Katrs vēlas atgūt savu automašīnu 3

Gandrīz divu gadu laikā, kopš 2006.gada decembra, Alūksnē stāvlaukumā ir atradušās 180 automašīnas, kas atņemtas par braukšanu reibumā vai bez tiesībām. Šobrīd A.Čibala autoremonta darbnīcas stāvlaukumā, ar kuru valsts aģentūra “Materiālās rezerves” ir slēgusi līgumu par automašīnu glabāšanu, atrodas 16 automašīnas.

“Lai gan soda nauda un arī maksa, kas saistīta ar mašīnas evakuāciju un glabāšanu, ir liela, tomēr katrs vēlas atgūt automašīnu. Alūksnē ir bijuši tikai daži gadījumi, kad īpašnieki nav vēlējušies maksāt par vecu auto un uzskatījuši par labāku atteikties no tā. Šobrīd ir jāmaksā 8 lati par diennakti. Evakuācijas izmaksas ir dažādas, jo tās ir atkarīgas ne tikai no transportēšanas attāluma, bet arī no tā, kad izdarīts pārkāpums – dienā vai naktī, darba dienā vai brīvdienā,” stāsta valsts aģentūras “Materiālās rezerves” izņemto transportlīdzekļu uzskaites un analīzes daļas vadītāja Santa Putniņa.

Dokumentus var sūtīt pa pastu
Latvijā ir tikai viena aģentūra, kura rūpējas par atņemto automašīnu glabāšanu un to atdošanu īpašniekiem, taču stāvlaukumi to novietošanai ir visās pilsētās. Ja visas vestu uz Rīgu, tad īpašniekiem būtu jāmaksā vēl vairāk. “Katrs cenšas pēc iespējas ātrāk izņemt savu mašīnu. Paliek tikai tās, kuras nav vērts atgūt to vecuma vai tehnisko parametru dēļ. Tās tiek realizētas,” norāda S.Putniņa. Iesniegumam par mašīnas atgriešanu un visiem dokumentiem, kas ar to saistīti, ir jānonāk v/a “Materiālās rezerves” Rīgā, taču tos var nodot ne tikai personīgi, bet arī sūtīt pa pastu. “Ceļš ir tāls. Turklāt sarežģījumus, protams, rada automašīnas un arī tiesību trūkums. Turklāt tagad ir iespējams izmantot prioritārus pasta pakalpojumus, kas garantē dokumentu ātru saņemšanu. Pa faksu gan nevajadzētu sūtīt, jo tad tie vairs nav dokumenti, bet tikai informācija,” skaidro S.Putniņa.

Pelnījuši vēl bargākus sodus
Alūksnes rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Zigurds Safranovičs norāda, ka tieši vēlme atgūt automašīnu liek nomaksāt gan soda naudu, gan visus izdevumus par tās glabāšanu. Viņš ir par to, ka sodus vajadzētu vēl bargākus. “Šogad policija ir aizturējusi 81 šoferi, kas brauc reibumā. Mūsu mazajā rajonā tas ir daudz. Ja būs jāmaksā 5000 latu sods un atņems tiesības uz mūžu, tad tas būs pelnīti. Nav jāsēžas pie stūres dzērumā,” atzīst Z.Safranovičs.

Komentāri 3

suriks

policisti aluksnes raj pasi dzer un brauc.nesauksu tos uzvardos....

pirms 12 gadiem, 2008.11.12 09:13

vietējais

Situācijas mēdz būt dažādas... Ir viena lieta braukt pa Rīgas ielām maksimumstundā, tur tiešām pat 0,5 promiles var spēlēt savu lomu (nedaudz palēninātas reakcijas veidā). Savukārt ja man jāpārbrauc mājās no baļļuka pa tukšu lauku ceļu, kuru jau no galvas zinu- es vispār tik daudz izdzert nevaru, lai neatbrauktu!

pirms 12 gadiem, 2008.11.08 11:07

Dainis

Līdz vienai vai pusotrai promilei, tas neietekmē drošu braukšanu! Bet, ja tam klāt nāk līdz galam sagriezta ''mūzika'', - (pāļu dzenamā), tad jau tas ir risks. Tādā skaļumā redze un apkārtējā uztvere samazinās uz pusi. Ceļu policijai vajadzētu sodīt tos, kuriem automašīnās jau pa gabalu dzirdami pāļu dzenamie! Sarunāties braucot pa mobilo telefonu nav tik bīstami, kā braukt tādā troksnī! Jaunais soda mēra projekts ir galīgi garām! Būs jācieš nevainīgiem autovadītājiem, kurus nonivelē vienā līmenī ar agresīviem zaļknābjiem.

pirms 12 gadiem, 2008.11.08 07:53

Vietējās ziņas