Kultūras darbinieki sveiks radošāko kolēģi 23

Otrdien, 21. decembrī Alūksnes novada kultūras darbinieki tiksies gada noslēguma seminārā Jaunannas tautas namā. Šajā pasākumā arī tiks noskaidrots, kurš no kultūras darbiniekiem saņems Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas trīs Gada balvas kultūrā par radošumu tautas namu, bibliotēku un muzeju darbībā, kā arī balvu „Radošākais kolēģis”.

"Gada nogale ir laiks, kad atskatāmies uz aizvadīto gadu, un arī šajā seminārā kopīgi atsauksim atmiņā 2010. gada notikumus kultūras jomā un pēc kultūras darbinieku balsojuma sveiksim radošāko kolēģi, kā arī, izvērtējot visu iestāžu darbu, par radošumu uzteiksim iestāžu darbiniekus, kuri 2010.gadā ar savu darbību popularizējuši novadu, ieviesuši jaunas, interesantas idejas vai kā citādi bijuši radoši un aktīvi saka kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Pasākuma dalībniekiem muzikālu sveicienu būs sagatavojuši Jaunannas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Seminārā par trīs pagastu sadarbības pieredzi kultūras jomā stāstīs Jaunannas, Annas un Kalncempju pagastu pārvaldes vadītāja Vēsma Čugunova un kultūras darbinieki. Semināra dalībnieki arī apmeklēs Jaunannas pagasta kultūras iestādes, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Komentāri 23

to jaunlaiceniete

Mazs stāstiņš:
Kādu stipri slimu vīru ieveda slimnīcā un ievietoja palātā kur jau gulēja viens slimnieks. Šī slimnieka gulta bija pie loga, bet jauno slimnieku noguldīja gultiņā pie sienas. Katru dienu vīrs , kurš gulēja pie loga savam istabas biedram stāstīja, cik brīnišķīgs skats paveras pa logu; zied puķes, lido tauriņi un putni, zaļajos kokos klusi šūpojas vējs.. tā tas turpinājās nedēļu. Slimniekam , kurš gulēja pie sienas stāsti bija apnikusī, viņš bija īdzīgs un dusmīgs. Viņam likās, ka palātas biedram ir vairāk dots un tāpēc viņš ar to lielās. Kādā naktī vīram, kurš katru dienu dāvāja stāstus savam istabas biedram palika slikti un viņš nomira. Vīrs, kurš gulēja pie sienas, lūdza, lai viņu pārceļ gultā pie loga. Paveroties pa logu, viņš redzēja kailu, sarkanu ķieģeļa sienu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.27 15:18

Vai tad galvenais ir izglītība? Cita pat ar divām augstākām izglītībām,nespēj neko jaunu izdomāt ne pieaugušajiem,ne bērniem.

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 09:20

Jaunlaiceniete

Jaunlaicenē ar pašslavināšanu viss ir kārtībā, bet ar visu pārējo........Pamēģini tik kaut ko pateikt,tad Krūmiņi un Svārupi liksies virsū, vairs negribēsies muti vērt, kad būsi jau pataisīts par melnu un mazu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.21 11:24

&&&&&

Ar Jaunlaicenes kultūras darbiniekiem viss ir kārtībā! Kādi skaisti pasākumi notikuši pagasta kultūras iestādēs! Var droši teikt, ka te kultūras darbinieki strādā radošāk kā citur un ir pelnījuši atzinību!

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 19:56

iepr. kom.

Te nu pierādās, ka reizēm izglītība nav noteicošā, bet gan attieksme pret darbu! Jaunlaicenē viss notiek! Gan pasākumi dažādiem vecumiem, gan kolektīvi ražīgi strādā !Savukārt ir vietas, kur tautas nama vadītājam ir augstākā, bet ar darbu palepoties nevar! Starp citu, ja darbinieks zināšanas nepapildina kursos, apmācībās un semināros,tad nu tas iegūtais vidējās izglītības, vai augstākās izglītības dokuments neko nedod.

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 10:45

Tiem kultūras darbiniekiem jau reizēm ir tā švaki ar zināšanām. Tagad pat sētniekam un apkopējai prasa vidējo izglītību, bet Jaunlaicenē kluba vadītājs ar pamata izglītību. Tāds fenomens jau tikai pie mums var būt!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.20 10:32

sklnieks

Man latviešu valodā mācīja, ka nevar būt pēdējais - pēdējāks un vispēdējākais.
Šķiet , ka tas attiecas arī uz vārdu radošs.Cilvēks vai nu ir radošs vai nav.Papīrs vai nu ir balts - vai nav.Kultūras vadība vai nu ir kompetenta un kulturāla vai nav.

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 12:55

kocene

Gribētu redzēt pēc kādiem kritērijiem tas radošums tiks noteikts?

