Konkursā: "Radām Novadam" - labi panākumi Alūksnes un Apes novadu komandām. 1

1. jūlijā LTV1 kanālā bija vērojams studentu biznesa projektu konkursa "Radām Novadam" pirmais starpfināls, kurā 10 studentu komandas prezentēja savas biznesa idejas Latvijas novadu attīstībai. Komandu idejas vērtēja žūrija, kuras uzdevums bija noteikt idejas ar vislielāko realizēšanas potenciālu un kuras sniegtu lielāko ekonomisko ietekmi attiecīgajā novadā. Labākās piecas komandas savā starpā sadalīja pirmo balvu fondu 10 000 eiro apmērā.


Ir noslēdzies konkursa “Radām Novadam” sākuma posms, kura laikā 18 studentu komandas apzināja biznesa iespējas katra savā novadā un izstrādāja Rīcības plānus, kuros aprakstīja tās idejas, kuras plāno īstenot nākamo divu gadu laikā. No visām 18 studentu komandām tika izvēlētas 10 komandas, kuras bija tikušas vistālāk biznesa ideju apzināšanā, un tās piedalījās pirmajā starpfinālā. Par naudas balvu sacentās Alūksnes, Apes, Iecavas, Kuldīgas, Lielvārdes, Ludzas, Mazsalacas, Ogres, Pļaviņu un Siguldas novadu komandas. Komandu idejas un prezentācijas vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, ALTUM valdes locekle Baiba Brigmane, LPS priekšsēža padomniece ekonomikas jautājumos Andra Feldmane, privātais investors Dairis Cālītis un „Latvijas Avīzes” redaktores vietnieks Ivars Bušmanis.


Pārliecinoši labāko žūrijas vērtējumu guva RISEBA komanda “AAA” (“Āgenskalna Arhitektu Apvienība”),kas nolēmusi Ludzas ezerā veidot ūdens atrakciju parku, tādā veidā attīstot lokālo tūrismu un popularizējot, kura arī ieguva pirmo vietu šajā starpfinālā un naudas balvu . Komanda . Par tālākajām vietām bija sīva cīņa, jo katrai komandai bija savi plusi un mīnusi un kā būtiskākais faktors kļuva tieši biznesa ideju ekonomiskās ietekmes potenciāls komandu izvēlētajos novados. Otro vietu un 2 500 eiro naudas balvu ieguva LU komanda “Green-link”, kas darbojas Alūksnes novadā un kura attīstīs tūrismu, veidojot namiņus Alūksnes ezerā un pirmo kafijas muzeju, kurā pārdotu arī pašu ražoto kafiju. Trešo vietu un 1 500 eiro ieguva EKA studentu komanda “Saglabāt kā”, kas Apes novadā plāno apvienot mājražotājus, kā arī paši ražot dizaina mēbeles.
Visas 18 komandas turpina dalību konkursā, gan turpinot apzināt biznesa idejas, gan jau uzsākot to īstenošanu. Nākamais fināls gaidāms pēc gada, un tajā komandas jau prezentēs savus sasniegtos rezultātus - radītās darbavietas, piesaistīto finansējumu un citus sasniegtos ekonomiskos rādītājus.


Konkurss ilgs līdz 2016. gada 1. jūlijam, un tā kopējais balvu fonds ir 50 000 EUR. "Radām Novadam" organizē jauno uzņēmēju organizācija JCI Latvia. Konkursa TV partneris ir Latvijas Televīzija; radošais partneris – Abnormal; Augstskolu partneri- Latvijas Universitāte un RISEBA, atbalsta – LPS un LDDK ; informatīvais atbalsts - Latvijas Avīze, Inbox.lv, Prakse.lv.

Komentāri 1

Vietējās ziņas