Karstuma dēļ maina darba laiku

SIA “Alūksne nami” strādnieki, kuri maina jumtu vai mūrē skursteni, nevar strādāt, ja gaisa temperatūra pārsniedz plus 30 grādus. Viņi uz darbu dodas agri no rīta – ap pulksten 5.00, lai dienas svelmē atpūstos.

“Pa dienas vidu līdz pat vakaram nav iespējams strādāt. Ja arī to darītu, nekas labs neiznāktu. Tāpēc pielāgojamies laika apstākļiem. Tomēr kopējais darba laiks netiek samazināts, lai izdarītu visu, kas ir paredzēts. Vasara ir īsa, tāpēc nevar atlikt neko,” stāsta SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs.

Jumta segums jau ir nomainīts Helēnas ielā 54, jumts ar siltinājumu pabeigts Brīvības ielā 21, tagad darbu sāks Apes ielā 6, kur jumtu mainīs trim sekcijām. Jauno jumtu segumam izmanto šīferi bez azbesta, kas ir piemērots daudzstāvu mājām. Tam garantija ir 25 gadi. Savukārt horizontālajiem jumtiem izmanto mīksto segumu, kas atgādina ruberoīdu. Pašlaik tiek mūrēti skursteņi Tirgotāju ielā 6, tur darbs būs pabeigts drīzumā. Skursteņus mūrēs arī Vidus ielā 5 un “Mežiniekos”, kur bojāti visi skursteņi.   

SIA “Rūpe” valdes loceklis Valfrīds Vilks joko, ka strādnieki stundu atvēsinās saldētavā un tad var doties arī karstā saulē. “Ja ir avārija, tad nevar gaidīt labākus laika apstākļus. Protams, ja ir iespējams, cenšamies tīši nesūtīt pašā svelmē. Mēģinām glābties ēnā, lai nepārkarstu,” skaidro V.Vilks. Šobrīd tiek strādāts, lai sakārtotu lietusūdens kanalizāciju pilsētā. Pašvaldība atzinusi, ka nevajag gaidīt, kad lietusgāzes applūdinās, tāpēc laikus tiek apzinātas vietas, kur šī iespēja jānovērš. Tiek sakārotas arī caurtekas.

Pašvaldības aģentūras “Spodra” strādniekiem ir ļauts izvēlēties, vai uz darbu doties agrāk no rīta vai arī ierastajā darba laikā. Diemžēl tāpēc aģentūras darbiniecei Janīnai Vilciņai iznāk strādāt ilgāk, lai zinātu, kas uz darbu atnākuši jau pulksten 6.00 un kas vēlāk.

Vietējās ziņas