Lai velosezona būtu veiksmīga

Nozagts kāpņu telpā novietots nepieslēgts velosipēds.


Nozagts pie veikala novietots nepieslēgts velosipēds.

Nozagts mājas pagalmā uz 10 minūtēm bez uzraudzības atstāts velosipēds.


Kad cietušais ierodas policijā, lai rakstītu iesniegumu, nekas rets nav situācijas, kad vienīgais, ko persona var minēt kā nozagto īpašumu raksturojošu pazīmi, ir velosipēda krāsa un marka.

 

Sākusies jauna velosezona, bet problēmas identiskas kā iepriekšējos gados! Tāpēc policija atgādina dažas elementāras patiesības, kuras lūgums ievērot, lai jūs velosezonu ne tikai veiksmīgi sāktu, bet arī ne mazāk veiksmīgi noslēgtu. Un ieteikums sākt ar pavisam elementāru jautājumu - kādus drošības pasākumus es pats varu veikt (vai esmu jau veicis?) sava īpašuma aizsardzībai?


Vienmēr atcerieties:


* Zaglim nav vajadzīga pat minūte laika, lai nozagtu bez uzraudzības atstātu, pret aizdzīšanu nenodrošinātu velosipēdu!


* Kāpņu telpas koda atslēga jūsu velosipēdu no zagļiem nepasargās!


* Nakts laikā tikai ar atslēgu saslēgts un kāpņu telpā vai mājas pagalmā novietots velosipēds nebūs drošībā!


* Ja novietojiet velosipēdu uz balkona, noteikti parūpējieties par papildus drošības pasākumiem!


* Ja velosipēdu glabājat šķūnītī, vai pagrabā, pārliecinieties, vai durvis ir aizslēgtas un vai Jūsu īpašums no ārpuses nav redzams (ja šķūnītim ir dēļu sienas, zagļa kārdinājums tikt pie jūsu īpašuma tikai pieaugs).


* Pierakstiet un drošā vietā noglabājiet velosipēda rāmja numuru!


* Uz velosipēda vēlams izvietot jums zināmas drošības zīmes, pēc kurām zādzības gadījumā velosipēdu būs vieglāk atrast!


Katram ceļu satiksmes dalībniekam ir pienākums apliecināt savas braukšanas prasmes, nokārtojot transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Ceļu satiksmes noteikumu prasības paredz, ka bērns ceļu satiksmē kā velosipēda vadītājs patstāvīgi var piedalīties tikai no 12 gadu vecuma un pie nosacījuma, ka nokārtota velosipēda vadītāja apliecība. No 7 gadu vecuma bērns ceļu satiksmē kā velosipēda vadītājs var piedalīties tikai pilngadīgas personas pavadībā.


Katru dienu Vidzemes reģionā tiek noformēti vidēji 10 administratīvo pārkāpumu protokoli par velosipēda vadīšanu alkohola reibumā. Pirms dzert un braukt, uzdodiet sev vismaz vienu elementāru jautājumu - vai tiešām esmu tik bagāts?


Atgādinām, ka ceļu satiksmes drošības direkcijā tiek piedāvāta iespēja reģistrēt velosipēdu. Plašāka informācija: http://csdd.lv/lat/registracija/velosipedu_registracija/


Vietējās ziņas