Kādu TV skatīsies pierobežā? 5

Tagad Krievijas pierobežā dzīvojošie var skatīties Latvijas televīzijas pirmo un septīto programmu. Bet drīz ne vienam vien var nākties iztikt tikai ar Krievijas televīzijas kanālu piedāvāto informāciju un izklaidi.

Nevar iegādāties dekoderu“Varam skatīties divas Latvijas un divas Krievijas televīzijas programmas. Visām ir apmēram vienāda kvalitāte. Protams, ļoti žēl, ka no 1.marta vairs neredzēsim Latvijas televīzijas 7.programmu un pēc tam arī 1.programmu. Par dekodera iegādi pagaidām nedomāju, jo nav tam naudas. Nezinu, vai tāda iespēja radīsies. Visvairāk žēl, ka nevarēšu Latvijas televīzijas pārraidēs skatīties, kā dzīvo citos pagastos, un uzzināt par interesantiem cilvēkiem,” stāsta pededziete Antoņina Graņicina, kura dzīvo Latvijas – Krievijas pierobežā. Viņas tuvākie kaimiņi izmanto “Viasat” pieslēgumu, taču sieviete rēķina, ka arī tas iznāk dārgi, jo jāmaksā ir katru mēnesi. “Neko darīt, kā būs – būs,” saka A.Graņicina. Pededzes pagasta pārvaldes vadītāja Inta Ņikitina izmanto satelīttelevīzijas pakalpojumus, tāpēc bez problēmām var un varēs skatīties gan Latvijas, gan Krievijas televīzijas programmas. 
Labāk redz Krievijas TVLiepnas pagasta pārvaldes vadītāja Laima Kaņepe atzīst, ka pierobežā pagaidām neviens nav iegādājies dekoderu, tāpēc grūti spriest, kādā kvalitātē un cik Latvijas televīzijas programmas ar to varēs redzēt. “Esam pieraduši, ka kvalitāte var būt slikta. Ja neredzam Latviju, paskatāmies Krieviju. Kvalitāte, protams, ir atkarīga no televizora un antenas. Taču vairums pagasta iedzīvotāju labāk redz Krieviju,” skaidro L.Kaņepe. Viņa ir iegādājusies dekoderu un atzīst, ka ar to bezmaksas televīzijas pārraidēm ir labāka kvalitāte. “Diemžēl daudziem naudu vajag izdzīvošanai, nevis dekoderiem,” norāda L.Kaņepe. Viņa uzskata, ka varēja atlikt pāreju uz ciparu televīziju, jo šobrīd trūkst naudas gan valdībai, gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem. 
Nodrošina pārklājumuLatvijas Valsts radio un televīzijas centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Līne uzsver, ka ir izbūvēts atsevišķs tīkls bezmaksas programmu pārraidīšanai, kas nodrošina ciparu televīzijas programmu pārklājumu 99,6 procentos Latvijas teritorijas. Tas nozīmē, ka ar dekoderu vai televizorā iebūvētu MPEG-4 uztvērēju bezmaksas programmas ir uztveramas visā valstī, tātad arī pierobežā. “Lattelecom” sabiedrisko attiecību konsultante Lāsma Trofimova bilst, ka tikai atsevišķos punktos varētu būt problēmas redzēt Latvijas TV bezmaksas programmas. “Ja tagad pierobežā redz tikai divas, tad ar dekoderu noteikti redzēs visas programmas,” uzsver L.Trofimova. “Turklāt pēc analogās apraides pārtraukšanas tikai “Lattelecom Virszemes TV” nodrošinās iespēju skatīties bez maksas. Turpretim satelīttelevīzijas un kabeļtelevīzijas pakalpojumi visi ir par maksu,” salīdzina I.Līne. Alūksnē dekoderus var iegādāties vairākos veikalos. “Agre – Elektro” informē, ka gadījumos, kad dekoderu pasūta pa telefonu 177, tuvākā vieta garantijas remontam ir “Lattelecom” veikalā Valmierā. Ja tas pirkts Rīgā, tad tikai tur varēs saņemt garantijā paredzēto remontu. Turpretim, pērkot vietējā veikalā, nekur nebūs jābrauc un lieki jātērējas. Digitālā dekodera cena ir noteikta 39 lati un 44,50 lati. “Lattelecom” piedāvā arī īrēt dekoderu par 1,98 latiem mēnesī.

Komentāri 5

Kas Tu esi -ES??? Atnāc uz AGRI un pasaki,kura manta ir pazudusi----šitādus melus dzirdu pirmo reizi.

pirms 10 gadiem, 2010.03.04 09:42

Vai 16 maksas kanalus rada virzemes tv Aluksnes nov pierobeža?

pirms 10 gadiem, 2010.02.27 16:24

Alūksnes novada pierobežā gan virszemes Tv var redzēt ļoti labi, nevajag celt paniku.

pirms 10 gadiem, 2010.02.27 14:54

vai ekonomisko paku redz Alūksnes puse vai nē?Virszemes Tv

pirms 10 gadiem, 2010.02.27 00:08

es.....

NEIZDOMAJAT PIRKT AGRE !!!! VINI NEKADU GARANTIJU NEKAD NEIZPILDA.....JAU DIVAS MANTAS PAZUDA BEZ VESTS......... TELEFONS-GARANTIJAS REMONTA UN FENS......!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.02.25 19:52

Vietējās ziņas