Kvalifikāciju demonstrē modes skatē 2

„Visu laiku prasīju meitenēm, lai uzšuj man tādas bikses. Tagad to izdarīju pati un staigāju bez bēdu,” ar lepnumu saka Valentīna Vaļģe, demonstrējot savu veikumu. Tās viņai kļuvušas par vienu no mīļākajiem apģērba gabaliem, lai gan nebūt nav vienīgais, kas radīts pašas spēkiem.

Pēdējā laikā garderobe papildināta ar jaunu darba apģērbu, halātu, blūzīti un kleitu. Kaut gan lielai daļai sieviešu rokdarbi nav sveša lieta, īpašu šo veikumu dara fakts, ka, būdama 60 gadus veca, V.Vaļģe šūšanas prasmes sākusi apgūt tikai pirms pāris mēnešiem. Tas noticis, iesaistoties Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) īstenotajā projektā „Profesionālā apmācība bezdarba riskam pakļautajām personām”.

 Grib būt gatavas darbamNo Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem finansētais projekts piedāvā divu veidu programmas  profesionālai pilnveidei un tālākizglītībai. Domājot par jaunu zināšanu un prasmju apguvi, V.Vaļģe kopā ar vēl 13 SIA „Partner Baltika” darbiniecēm pieteikusies tālākizglītības programmai NVA Alūksnes filiālē. „Mūsu uzņēmuma specifika ir darba apģērbu ražošana. Piesakoties uz šūšanas kursiem, mērķis bija paaugstināt darbinieču kvalifikāciju, lai gadījumā, ja saņemam cita veida pasūtījumus, mēs būtu gatavas darbam,” skaidro uzņēmuma vadītāja Helve Kļaviņa, kas projektā iesaistījusies kopā ar savām darbiniecēm. Viņām piedāvāts 480 mācību stundu ilgs nodarbību kurss, kas organizēts sadarbībā ar mācību centru „Buts”. Teorētiskās un praktiskās nodarbības notika uzņēmuma telpās, bet kursu vadītāja Līvija Gusāre pie kursantēm brauca no Gulbenes novada.
Iegūst zināšanas un prasmesKopš pagājušā gada novembra ilgušās mācības tagad ir beigušās. Lai parādītu projekta īstenotājiem un kursu organizatoriem, kā apgūto izdevies pielietot praksē, piektdien SIA „Partner Baltika” darbinieces aicināja uz īpašu modes skati. Tajā viņas demonstrēja tikai pašu darinātos tērpus. Kursu vadītāja L.Gusāre atklāj, ka audumi tiem rasti, galvenokārt, no projekta līdzekļiem, taču, ko un kā šūt, kursu audzēknes domājušas pašas.Ar apskaužamu stila izjūtu un oriģinalitāti skatē izcēlās Iveta Moroza. Viņa atzīst, ka kursos guvusi nepieciešamās prasmes un iemaņas, lai savas idejas varētu īstenot. Līdzīgi kā pārējās kolēģes, arī viņa ierosmi tērpu modeļiem meklējusi modes žurnālos, papildinot tos ar pašas piedomātām „rozīnītēm”. Izvēlētais gala variants pārrunāts ar kursu vadītāju, līdz beigās tapuši apģērbi, ko varēs izmantot kā ikdienā, tā arī svētkos.
Apgūst arī citus arodusTiesa, ar mācībām vien dalība projektā nebeigsies. NVA Alūksnes filiāles koordinējošā eksperte Anita Muratova atklāj, ka vēl paredzēta trīs mēnešu ilga prakse. Tāpat viņa bilst, ka šī nav vienīgā grupa, kas iesaistījusies projektā. Kopš septembra ir organizēti kursi darba aizsardzībā un datorapmācībā, bet šobrīd apmācības notiek konditoriem, kuru zināšanu un iemaņu prezentācija paredzēta vasaras sākumā.Visi kursi tiek organizēti sadarbībā ar mācību centra „Buts” Alūksnes un Gulbenes filiālēm. Kā uzsver to vadītāja Sarmīte Deksne, „Buts” šobrīd ir viena no lielākajām privātajām mācību iestādēm valstī, kas izceļas ar pedagogu profesionalitāti un mācību kvalitāti. Tieši šādu pieeju no iesaistīšanās projektā sagaida dalībnieki, kuri tajā saskata iespēju paaugstināt savu konkurētspēju darba tirgū.

Komentāri 2

Vietējās ziņas