Kultūras iestādes uzraudzīs pārvaldnieks 1

Uz kopīgu tikšanos pagājušajā nedēļā pulcējās jaunie Alūksnes novada pagastu pārvalžu vadītāji un pārstāvji no pašvaldības kultūras iestādēm.

“Lai sniegtu ieskatu, kas viņu teritorijās notiek kultūras jomā, mēs pārrunājām šābrīža galvenās aktualitātes: gan tās, kas notikušas nupat martā un plānojas aprīlī, gan lielos vilcienos vasarā gaidāmos pasākumus, kam pošas katra nozare atsevišķi – kultūras nami, bibliotēkas un muzeji,” informē Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Tikšanās gaitā pagastu pārvalžu vadītāji lūgti izteikt viedokli, kā viņi saskata sadarbību ar kultūras iestādēm. “Galvenais uztraukuma iemesls pagaidām ir lielā teritorija, kam viņi vēl nejūtas kā saimnieki. Tas ir saprotami, jo nostrādāts salīdzinoši neilgs laiks un joprojām notiek iepazīšanas process. Pozitīvi, ka viņi saprot, cik svarīgi ir izsekot līdzi visām teritorijas aktualitātēm un rūpestiem, pirms tās kļūst par lielākām problēmām. Tas attiecas uz jebkuru jomu, tai skaitā kultūru,” atzīst S.Eglīte.

Jautājumā par to, vai kultūras iestādēm labāk darboties centralizēti caur novadu, vai tomēr atrasties tiešā pagasta pārvaldes vadītāja uzraudzībā, visi vienojušies, ka pieņemamāks būs otrs variants. “Viens ir tas, ko novads redz kopumā tieši kultūras norišu ziņā, bet pavisam cita lieta, kas viņiem nepieciešams un orgnizējams lokālā līmenī. Tādā ziņā pārvaldes vadītājam viss būs ātrāk un vienkāršāk ieraugāms nekā, piemēram, man, jo visur būt klāt nav iespējams,” skaidro S.Eglīte.

Pie jautājuma par sadarbību kultūras jomā plānots atgriezties atkārtoti, taču ne vairs visiem kopā, bet katra pārvaldnieka pārraugāmajā teritorijā atsevišķi. “Tad kopā sanāks vairs tikai attiecīgās teritorijas kultūras darbinieki, lai pārrunātu jau konkrētākas problēmas un sadarbību ar savu tiešo vadītāju,” saka Kultūras un sporta nodaļas vadītāja.

Komentāri 1

Tā gan

Ka tik novelt darbu no sevis, bet alga gan paliek pa vecam. Priekš kam tad tāds virsvadonis tad ir vajadzīgs...katrs lai mauj kā māk. Bet mauj jau arī...te viss iet tikai uz leju, to pateiks jebkurš šeit dzīvojošais, gudrākie laižas projām kā no grimstoša kuģa...

pirms 10 gadiem, 2010.04.15 01:09

Vietējās ziņas