Laima Aigare: valdības attieksme skolotājiem liek justies pazemotiem 17

Neskatoties uz to, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība pieteikusi šogad jau otro pedagogu piketu, kā arī draud ar streiku, skolotāji reģionos uzskata, ka arī šādi viedokļa paušanas mehānismi nepalīdzēs tapt sadzirdētiem. Par to informē  aģentūra "Leta".

Iespējamā streika varbūtību Alūksnes un Apes novadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Laima Aigare pagaidām vērtē atturīgi, jo vēl neesot saņemts viedoklis no organizācijas biedriem. Viņa uzsver, ka streiks nav viennozīmīgi vērtējams pasākums, un gadījumā, ja valdība tomēr nāks pretim skolotājiem, streikot nebūs vajadzības.

Taču Aigare uzsvēra, ka pedagogu noskaņojums ir ļoti pesimistisks, turklāt valdības solījumu nepildīšana un pašreizējā attieksme liek skolotājiem justies pazemotiem.

"Leta" jau informējusi, ka izglītības un zinātnes ministre Seile paudusi, ka, visticamāk, algu palielinājums no 1.janvāra 10% apmērā nebūs iespējams.

Savukārt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība paziņojusi, ka 11.decembrī, pieprasot finansējuma palielināšanu, pie Saeimas nama piketā pulcēsies aptuveni 2000 pedagogu no visas Latvijas.

Šāds lēmums pieņemts, jo, pretēji politisko partiju priekšvēlēšanu solījumiem, valdība nolēmusi jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai no Izglītības un zinātnes ministrijas prasītajiem 36 miljoniem atvēlēt vien trīs miljonus eiro.

Komentāri 17

liene

Visam savs laiks! Gribētos,laiarīarodbiedrību no mūsu novada pārstāvētu gados jaunāka vadītāja!!!Jaunajos ieklausās vairāk!!! Visu cieņu Aigarei,betgribas jaunas vēsmas.Ir taču kolikt vietā!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.24 14:51

sīknis

Cienījamā "liene", ne jau cilvēka gadi nosaka to, kas kurā ieklausās. Visu cieņu Aigares kundzei, jo tas darbs, ko viņa dara, ir tāds, ko reti kurš, kas zin šo darbu, gribētu uzņemties. Jūs rakstāt "likt vietā". Šajā amatā nevienu "neliek", bet ievēl, ja cilvēks ir ar mieru pretendēt uz šo amatu. Un vēl, kur Jūs rāvāt, ka "jaunajos ieklausās vairāk"? Lai kādā ieklausīties, visbiežāk šim cilvēkam savā darbā ir jābūt "apēdušam pudu sāls". Vai jūs pati ieklausītos kādā vējagrābslī jaunulī ( jaunulē)?

pirms 6 gadiem, 2014.11.26 12:21

?????

Salidzinot ar parejiem iedzivotajiem, skolotaji ir privilegetaki. Runajot par algam, tad tas nav tas mazakas, un kur vel tada ekstra ka apmaksata atputa visu vasaru. Bet jasak jau ir ar to, ka jalikvide ir sis administrativais aparats. Un tas gan ir visas nozares. Seit ir briva nauda un lidzekli. Bet mans uzskats ir, ka no sakuma algas japalielina ir medikiem un policistiem, kuras ir daudz svarigakas un vajadzigakas profesijas.

pirms 6 gadiem, 2014.11.24 15:18

padomā....

cik zinu...tad lai kļūtu par ārstu, māsiņu vai policistu sākumā ir jābeidz SKOLA un bez skolotājiem tiešām NU NEKĀDI nevar iztikt......

pirms 6 gadiem, 2014.11.25 16:17

vecmāmiņa

Nu protams, tu laikam nēesi skolā mācījies, nezini kādi ir mūsdienu bērni ,nezini kāds ir skolotāja darbs. Mūsdienu bērniem ir tikai tiesības, pienākumu nekādu un to kā ir strādāt skolā ,cik tas prasa nervus, to zina tikai paši skoltāji. Tā ka nerunāsim muļķības par svarīgākām profesijām.

pirms 6 gadiem, 2014.11.24 20:49

Cien.Vecmāmiņa!

Ziniet! Skolotājam strādāt par skolotāju ir jābūt misijai! Bet diemžēl ir daži ''skolotāji'' kuriem nevajadzētu strādāt skolā! Tas nav skolotājs, kurš strādā ar apziņu, ka skolēniem ir pienākumi, protams ir, bet kāpēc mēs sabiedrībā šodien nerunājam par to, ka skolotājam arī ir pienākums IEMĀCĪT vai atrast veidu IEINTERESĒT skolēnu konkrētā priekšmetā, nevis pieprasīt lielākas algas un ''TUKŠI'' novadīt stundas, lai izpildītu IZM programmu!

pirms 6 gadiem, 2014.11.24 21:20

Vecais pedagogs.

