Labiekārto Sarkanā Krusta Liepnas nodaļas telpas 5

Liepnas pagastā ir labiekārtotas telpas, kur izveidots labdarībai ziedoto preču apmaiņas punkts. Tas paveikts, pateicoties neformālajai grupai "Liepnas pagasta labdarības veicinātāju grupa", kur apvienojušies vairāki aktīvi pagasta iedzīvotāji.

"Liepnas pagastam īpašumā esošās telpās - daudzdzīvokļu mājas Nr. 105 septītajā dzīvoklī jau pērn izveidojām Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas Liepnas nodaļu, veicinot labdarību. Pašlaik Liepnas nodaļā esam 37 biedri. Cilvēkiem mājās ir apģērbs, kas pašiem vairs neder vai nav vajadzīgs, kā arī citas sadzīvē noderīgas mantas, savukārt citiem līdzcilvēkiem tās varētu lieti noderēt. Tāpēc tagad arī Liepnā ir izveidota vieta, kur vieni var nodot mantas, citi - paņemt, turklāt nav jāmēro ceļš uz Sarkanā Krusta nodaļu Alūksnes pilsētā. Lai novērstu neērtas situācijas, ka vieni liepnenieši apģērbu, mantas nodod, citi - to izmanto, tad Liepnā ziedotās mantas aizveda uz Sarkano Krustu Alūksnē, bet no turienes uz Liepnu atveda mantas vietā," stāsta neformālās grupas vadītājas vietniece Laila Gorkija. Pērn notika trīs telpu kosmētiskais remonts - izlīmēja tapetes, ieklāja linoleju. Diemžēl finansējuma nepietika, lai to paveiktu arī trešajā telpā, turklāt telpas nebija apkurināmas, nebija apgaismojuma, tāpēc tapa projekts, ko iesniedza Alūksnes un Apes Novada fonda devītajā projektu konkursā "Atbalsts iedzīvotāju idejām".

"Nodibinājām neformālu grupu "Liepnas pagasta labdarības veicinātāju grupa", kur iesaistījās piecas liepnenietes. Mūsu projektu "Labdarībai ziedoto preču apmaiņas punkta labiekārtošana Liepnā", kā vadītāja ir Lūcija Kļaviņa, atbalstīja, piešķirot 370 latus, bet 75 lati bija mūsu pašieguldījums. Varējām arī trešajā telpā ieklāt linoleju, iegādājāmies elektriskos sildītājus, ierīkojām jaunu elektroinstalāciju. Remontdarbus veica bezdarbnieki, kuri saņem simts latu stipendiju. Esam saņēmuši Pārtikas un veterinārā dienesta atzinumu, ka turpmāk šajās telpās drīkstam trūcīgajiem dalīt arī pārtikas pakas, ko sarūpē caur Sarkano Krustu. 27.jūnijā tur būs pirmās pārtikas pakas, ko līdz šim var saņemt Liepnas pagasta pārvaldes telpās pie sociālā darbinieka," stāsta L.Gorkija.

Viņa atklāj, ka nākotnē ir iecere telpu piedāvājuma klāstu vēl bagātināt - veikt remontu un ierīkot dušu, iegādāties veļasmašīnu, lai tie pagasta iedzīvotāji, kam mājās nav šādas iespējas, tur varētu nomazgāties un izmazgāt veļu. Arī šai iecerei finansējumu piesaistīs caur projektiem.

Komentāri 5

māte

Vietējais ir laikam analfabēts no Bērziņu mežiem....

pirms 9 gadiem, 2011.06.17 13:51

Jauki,kad tiek domāts par savējiem!Lai veicas veikt visu iecerēto!

pirms 9 gadiem, 2011.06.16 15:47

vietejais

peleka pele nepiesienies. nepatik neskaties.

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 17:10

pelēkā pele

Patiešām labs projekts, ka varam nodot to, ko pašiem nevajag, bet kādam vajag! Arī duša būtu noderīga, veļasmašīna par samaksu! Malači!

pirms 9 gadiem, 2011.06.15 10:37

Vietējās ziņas