Knišļu dēļ nobeidzas divi zirgi 6

Vienā no Alūksnes novada saimniecībām knišļu kodienu dēļ jau nobeigušies divi zirgi, vēsta Db.lv.

Saimniecības īpašniece, kura vēlējās palikt anonīma, Db.lv pastāstīja, ka abām ķēvēm iepriekš bija elpošanas problēmas un, visticamāk, knišļu kodieni veicinājuši situācijas pasliktināšanos, kas beidzās ar lopiņu nāvi.

Saimniecības tuvumā esot daudz ūdeņu, kas veicinot odu un knišļu izplatību. Lopiņi gan paši varot izvēlēties, vai uzturēties kūtī vai doties pastaigā.

Par notikušo jau informēta veterinārārste. Saimniecībai nodarītie zaudējumi ir ap Ls 1400 – 1500. Savukārt beigtos lopus SIA Reneta jau transportējusi uz Saldu, ko apstiprināja uzņēmuma loģistikas direktore Larisa Marcinkus.

PVD tomēr neesot citu ziņu par kritušiem lopiem, kas cietuši no knišļu uzbrukumiem.

Kā zināms, 2005.gadā no knišļu uzbrukumiem cieta daudz mājlopu, it sevišķi Latgales pusē.

Komentāri 6

Var smērēt ar maisījumu, kas sastāv no citronellas un aprikozu kauliņu eļļas maisījuma, tikai pudelītes maziņas. Palīdz arī ievas zariņu uzlējums.

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 09:33

Varot smērēt ar eļļu - kaut vai cepamo, "Alūksnes Ziņās" šodien tā raksta.

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 08:58

anna

Jūtu līdz, zinu kas tas ir. Varbūt kāds var padalīties ar kādu 'dabisko brūvējumu, ar ko var cīnīties pret odiem, knišļiem un mazajām mušiņām. Es izmantoju dilles un nātres, nekādu ķīmiju negribu, jo caur ādu tāpat uzsūcas dzīvnieka ķermenī. Ražotājus pašus nopūstu no galvas līdz kājām, tad redzētu, kas notiktu.

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 03:41

Vietējās ziņas