Karstums rada zaudējumus lašveidīgo zivju audzētājiem (labots) 5

Zivju audzētavās karstā laika un pārlieku sasilušā ūdens dēļ patlaban īpaši grūti klājas lašveidīgajām zivīm. Ja nav iespēju izmantot aerācijas iekārtas, lai pievadītu skābekli vai vēsāku ūdeni, tās iet bojā Daudzi zivju audzētāji ir satraukti par radītājiem zaudējumiem.

Apes novada zivju audzētavas “Krāces” īpašnieks Dzintars Raibekazs atzīst, ka pagaidām viss ir kārtībā. Lai gan Vaidavas upē, kuras ūdens ieplūst zivju audzētavas baseinos, sasniedzis 23 līdz 24 grādus, foreles nav gājušas bojā. Tiesa, Dz.Raibekazs atzīst, ka zivīm ir grūti tāpat kā cilvēkiem karstajā laikā. Tomēr viņš aicina makšķerniekus, jo neesot tā, ka zivis nemaz vairs neķeras. Tiesa, audzētavā ir aerācijas iekārtas, kas pievada ūdenim skābekli, un notiek ūdens apmaiņa, jo upes ūdens ar pašteci nonāk zivju baseinos. Dz. Raibekazs uzskata, ka zivis iet bojā dīķos, kur ir stāvošs ūdens.

Alūksnes novada saimniecības “Cerkazi” īpašnieks Ivars Daņilovs portālam “Nozare” atklājis, ka tik smagi zaudējumi karstā laika dēļ vēl nav bijuši. Viņš izsmēlis 2 tonnas beigtu foreļu, kas nozīmē 8000 latu zaudējumus. Viņa zivju audzētavā ūdens ieplūst no Indzera ezera, un to atdzesēt nav iespējams. I.Daņilovs tagad cerības saista ar karpu audzēšanu, jo tām siltais ūdens nekaitē.

Saskaņa ar Latvijas Zivju resursu aģentūras datiem Latvijā ir reģistrētas apmēram 90 akvakultūras saimniecības, kurās audzē galvenokārt karpas, foreles, līdakas, stores, samus un karūsas.

Komentāri 5

vv

Voldi, bija gan sava vieta, bet savu vardu nezinaja

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 15:40

Voldis

Jebkurā biznesā ir jārēķinās ar zaudējumiem un to uzsākot ir jādomā ar galvu. Alūksnes ezers laikam būs mainījis savu atrašanās vietu. Šorīt no rīta vēl gan bija savā vietā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 14:26

gatis

no kura laika indzeris ir kluvis par aluksnes ezeru?

pirms 10 gadiem, 2010.07.27 11:40

Vietējās ziņas