“Korķis” pie skolas 13

Pie Alūksnes pilsētas sākumskolas maijā izvietoja rīkojuma ceļa zīmes “Gājēju ceļš”, liedzot transporta kustību skolas pagalmā. Tagad kopš septembra darbdienu rītos pie skolas veidojas sastrēgumi un tiek pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi.

Pārkāpj noteikumus
“Alūksnes Ziņas” situāciju pie Alūksnes pilsētas sākumskolas no pulksten 7.45 līdz 8.05 vēroja 8.septembra rītā. Lielā Ezera ielas un Jāņkalna ielas malās posmā pie sākumskolas stāvēja garas automašīnu rindas, kur vecāki atveduši uz skolu savas atvases – tiklīdz bērni izlaisti, automašīnas brauca prom un to vietā stājās nākamās. Līdztekus šai nemitīgajai kustībai automašīnas apstājās gan ielas vidū, gan pretējā pusē, lai izlaistu bērnus, kuri pēc tam metās pāri ielai uz skolu. Automašīnām pārblīvēta bija arī satiksmes autobusu pietura sākumskolas pusē. Šajā laika posmā sākumskolai garām kursēja divi autobusi – viens pilsētas centra virzienā, otrs – virzienā uz Jāņkalna ielas pusi. Tā kā pēdējam no tiem nebija vietas autobusu pieturā, lai izlaistu pasažierus, tas tika darīts ielu krustojumā, turklāt uz gājēju pārejas! “Alūksnes Ziņas” nenovēroja, ka kāds autovadītājs brauktu cauri skolas pagalmam, kur abās pusēs izvietota ceļa zīme “Gājēju ceļš”. Savukārt ap pulksten 8.00 tracis norima, bet pie skolas Lielā Ezera ielas malā novietotas stāvēšanai bija vairākas automašīnas.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 13.septembra numurā.

Komentāri 13

Kompromiss

Vajadzētu slēgt visu ielu, tad nebūtu šāda stīvēšanās un visiem viss būtu kārtībā.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 19:01

Varbūt būtu svētīgi visiem šiem pastaigāt kājām, būtu veselīgi!

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 18:49

sesks

Pie sākumskolas noliekiet vienu policistu ar zizli ,lai atminās Rīgu Padomju laikos un palīdz noregulēt labi organizēto satiksmi.
Stāvlaukumu tagad nevajag, .... jo būs konkurss uz tā izbūvi ,kurā vinnēs lētākais ,pa kādiem 2 miljoniem!!!!
Labāk policistu,ja kāds to sabrauks ,pirmkārt neviens nepamanīs,otrkārt valstij būs lētāk izmaksāt kompensāciju nekā 2 miljonus par stāvlaukumu.
Visiem labajiem deputātiem ir tak krīti bankās ,kaut kā tak tie jānosedz.....Tauta esiet modri ,nedosim zagt bagātajiem,varu nabagajiem,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 17:38

***

Ko tat jūs cienītās Rita un Dziņa iedomājaties,ka vispār nebrauksim ar mašīnu.Izklausās pēc ''kad mēs augām,tad gan tā nebija''.Drusku jau būtu laikam arī līdz jāiet.Toreiz arī brauca un veda,tikai mašīnu bija maz.Tomēr tak būtu jāsakārto tas jautājums un varianti noteikti ir.Šeit prasās atrisināt jautājumu par skolotāju mašīnām,jo vecāki tak tur ilgāk par dažām sekundēm neuzkavējas.Kas būs ziemā,kad būs kupenas,kā tad brauks?Un nav vainīgi ne bērni,ne vecāki,ne skolotāji.Priekš tā ir iestādes vadītājs,un novada vadītāji un dažādi tur atbildīgie ,kam šis jautājums jārisina.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 12:58

Rita

Tā jau ir. Pievedam, noslaukām degunu (un ne tikai) , visu nokārtojam un beigās brīnāmies par to, ka izaudzis tāds "mīkstmiesis" vien ir. Tad nu vainīga skola un skolotāji. Padomājiet reizēm kā labu gribot samaitājam bērnu. Manējie vienmēr gāja kājām un ir izauguši par kārtīgiem cilvēkiem

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 12:25

Dziņa

Sanāk ka apdraudam savus bērnus, nē vispār visus, jo pusaizmigušu bērnu, kā deputātu pievedam uz skolu, bet vai nav labāk ka viņi lēnām un saulaicīgi dodas uz skolu kājiņam, satiek savu draugu pa ceļam aprunājas par mājas darbu varbūt paspēj pat norakstīt, nav komunikācijas, jo to visu viņi apspriež kā minimums pirmajās stundās rodas haoss. Ejot ar kājām jaunietis iemācās plānot savu laiku nevis vecāki laikus plāno savu un tajā ietilpst bērna nogādāšana, obligāta uz skolu, kur šeit aug personība? Nav un tad paši brīnamies par perspektīvo nākotni, padomājiet par domas uzmetumu un lieki sastrēgumus pie skolas nevajag taisīt, izņemo attālāko novada bērnu pievešanā, pašsaprotams....

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 12:21

CP

Un tiem kas vēl joprojām brauc pagalmā gribētos atgādināt, ka sods par zīmes "gājēju ceļš" neievērošanu ir velosipēda un mopēda vadītājam 5Ls., bet cita transportlīdzekļa vadītājam – 40Ls, kā arī 3 soda punkti.
Kādēļ policija negrib paņemt šīs soda naudas? Katru rītu ir pilns pagalms ar mašīnām!

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 10:05

fuxis

Novada dome ir par to atbildīga, lai pilsētā pie skolas būtu arī stāvlaukums. Dzīvojam taču 21.gadsimtā un auto nav zirgu pajūgs. Diemžēl latvijā krīzes nav. Paskataties kādi tik pasākumi nenotiek un kur tik nauda tiek tērēta..... Un lai tas viss varētu notikt jāgriež tautai algas ,slimnīcas utt.

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 09:55

cc

Tie skolotaji izlaidusies galigi Pie angara ir stavlaukums un turat savus klamus. Pie skolas vispar janovieto zime ka stavet un apstaties nevar. Aluksnei cauri var 30 minutes iziet. nesaprotu kapec jabrauc ar masinam?

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 09:44

!!!

Tak beidzat trīties, skolotājiem vienkārši vajad drusku pārvietoties ar kājām, kaut tikai no stāvlaukuma pie angāra līdz skolai, jo šorīt pēc 8:00 stāvlaukumā pie angāra stāvēja divas automašīnas, Svārupa un vēl viena, bet skolotāju 5 transporta vienības ielas malā, vai tad tik tiešām nav iespējams skolotājiem ņemt priekšzīmi no sava direktora un aiziet līdz skolai no šī stāvlaukuma. Ir ļoti skaisti, ka nav mašīnu skolas pagalmā kur skraida bērni!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 08:58

...........

Varbut labi butu,ja tur butu vienvirziena iela...?

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 08:49

Vietējās ziņas