Karstuma upuru ir maz

Lai gan Alūksne ir starp 8 pilsētām, kurās pagājušajā svētdienā sasniegts karstuma rekords – plus 30,3 grādi, turklāt tas joprojām turas, mediķu palīdzību meklējuši vien daži.

“Tiesa, nedēļas nogalē ir bijis gandrīz uz pusi vairāk izsaukumu. Tomēr to nav daudz. Alūksnes un Apes novadā 8.jūlijā bijuši 5 izsaukumi, bet 10.jūlijā – 10 izsaukumi. Turklāt vairums nav saistīti ar karstumu. Acīmredzot cilvēki ir guvuši informāciju no masu saziņas līdzekļiem vai arī paši zina, kā sevi pasargāt karstajās dienās,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka.

Viņa atzīst, ka karstumā saasinās hroniskas saslimšanas. Taču tam parasti nav smagas sekas, jo cilvēki seko līdzi un saskaņā ar ārsta norādījumiem lieto zāles. Protams, Vidzemes reģionā tāpat kā valstī izsaukumu skaits ir liels. “Vidzemes novados svētdien bija 162 izsaukumi, starp tiem – tikai 5 izbraukumi uz mājām, kas saistīti ar karstumu. No šiem 5 cilvēkiem 3 ir hospitalizēti. Tiesa, ir bijušas arī konsultācijas pa telefonu, kā rīkoties, ja sākušies karstuma dūrieni vai saulē radušies nelieli ādas apdegumi,” skaidro S.Bračka.

Viņa informē, ka palīdzība sniegta satiksmes negadījumā cietušajiem Mārkalnes pagastā. Tur vieglā automašīna iebraukusi kravas automašīnā. “Par laimi, ātrums nav bijis liels, tāpēc ir gūtas vidēji smagas traumas. Trīs cietušie (19 un 20 gadus vecas sievietes, 75 gadus vecs vīrietis)  tika hospitalizēti uz Alūksnes slimnīcu. Pēc medicīniskās palīdzības sniegšanas divi cietušie tika atlaisti mājās,” informē S.Bračka.
Karsts laiks būs līdz pat šīs nedēļas beigām. Arī tuvākajā laikā saglabāsies saulains, pārsvarā sauss un karsts laiks, kad gaisa temperatūra dienā var sasniegt pat plus 34 grādus. Pat naktīs temperatūra nebūs zemāka par plus 16 – 23 grādiem. Tiesa, šodien, 14.jūlijā, Latvijai no rietumiem tuvojas mākoņu zona, kas vietām var atnest nelielu lietu.

Vietējās ziņas