Kur būs jauniešu centrs? 12

Alūksnes pilsētā, ēkā, kur pašlaik ir pašvaldības policija (Dārza ielā 8a), drīzumā, iespējams, būs jauniešu centrs.

Alūksnes Bērnu un jauniešu centra direktores Evas Aizupes izstrādātais projekts “Multifunkcionāla jaunatnes iniciatīvu centra izveide Alūksnē” guvis 76 000 latu atbalstu Latvijas un Šveices sadarbības programmā “Atbalsts jaunatnes politikas attīstībai attālos vai maz­attīstītos Latvijas reģionos”. Lai Alūksnes pilsētā veidotu kompleksu vietu jauniešu izglītošanai, šo centru bija iecerēts iekārtot Ojāra Vācieša ielā 2a, blakus topošajai mākslas skolas ēkai, turklāt perspektīvā tur paredzēts izvietot arī Alūksnes mūzikas skolu. Pašvaldība lika veikt ēkas tehniskās apsekošanas atzinumu, bet tā slēdziens vēl nebija tapis brīdī, kad vasaras sākumā iesniedza projektu. Atzinumā uzsvērts, ka ēkas Ojāra Vācieša ielā 2a konstrukcijas ir ļoti sliktā stāvoklī, tādēļ nepieciešama būtiska pārbūve, bet ar esošā projekta finansējumu tam nepietiek. Projekta atbalstītājiem E.Aizupe piedāvāja divas iespējas: par gadu pagarināt projekta īstenošanas laiku, lai tomēr rekonstruētu ēku Ojāra Vācieša ielā, vai meklēt citas telpas centra izveidei. Atbalstīja citu telpu atrašanu, jo nākamgad 1.jūnijā jāsākas centra ierīkošanai, kas jāpabeidz pusgada laikā līdz 1.decembrim.

Pilsētā tika apzināti iespējamie varianti, kur pašvaldības telpās centru izveidot: pašvaldības aģentūras “Spodra” esošās telpas Pils ielā 58, pašvaldības policijas telpas Dārza ielā 8a, brīvās telpas Brūža ielā 1, kur ir “SEB banka”. Pašvaldības tautsaimniecības komitejas sēdē pagājušajā nedēļā par šo jautājumu bija plašas diskusijas, tomēr vienojās, ka piemērotākās telpas būtu Dārza ielā 8a.  

Vakar E.Aizupe Rīgā atkārtoti iesniedza projekta dokumentāciju, pamatojot ēkas maiņu un atbilstību. Tagad apmēram mēneša laikā jāgaida Izglītības un zinātnes ministrijas atzinums, vai drīkstēs mainīt atrašanās vietu. Negatīvas atbildes gadījumā diemžēl tiks zaudēta iespēja apgūt 76 000 latu centra izveidei.

Komentāri 12

zinošais

...Cepurītes=Gastranomijas ēkai ir 3(trīs)stāvi,tur vietas pietiktu ne tikai jauniešu centram,tur varētu būt Invalīdu biedrība,pensionāri,Sarma u.c.
Novada vadībai ir tikai jāpakustina smadzenes.
Jāraksta projekti,kamēr EIROPA dod(telpu remontam).

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 11:33

Alta S nemūžam šo ēku nepārdos, vari paprasīt, tāpat kā pārējās, kas stāv tukšas pa novadu. Laikam ar mārketingu tur klibo, bet varbūt jāuzliek augstāki īpašuma nodokļi, tad pārdos. Bet varbūt Alūksnes dome varēja savā novadā šādām ēkām uzlikt papildus soda nodas. izdomāt kādus noteikumus, kas saistoši mūsu novadam. Citādies mantoja tiešām par grašiem, bet uzvār'ties grib pamatīgi par šādām ēkām Alūksnē. Nemaz jau slikts centrs nebūtu arī blakus Žukuram, slavenājā tantes GODO ēkā, bet tā laikam neatbilst nekā'diem sanitārajiem kritērijiem, bet izvērties tiešām kur ir, taču dome ieciklējusies uz gruvešiem.

pirms 10 gadiem, 2010.11.01 05:41

Dziņa

Par šo naudu atpērkat gastranomu,cepurīti tur būs kruts jauniešu centrs ar biblotēku, datoriem, lasītavu, zāli, vispār ALTA - S varētu uzdāvināt pilsētai šo ````````ēku, jo paši jau nav cēluši tikai laimīgi mantojuši, neturi sveci zem pūra ja nev pašrei ideju savādāk to reanimēt. Padomā, padomā Ē. A. ?????

pirms 10 gadiem, 2010.10.31 21:01

Ezermalā mazāk starpniekiem atliktu par darījumu ar iepirkumu vinnējušajiem !
Dārza ielā būs vietējiem zagļiem lielāks "piķis", mazāk jauniešu centram !

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 19:35

Izglītības iestādei jābūt pieejamai. Būvvalde nevar dot atļauju, ja tur nebūvē liftu. Iegrūst garāžas otrajā stāvā 76 tūkstošus būtu noziegums.

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 17:42

Tieši tā...ūķis ir un paliek ūķis....pat ar visiem Jauniešu centra projekta līdzekļiem... Diemžēl...

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 16:34

vietējais

Personīgi man būtu žēl tādā ūķī kā Dārza ielas māja grūst iekšā 76000. Ja nu vienīgi var nojaukt un kaut ko būvēt no jauna...

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 16:29

Varbūt pārcelt uz Strautiņiem, uz bijušo puiku skolu....telpu daudz, izdemolētas, bet kāds kaktiņš jau vēl lietojams...
Ja nu galīgi Alūksnē nav, nav un viss........Bet tukšu māju, oi oi...

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 16:02

Pilsētas attīstības programmā BJIC ir plānots igauņu biedrības mājā. Tika izstrādāts tehniskais projekts rekonstrukcijai, bet jauniem politiķiem radās jauni plāni. :( Par to, kāds ir Vācieša ielas nama stāvoklis, varēja apjautāties kaut vai arhitektam Vīna kungam, kas ir ļoti zinošs par šo māju.

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 12:14

alise

Savulaik bija labs jauniešu centrs Parka ielā, kamēr vietējiem snobiem neievajadzējās izmest uz ielas jauniešus (knapinās pa pili). Bija gan zāle, kur pasākumus rīkot, gan telpas dažādiem pulciņiem. Svarīgāk bija ielaist ugunsdzēsējus, kuri tāpat neaizņem visu ēku (vizmaz pēc logiem izskatās, ka neapdzīvo). Vai tiešām nevar ko labāku atrast. Pārdodas taču labas ēkas, ko pašvaldība varētu atpirkt un ierīkot tiešām kolosālu centru, kāds bija Parka ielā. A te kā priekš bomžiem piedāvā, nedz jauniešiem.

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 10:53

/

Un kas ar to eku jankalna iela? Un kas bus bijusas vakarskolas vieta, jo bomzi tiek parcelti? Un kapec nevar but vienots kompleks, makslas skola un jauniesu centrs? Tajas telpas, kur paslaik atrodas pasvaldibas policija neka jau nav. Jauniesu centram jabut ar daudzam telpam kur nodarboties. Tur pat elementaras apkures nav. Naudu teret del teresanas?

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 10:19

Vietējās ziņas