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 12:42

citātam

Kur šeit ir dusmas?
Vai citādu domāšanu, kas atšķiras no priekšniecības uzspiestās tagad sauc par dusmu paveidu?
Nu sen nav tie laiki, kad visi ar vienu lozungi skraidīja.Tajā kultūras kantorī tomēr ir pelējums.

pirms 10 gadiem, 2010.12.18 15:13

ķauķīte

Interesanti, kura pagasta kultūras darbinieki būs vinnētāji? Lasot ikmēneša darba plānus pagastos Jaunlaicenē visas trīs kultūras iestādes regulāri piedāva dažādus pasākumus. Kalncempjos tikai bibliotēka strādā. Kādreiz slavenājā Ķirpa muzejā skaitās četri muzeja speciālisti, bet piedāvājums muzeja apmeklētājiem nav mainījies no Ķirpa laikiem. Kur ir radošums un izdoma iepriecināt apmeklētājus ar jaunām muzejpedagoģiskām programmām Ziemassvētkos? Presē tik vien ziņu par Otes muzeju, kā direktores Pomerances pašslavināšānās pasākumi! Cerams, ka šreiz raksts netiks izdzēsts!

pirms 10 gadiem, 2010.12.18 13:25

krūms

Pilnīgi uzņemos atbildību par savām domām, kurās nekādas žults nav - ir tikai viedoklis.

pirms 10 gadiem, 2010.12.18 09:45

citāts

Atkarības paveids un Napoleona sindroms
Šī dusmu pilnā komentēšana nebūt nav nevainīga, tāpēc jau tā sāk satraukt sabiedrību. Pirmkārt, tas pazemo citus, un, otrkārt, padara atkarīgu pašu komentētāju, kurš arvien dziļāk slīgst šajā nodarbē un nespēj no tās izkļūt.Turklāt nīgrais komentētājs pats saslilmst ar lielummāniju – re, kā es varu atļauties izgāzt savu žulti, savas negatīvās domas, un katru dienu! Tas ir Napoleona sindroms. Šo visatļautību nevar salīdzināt ar demokrātiju, kas nodrošina preses brīvību, tas ir pilnīgi kaut kas cits. Mums nav vēl iekšējās brīvības, mums ir visatļautība, jo iekšējā brīvība nozīmē, ka cilvēks uzņemas arī atbildību par to, ko viņš runā un dara.

pirms 10 gadiem, 2010.12.18 09:05

#####

100 PUNKTI PAR PĒDĒJIEM DIVIEM KOMENTIEM!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 22:06

koks

10 žetoni ''krūmam '' - patiesi vārdi ! Muļķīga ideja rīkot ko tādu - kā šajā darbā izvērtēt, ja tik dažāda ir vide, prasības, iespējas? Tā vietā būtu cilvēkiem kārtīgi par darbu maksājuši.

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 21:59

krūms

Citēju:
" Novada divi speciālsti pēc atskaitēm un padarītā arī uzteiks radošākos no savas puses, ja ka" - tas ir ko vērts!
Pēc atskaitēm noteiks radošāko darbinieku...
Bieži vien tiem radošākajiem tās atskaites arī pieklibo.Mūsu valstī - nav papīra - nav cilvēka, to jau šķiet kāds teicis...
Kultūras darbinieki, sarosieties, nākošgad! Lai Jums daudz radošu atskaišu, papīrs tak panes visu, un top radošākais zels un plauks , nevajadzēs ne pirkstiņu kustināt, rakstiet tik visu iekšā, ko paši pavekuši, ko citi Jūsu vietā...Viss notiks! SSSSTTTUUULLBBUUMS.
Būtu kaut piečuku naudas izteiksmē...Bet gan jau plīša kaķīti uzdāvinās!

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 20:36

viss būs!

Novada divi speciālsti pēc atskaitēm un padarītā arī uzteiks radošākos no savas puses, ja kas:) Būs viss kārtībā, nebēdājiet:) Priecīgus Ziemssvētkus visiem kultūras darbiniekiem un viņu darba(pasākumu) baudītājiem šajos svētkos! Lai visiem balti un skaisti svētki!

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 17:46

kociņai

Lasi uzmanīgāk. Radošāko noteica paši kultūras darbinieki. Nekāda šova nebūs, tikai PALDIES radošākajiem. Pietiek jau, ka TU šeit mēģini saorganizēt šovu:)

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 17:42

Kociņa

Balsošana tak notiks turpat uz vietas, gluži kā kādā šovā...

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 17:27

priedīte

Ja iniciators ir Eglīte, tad gan tur nekas objektīvs nesanāks.Visi pūtīs viņas stabulē un ne palabi, ne pa kreisi.
Un kas tā par balsošanu?Kur tāda bijusi?

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 16:27

viedoklis

Neticu gan, ka kolēģi viens otru vērtē objektīvi. Ka tik nu nesanāk tā, ja ''milda'' man draudzene tad es par viņu rakstu, kaut gan īstenībā ne vella viņa nedara. Savukārt, lai gan ''zelma'' ir radošs kultūras darbinieks, bet man uzkāpusi uz varžacīm, tad no manis viņa nesaņems ne pliku paldies. Skaudības velniņi ņems virsroku ! Vai tad novada kultūras speciālisti trīs cilvēku komandā pēc atskaitēm, padarītiem un redzētajiem darbiem nevar noteikt šo ''radošāko kolēģi'' ?

pirms 10 gadiem, 2010.12.17 15:24

Vietējās ziņas