Konkursā izzinās novada kultūrvēstures zudušās vērtības 2

Alūksnes novada pašvaldības kultūras un izglītības iestādes šogad aicinātas piedalīties novadpētniecības konkursā „Zudušais laikā”, lai pievērstu īpašu uzmanību zudušajām novada kultūrvēsturiskajām vērtībām un nemateriālajam kultūras mantojumam, izzinot, apkopojot un saglabājot to stāstos un dokumentālās liecībās.

"Laikam ejot, Alūksnes novada kultūrainava, vide un dzīve ir ievērojami izmainījusies. Vēl atmiņā ēkas, notikumi, tradīcijas, ieražas, godi, kolektīvi, dzimtas, prasmes un amati, ticējumi un dziesmas, kas noteica lokālās dzīves savdabību un kvalitāti, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ ir jau pagātnes notikums, kas nekur nav dokumentēts. Tomēr daudzās cilvēku atmiņās, fotogrāfijās, laika liecībās, pierakstos vēl ir dzīvs stāsts par zudušo laikā. Ikdienā steidzot šodienas darbus, mēs bieži nonākam pie secinājuma, ka nav pieticis laika kādam pajautāt, stāstīto apkopot, pierakstīt. Kultūras iestādēm viena no veicamajām funkcijām ir nemateriālā un materiālā kultūras mantojuma saglabāšana. Konkurss ir viens no līdzekļiem, kā aktīvāk un radošāk kultūras un arī izglītības iestādes aicināt to darīt," uzsver Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Katra iestāde, kas piedalās konkursā, savu konkursa darbu noformē kā prezentāciju, videofilmu vai izstrādā tīmekļa vietni. Līdz ar to konkursa laikā savāktā informācija par kādu novadam nozīmīgu kultūrvēsturisku vērtību saglabāsies un būs pieejama plašam interesentu lokam. Konkurss noslēgsies pavasarī un tam iesniegtos materiālus iekļaus pilsētas un novada kultūras iestāžu un skolu novadpētniecības krājumā un izmantos mūsu novada kultūrvēsturisko vērtību popularizēšanai. Lai novadā veidotos nopietna novadpētniecības un vēsturisku faktu apkopojoša datu bāze, konkurss bibliotēkām un tautas namiem ir organizēts vairākkārtīgi, katrreiz meklējot aktuālas tēmas. Šoreiz piedalīties konkursā aicinātas arī skolas un muzeji.

Komentāri 2

viedoklis

Nu rekur ir pareizais viedoklis, kuram es arī piekrītu:
vēsturnieks
Re, re:
http://www.la.lv/konkursa-izzinas-aluksnes-novada-kulturvestures-zudusas-vertibas/
"Kultūras iestādēm viena no veicamajām funkcijām ir nemateriālā un materiālā kultūras mantojuma saglabāšana. Konkurss ir viens no līdzekļiem, kā aktīvāk un radošāk kultūras un arī izglītības iestādes aicināt to darīt,” uzsver Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte."

Eglītes k-dze, manuprāt tas ir vistiešākais Alūksnes muzeja speciālistu pienākums, kurš veicams par saņemto algu, nevis kaut kādām mistiskām kultūras iestādēm un cilvēkiem no malas to jāliek darīt par velti!!! Vai gribi atslogot sava vīra pienākumus, kuru pa blatam tur iebīdīji krēslā un atrast pilsētā muļķus, kas par velti visu izdarīs muzeja ielikteņu vietā? Un kur tu garantē to konkursa dalībnieku godīgos stāstījumus, tur taču jebkurš priekš tās vēstures var sapūst mēmās pīlītes?
Tikai vistu galviņās izperinās nožēlojamas vistu cienīgas idejas, bet vēsturiskā patiesība guļ tā paša muzeja un citos arhīvos, citos muzejos dokumentāli un mantiski apliecināta, arī reālās ekspedīcijās, tikai nav jau kas to darbiņu dara, jo ielikteņu darbs ir degunus urbināt un katru mēnesi pienācīgas algas saņemt no tautas maciņa. Cik ilgi bīdīsiet to stulbumu?

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 11:38

:)

Precīzāk vairs nevar pateikt :)

pirms 7 gadiem, 2014.01.23 13:02

Vietējās ziņas