Visu cieņu piketētājiem, bet tas neko nemainīs. Ja kaut kas var mainīties, tad tikai pieņemot radikālākas metodes. Piedodiet, bet staigāt ar papīrīšiem rokās pa Rīgu ir smieklīgi. Izšķiests laiks un līdzekļi.

pirms 6 gadiem, 2014.11.24 20:55

viedoklis

Domāju, ka laiks pieprasīt sev cilvēkam cienīgus dzīvošanas apstākļus ir vairāku profesiju pārstāvjiem - skolotājiem, policistiem, mediķiem, bibliotekāriem, tautas namu vadītājiem, bērnudārzu auklītēm, apkopējām, sētniekiem u.t.t. Lielas algas saņem tie, kuri paši (ne)likumīgi sev tās nosaka. Ja no tām uzpūstajām algām valsts un pasvaldībās (ne)strādājošajam ''resnajam '' galam (domāti Saeimā , valdībā un novadu domēs sēdošie) nocirptu tikai pa kādam simtiņam vai diviem, naudiņa atrastos visiem !

pirms 6 gadiem, 2014.11.25 09:17

??

kāds no lozungiem skolotāju piketā bija - pieprasam.
Man skolā mācīja ka jāraksta ar garo ā, tātad - PIEPRASĀM...
Nu -skolotāju saietā tam būtu bijis ar pareizu gramatiku , vai ne??
Bet jā - sabiedrībā, nez kāpēc, tas skolotāju biežais - pieprasam....diez ko atbalstu negūst

pirms 6 gadiem, 2014.11.25 13:01

!!!!

Protams, ka atbalstu negūs. Tāpēc skolotāju kolektīvi noveco, nogurst un izdeg, bet jaunieši zina savu vērtību un skolas virzienā neskatās.

pirms 6 gadiem, 2014.11.25 18:49

?!

Cilvēkbērn, Jūs kritizējat otru, bet vai Jūsu paša uzrakstītais komentārs ir bez kļūdām (otrajā teikumā "ka" priekšā jābūt komatam, jo sākas palīgteikums)...

pirms 6 gadiem, 2014.11.26 12:13

vecmāmiņa

Lai kaut ko iemācītu, vēl ir arī jāgrib pašam skolniekam mācīties.

pirms 6 gadiem, 2014.11.25 19:41

TAS IR

SKOLOTĀJA PIENĀKUMS, PANĀK TO KA SKOLNIEKS GRIB IET UZ SKOLU UN MĀCĪTIES!

pirms 6 gadiem, 2014.11.26 14:43

TAS IR

SKOLOTĀJA PIENĀKUMS, PANĀKT TO KA SKOLNIEKS GRIB IET UZ SKOLU UN MĀCĪTIES!

pirms 6 gadiem, 2014.11.26 14:43

vectētiņš

Lai pats skolēns "gribētu" mācīties, nepietiek akcentēt vien skolotāja pienākumu panākt skolēnā "vēlmi" mācīties. Atcerēsimies paši savus skolas gadus un to, vai tad nu vienmēr mums pašiem bija tā gribēšana mācīties. Tikpat svarīga ir ģimenes atieksme pret savu bērnu- skolēnu. Ja ģimenē vecāki neliekas zinis par bērna skolas gaitām vai, kas vēl trakāk, bērna klātbūtnē izsakās nicīgi par skolu un skolotājiem, tad skolotājs var izstiepties vai sarauties, bet nekādu bērna gribēšanu nākt skolā un mācīties viņam nepanākt. Tātad, manuprāt, atbildība par skolēnu ir vienlīdz liela gan ģimenei, gan skolai.

pirms 6 gadiem, 2014.11.26 16:53

tā diena

pienāks reiz, kad klases, slimnieka, ugunsgrēka vai noziedznieka priekšā tiešām nebūs kam stāties, jo visur tik meklē augsti kvalificētus darbiniekus un piedāvā 4 un 5 ciparu konkurētspējīgās algas, tik šīs jomas var malt pa vecam un ir vismaz uz ko norādīt - tie neko nedara... nūjā, darām nu katrs savu darbiņu atbildīgi, tā būs vislabāk...

pirms 6 gadiem, 2014.11.25 21:46

ES

Ienīstu tos skolotājus, ar visam viņu prasībām, tak ejiet par pārdevējiem strādāt, vai apkopējiem, kas vainas??? Vienmēr viņiem ir par maz, visu laiku par maz!

pirms 6 gadiem, 2014.11.27 09:53

Vietējās ziņas