Kļūs pieejamāki 4

Lai Alūksnes muzejs kļūtu pieejams cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām, iestāde plāno iegādāties kāpurķēžu pacēlāju komplektā ar ratiņkrēslu.

Alūksnes muzeja direktore Inita Veismane skaidro, ka kāpurķēžu pacēlājs nebūs stacionārs. To varēs izmantot visām kāpnēm, pa kurām jākāpj, lai tiktu līdz Alūksnes muzeja izstāžu telpām Alūksnes Jaunās pils otrajā stāvā. “Mērķis ir nodrošināt muzeja pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Līdz ar kāpurķēžu pacēlāja iegādi mēs palīdzēsim viņiem iesaistīties sabiedriskajās aktivitātēs, sniedzot iespēju apmeklēt muzeju,” viņa norāda.

Līdzekļus kāpurķēžu pacēlāja iegādei piešķīrusi biedrība “Alūksnes Lauku partnerība”, atbalstot projektu “Alūksnes muzeja pieejamības spektra dažādošana”. Projekta kopējās izmaksas ir 6500 lati. Daļa līdzekļu atvēlēti kāpurķēžu pacēlēja iegādei, bet pārējais finansējums tiks izmantots materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, kas būtu atbilstoša mūsdienu tehnoloģiskajām prasībām.
Īstenojot projekta otru mērķi, Alūksnes muzejs varēs paplašināt savu piedāvājumu, dodoties viesos pie cilvēkiem, kas paši uz muzeju nevar atnākt. I.Veismane informē, ka tas saistīts ar šobrīd uzsākto pasākumu “Muzejs ārpus muzeja”. Tā laikā Alūksnes muzeja darbinieces dodas pie cilvēkiem, sniedzot ieskatu muzejā skatāmajās ekspozīcijās. “Ar jauno tehniku mēs varēsim uzlabot piedāvājuma kvalitāti, braucot viesos, piemēram, uz pansionātu vai novada skolām,” viņa uzsver.

Komentāri 4

Kamēr veselu grupu uztransportēs augšā ar buldozeru, tikmēr pirmie un pēdējie būs paģībuši.Ir vienkātšāks risinājums, bet kur nu lai šie aizdomātos.

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 17:58

No Radio Jelgava:

No Radio Jelgava:
Ar spārnu pārslotu kā eņģels mani skar
Pa ielām klīstot sniedziņš šovakar.
No tālās bērnības pār mani zvaigznes birst
Un ugunīs un ziedos tumsa mirst.
Ar spārnu pārslotu balts eņģels mani skar,
Un augšā zvaigžņu kori dzirdēt var.

Radio Jelgava novēl ikvienam priecīgus un gaišus Ziemassvētkus!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 09:12

Vietējās ziņas