoma. Ari pasvaldiba neko nedara lai slimnica paliktu.Javac paraksti un jasniedz stversmes tiesa sudziba pret valsti par to, ka tiek atnemtas tiesibas dzivot.Par to ka veselibas ministre ciniski izsakas"...valstij ir vajadzigi veseli cilveki, kas vares atdot paradu"
Kur paliek visa si nauda ko aiznemas valstsviri?SCP varbut jus varat ko noorganizet, lai beizdot kads aizstavetu Aluksniesus.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 16:16

mamma

Gribas teikt, ka braucam iekšā purvā. Lai nu ko likvidējam, bet slimnīcas nevajag likvidēt.Bērnu nodaļai jāpaliek Alūksnē, kas notiks ar bērniem, kam būs nepieciešama palīdzība , kad pienāks gripas laiks, pie tam jaunā gripa jāārstē laicīgi, slimnīcā jāiet laicīgi, ne jau tad , kad vairs nekas nav līdzams. Vai tiešām valdība un Veselības ministrijai tas viss ir vienalga? Vai tiešām visam pienācis gals? Ja jau tik grūti laiki valstij, tad nesvinēsim svētkus, nerīkosim uguņošanas un citādas izpriecas, bet veselības aprūpei gan neņemsim nost tik daudz finansējuma. Gribas kliegt , maigi izsakoties, attopieties valdības vīri un finanšu apcirpēji, domājat, ko jūs darāt!!!!! Vai valstij vajadzīgi slimi un miruši cilvēki?! Liekat reiz mierā tās slimnīcas un negraujat veselības aprūpi! Bērnu nodaļai Alūksnē jāpaliek, arī Alūksnes bērni grib dzīvot un augt tāpat kā Rīgas un citu lielo pilsētu bērni.Uz kurieni vest slimo bērnu epidēmijas laikā, vai kādas akūtas slimības gadījumā, ja Alūksnē pat ātrās medicīniskās palīdzības brigādes nebūs.Bailes pat iedomāties, kas notiks ar bērnu vecākiem, ja tiem vajadzēs ātro palīdzību! Vai turpmāk valsti veidos kapu kopiņas ?

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 14:58

NU

IZEJA BIJA SLIMNĪCU APVIENĪBA.
OTRA: PAŠVALDĪBAI NEŅEMT ALGAS, UZTURĒT SLIMNĪCU, NOVĒSRT KONTRABANDU, VISUS ĀRSTU IEŅĒMUMUS MAKSIMĀLI SLIMNĪCAI...U.T.T.
KURŠ GATAVS PIEDALĪTIES OTRA VARIANTA REALIZĀCIJĀ?

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 14:11

Vietējās ziņas