Labklājības ministrija atgādina: 5.maijs ir brīvdiena

2014.gadā pirmdiena, 5.maijs ir brīvdiena, atgādina Labklājības ministrija (LM). To paredz likums Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Proti, ja svētku dienas — 4.maijs un 18.novembris — ir sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.Par to informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

LM atgādina, ka pērn valdība pieņēma lēmumu 2014.gadā pārcelt divas darba dienas - piektdienu, 2.maiju, pārcelt uz sestdienu, 10.maiju, un pirmdienu, 17.novembri, uz sestdienu, 22.novembri, tādējādi elastīgāk organizējot darba laiku no valsts budžeta finansētajās iestādēs.

"Pārceļot minētās darba dienas, būs iespējams nodrošināt darba nedēļas nepārtrauktību tajā nedēļā, no kuras darba diena būs pārcelta. Ģimenei tā būs iespēja vairāk laika pavadīt kopā, savukārt iedzīvotājiem - lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas tajā nedēļā, no kuras darba diena pārcelta," norāda M.Kupče.

Minētās izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, ir aicinātas ievērot attiecīgās darba dienas pārcelšanu.


Vietējās ziņas