Kārtība uzlabošoties

Pēc Alūksnes novada pašvaldības aicinājuma pagājušajā nedēļā bija SIA „Furors”, SIA „Furors Cafe”, Alūksnes novada pašvaldības policijas, Valsts policijas un pašvaldības vadības tikšanās. Tajā kopīgi tika meklēti risinājumi, lai novērstu troksni un nekārtības pie izklaides vietas „Klondaika”.

SIA „Furors” skaidroja, ka izklaides vietā organizē spēļu zāles darbību, savukārt bāra darbību – SIA „Furors Cafe”. Izklaides vietas pārstāvji uzsvēra, ka ne bāra, ne spēļu zāles telpās nekārtības nenotiek, bet gan uz ielas. Tāpat pie nekārtību izraisīšanas daļēji vainojams esot nelegālais alkohols, ko cilvēki mēdzot lietot pirms izklaides vietas apmeklējuma vai tās apkārtnē. Izklaides vietas darbinieki pat novērojuši, ka tas speciāli tiek piegādāts klientiem, kas atrodas ārpus telpām. Kopš septembra “Klondaikā” kārtību nodrošinot divi apsargi, jo darbā pieņemts vēl viens apsargs. Policija lūdza, lai apsargi aizrādītu ne tikai tiem klientiem, kas atrodas telpās, bet arī tiem, kas pulcējas pie ēkas.

“„Klondaikas” pārstāvji ierosināja sadarbībā ar Valsts policiju iestādes ārējās novērošanas kameras pieslēgt policijas dežūrdaļas datorsistēmai, lai kārtības sargātāji operatīvi varētu sekot līdzi notikumiem pie šīs iestādes, ko arī vienojās darīt. Otrs priekšlikums bija organizēt plašu policijas reidu pilsētā, īpaši “Klondaikas” tuvumā, piedaloties lielākam daudzumam kārtības sargātāju – arī to īstenos. Iestādes pārstāvji piedāvāja arī izvietot iestādes iekštelpās informāciju ar aicinājumu klientiem ievērot kārtību,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Priekšlikums izteikts arī par satiksmes ierobežošanu pagalmā pie ēkas, kurā atrodas izklaides vieta, piemēram, izvietojot ceļa zīmi, kas ļautu ar auto iebraukt un stāvēt stāvlaukumā tikai ar šīs iestādes atļaujām un tikai „Klondaikas” klientiem. Tāpat iestādes apsargiem būtu jākontrolē, lai klientu automašīnās, kas atrodas šajā stāvvietā, nebūtu ieslēgta skaļa mūzika un pie tām netiktu radīts lieks troksnis. Pašvaldība sekošot, lai visi priekšlikumi tiktu īstenoti.

Vietējās ziņas