Labākā notāre Vidzemē 5

Saņem atzinību par bezmaksas konsultācijām Notāru dienās

Alūksnes notāre Mārīte Rateniece atzīta par gada padomdevēju Vidzemē, jo Notāru dienu laikā konsultējusi visvairāk cilvēku bez maksas. Atzinības raksts viņai piešķirts par priekšzīmīgu un radošu notāra darbu komunikācijā ar sabiedrību.

Konsultē bez maksas
"Acīmredzot Alūksnē Notāru dienas bija izdevušās, bet iepriekš to nezināju. Tiesa, cilvēku bija ļoti daudz. Viņi nāca, lai noskaidrotu dažādus jautājumus, arī tādus, kuri nav tieši saistīti ar notārā darbu. Arī citkārt par konsultācijām neņemu maksu, taču Notāru dienas tika īpaši popularizētas, tāpēc to laikā bija vairāk apmeklētāju. Protams, šobrīd daudzi ir ieinteresēti saņemt konsultāciju bez maksas," stāsta M.Rateniece.


Viņa atzīst, ka nelielā pilsētā, kāda ir Alūksne, notāra slodze nav tik liela kā Rīgā vai Daugavpilī. Tāpēc Atzinības raksts bija pārsteigums. M.Rateniece nebija apbalvošanas ceremonijā, un apbalvojumu saņēma vēlāk. Ilgajos darba gados viņai bijuši dažādi apbalvojumi, bet pēdējā laikā - tikai šī atzinība. Kāds viņasprāt ir labs notārs?

"Svarīgi ir prast runāt ar cilvēkiem, lai nerastos nevajadzīgi asumi un konflikti. Arī tad, ja atnāk sadusmots apmeklētājs, ir jāprot viņu uzmanīgi uzklausīt. Lai izsaka visu, ko vēlas, un tad var mierīgi runāt," atzīst M.Rateniece. Notāra darbs ir grūts, jo cilvēki ir ļoti dažādi, turklāt tas prasa lielu uzmanību.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča informē, ka piekto gadu izvērtē katra notāra darbu, labākajam piešķirot titulu "Gada notārs". Īpaša atzinība izteikta tiem notāriem, kuri Notāru dienās konsultējuši visvairāk cilvēku. Pavisam notāri palīdzējuši vairāk nekā 6 000 cilvēkiem.

Seko līdzi aktualitātēm
M.Rateniece norāda,.ka konsultācijās tiek uzdoti jautājumi ne tikai par notariālām darbībām. Piemēram, daudzi vēlas tikt skaidrībā par izmaiņām nodoklu sistēmā, kas stājās spēkā šā gada sākumā. Protams, kā vienmēr interesējas par mantošanas kārtību. Nereti cilvēki nenāk pie notāra kārtot mantojumu, jo viņiem nav naudas.

"Mantošanas jautājumi vienmēr ir aktuāli. Sarežģījumi rodas, ja cilvēkiem nav naudas, jo ir noteikts gada termiņš mantošanai. Naudas trūkums ir arī iemesls tam, ka samazinās notariālo pakalpojumu apjoms. Pirms 3 - 4 gadiem bija liels cilvēku pieplūdums, bet tagad tā nav. Ziemas mēnešos darba bija pavisam maz," skaidro notāre.


M.Rateniece strādā kopš 1975.gada, kad pildīja valsts notāra pienākumus. Bet kopš 1994.gada ir zvērināta notāre. Viņa regulāri iesaistās mācībās, lai ietu līdzi laikam un sekotu izmaiņām likumdošanā.

Komentāri 5

iekšā saucēja - palīdze NAV kompetenta..bieži sastāsta muļķības, bet nelaiž pie notāres un nav iespēju to pierā'dit...diemžēl..Un pieklājīga arī viņa dažkārt nav - kad sevi pārvērtē...
Alūksnē ir viens notārs...

pirms 10 gadiem, 2010.04.10 17:43

Pirmais Golfiņš

Igucim. Palīdze ir sakarīga, jo redz tev cauri, ja gribi kaut ko muhļīt. Tā ka ja esi no tā tipa tad ļoti iespējams, ka viņa tev nepatiks.

pirms 10 gadiem, 2010.04.10 17:20

VAZ

Visvislabākā notāre Alūksnē! Vislabākā!

pirms 10 gadiem, 2010.04.10 16:17

igucis

Notāre patiesi ir kompeteneta, tikai tā darbiniece, kas kā cerbers sēd durvju priekšā ir nepieklājības un nekompetences kalngals. ta bojā iespaidu arī par kantori kopumā.

pirms 10 gadiem, 2010.04.10 12:34

Vietējās ziņas