Ķauķu kalnā jauns piedāvājums 8

Ķauķu kalna trasēs šī sezona sākusies agrāk nekā divdesmit iepriekšējās ziemās. Jau decembra pirmajās brīvdienās tur sabrauca slēpotāji un snovbordisti ne tikai no dažādiem Latvijas novadiem, bet arī no Lietuvas. Viņi ar prieku secināja, ka no jauna ierīkots pacēlājs bērniem un iesācējiem, tramplīna elementi jeb slaidi snovbordistiem.

Trases piemērotas snovotājiem un ekstrēmistiem
“Snovbordistiem patīk kalni ar dažādiem šķēršļiem, tāpēc viņi cenšas nogāzi “labiekārtot” pēc saviem ieskatiem. Ir izveidojusies laba sadarbība ar Alūksnes snovborda klubu “Sniega terapija”, kura dalībnieki ierīko sev trasi, lai nobraucienus no kalna padarītu interesantākus. Kopā domājam un iesakām, kā ieceres labāk īstenot. Pagaidām ir ierīkoti slaidi no metāla caurulēm, kuras aplej ar ūdeni. Kad ūdens sasalst, snovborda dēlis tām slīd pāri,” stāsta kalna pārvaldnieks Kristaps Olders.

Turklāt bērniem un iesācējiem ir viegli tikt kalnā, jo pacēlājs ir piemērots viņiem – tas strādā lēnāk. Tagad ir trīs pacēlāji (divi pieaugušajiem), kuri palīdz nokļūt gan uz plašo dienvidu nogāzi, kas piemērota vidējās klases braucējiem un sniega dēļiem, gan uz ziemeļu nogāzi, kas piemērota atraktīvajiem braucējiem. Trašu garums ir 250 līdz 400 metri. “Dažkārt ekstrēmisti izvēlas laisties no kalna pa stāvu nogāzi, kura apaugusi kokiem, tāpēc tur tika iztīrīti krūmi un izveidotas lielākas atstarpes starp kokiem, lai nobraucieni būtu drošāki,” uzsver K.Olders.

Ziemas brīvdienās gaida jauniešus

Skolēnu ziemas brīvdienās Ķauķu kalna piedāvājumu varēs izmantot visas dienas. “Tad ierodas daudz jauniešu, jo atbrauc arī tie, kuri mācās vai studē Rīgā un citviet. Ciemojoties pie vecākiem, viņi vēlas baudīt ziemas priekus sniegotajās kalna trasēs,” norāda K.Olders. Tagad viņš pats ir devies uz Austriju, kur strādā par slēpošanas instruktoru. Pagājušās sezonas peļņa tika ieguldīta piedāvājuma paplašināšanai Ķauķu kalnā. Taču iesācējiem slēpot var pamācīt Kristapa tēvs Jānis, kurš uzņēmies rūpes par slēpotāju un snovotāju labsajūtu. Viņi var baudīt karstu tēju un kafiju, grilēt vai cept līdzpaņemtās desiņas. Ja nav savu slēpju un sniega dēļu, tos var nomāt. K.Olders norāda, ka tiek piedāvātas arī distanču slēpes.

Drīz durvis vērs naktsmītne

Tradicionāli gadu mijas naktī uz apgaismotā Ķauķu kalna pulcēsies tie, kuriem patīk svinēt svaigā gaisā. Skanot mūzikai, varēs laisties no kalna ar slēpēm, sniega dēļiem, ragavām un kamerām. Jautrība sitīs augstu vilni, kad pusnaktī debesīs uzvīsies raķetes, sveicot 2011.gadu, un tiks atkorķēts šampanietis. “Kalna nogāzē aug skaista egle, kas tiks greznota ar spuldzītēm. Pirms 15 gadiem, kad te sākām strādāt, tā bija vēl maza, bet tagad ir izaugusi liela un kupla,” saka K.Olders. Ar zemes īpašnieku ir slēgts nomas līgums, kas ļauj attīstīt piedāvājumu uz kalna. Tomēr nav tā, ka ieguldījumi atmaksājas. “Cilvēkiem ir svarīgi zināt, ka te kaut kas notiek, ka te var slēpot un atpūsties. Ja pēkšņi pārtrauktu domāt un darīt, lai būtu labākas iespējas, tad slēpotāji dotos uz citām trasēm,” atzīst K.Olders. Paredzams, ka nākamajā gadā tiks atvērta naktsmītne, kas top kalna pakājē. Taču arī šobrīd ir gana daudz to, kas regulāri brauc uz Ķauķu kalnu, kur pakalpojumi ir lētāki.

Komentāri 8

snb

ar uudeni slaidus lej.nu jaa.future dreaming.ko ta vecais krabis var pamaacit ..vins pats staigaat jaamaaca .

pirms 9 gadiem, 2011.01.18 18:31

šļūkšana uz dir$as...un cilvēku nerrošana. Ja nav kazai piena, tad pacel ļipu un salej atpakaļ.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 17:26

šļūkšana uz dir$as...un cilvēku nerrošana. Ja nav kazai piena, tad pacel ļipu un salej atpakaļ.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 17:25

sniegs

Man pat pirksti nekustās rakstīt par šo bezcerīgo kalna apsaimniekošanu!

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 19:29

ex

Kalns izcili labs,bet serviss-nekāds.Cik ilgi būs jālieto ļoti ļoti briesmīga tualete,kura gozējas goda vietā-pašā vidū starp auto stāvvietām un kalnu?Visur ,kur skaties-nenobeigti,pavirši darbi.Slēpotāji brauktu no visām pusēm,ja kalns būtu kaut mazliet sakārtotāks.Droši vien ar esošajiem saimniekiem nekas labāks gan nebūs tuvāko gadu laikā...Būšu priecīgs,ja kļūdīšos.

pirms 10 gadiem, 2010.12.18 15:34

Guntis

Kādi tur malači...
Svētdien biju uz kalna, darbojās tikai viens(zemākais pacēlājs), ja neskaita bērnu virvi. Uz jautājumu par iespējām slēpot ziemeļu nogāzē saimnieki atbildēja noraidoši. Pajautāt par centrālo nogāzi nebija vērts, tāpat redzams, ka nekas tur nenotiek. Maza cerība, ka uz kalna sadzītās pumpas retraks nolīdzinās. Rodas iespaids, ka apsaimniekotāji nevēlas uzņemties lielāku iniciatīvu, sakopt kārtīgi kalnu un piesaistīt apmeklētājus, lai labāk pelnītu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 20:27

kur bijāt atrāk, daudz kas nokavēts, bet malači...

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 10:28

Vietējās ziņas