Latviešu virtuves degustācija nenorit pēc plāna 5

Piektdien Alūksnes tautas namā notika izstāde – degustācija “Latviešu virtuve 90 gadu garumā”. Diemžēl ne viens vien apmeklētājs bija vīlies, jo no izsludinātā pasākuma maz kas bija.

Pasākuma ideja paredzēja, ka piedalīsies Alūksnes ēdināšanas uzņēmumi, piedāvājot dažādus latviešu ēdienus 90 gadu garumā. Apmeklētāji varētu aplūkot gan ēdienus, gan katram laikam raksturīgus traukus, kā arī degustēt. Bet piedalījās tikai divi drosmīgākie Alūksnes uzņēmēji – SIA “Pajumte EA” un picērija “Trakais tomāts”.

Saņēma daudzus atteikumus

Alūksnes tautas nama direktore Sanita Jurģīte norāda, ka plānojot valsts svētku pasākumus, SIA “Pajumte EA” īpašniece Evita Ogņeva izteica šo jauko domu par latviešu virtuvi 90 gadu garumā.

“Uzrunājām Alūksnes ēdināšanas uzņēmumus, astoņi uzņēmēji atbalstīja ieceri un piekrita, bet, tuvojoties 14.novembrim, saņēmām arvien vairāk atteikumu. Organizatoriskos jautājumus degustācijas sagatavošanai kārtoja Jurijs Marinovs. Grūti izvērtēt, vai atteikuma iemesls ir gaidāmie valsts svētki vai finansiālā situācija. Protams, šajā gadījumā bija nepieciešama uzņēmēju iniciatīva un labā griba, jo finansiāli viņiem pašiem būtu jāklāj galdu,” stāsta S.Jurģīte.

Viņa uzsver, ka degustācija tika plānota starp filmas “Rīgas sargi” seansiem, tādēļ jau sākotnēji nebija domāta kā centrālais notikums. “Skumji, ka cilvēkiem, kas nāca tikai uz degustāciju, bija jāpiedzīvo vilšanās. Uzņēmumiem nebija jānodrošina apjomīga ēdināšana, bet jāizklāsta savs skatījums, kā viņi atceras ēdienus, traukus “Latvijai – 90” gaitā,” saka S.Jurģīte un piebilst, ka no idejas neatteiksies un mēģinās to īstenot citā reizē.

Sagādāja svētkus iedzīvotājiem

S.Jurģīte pateicas SIA “Pajumte EA” un “Trakajam tomātam”, kas uzklāja izstādes – degustācijas galdu. “Pajumte EA” piedāvāja kafijas galdu, kāds bija raksturīgs astoņdesmitajos līdz deviņdesmitajos gados, bet “Trakais tomāts” - picas un savu jauno produktu – pelmeņus.

“Mēs piekritām aicinājumam, jo apzinājos, ka uz degustāciju atnāks galvenokārt cilvēki, kuri ikdienā reti apmeklē sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus. Vēlējāmies radīt svētkus cilvēkiem un arī par brīvu reklamēt savu uzņēmumu. Degustēt piedāvājām visu picērijas sortimentu – dažādas picas un mūsu jauninājumu – pelmeņus ar sieru, gaļu un sēnēm, ko paši gatavojam uz vietas Alūksnē. Lai degustēt varētu siltu ēdienu, nemitīgi to vedām tikko ceptu no picērijas,” norāda Alūksnes picērijas “Trakais tomāts” direktore Indra Plāte.

Pārsteidz uzņēmēju neatsaucība

SIA “Pajumte EA” īpašniece Evita Ogņeva pauž nožēlu, ka bija tik niecīga atsaucība.

“Žēl, ka Alūksnē ir tik neatsaucīgi uzņēmēji, kuriem ir vienalga un kuri nevēlas par sevi pastāstīt, jo būtībā tas bija lielisks reklāmas pasākums par brīvu. Mūsu piedāvāto kafijas galdu veidoja konditori, kuri savā profesijā strādājuši arī šajos gados padomju laikā – viņu ideja bija izcept tam laikam raksturīgas bulciņas, kādas tagad konditorejā ir aizmirstas. Pāršķirstot vecās pavārgrāmatas un meklējot, kas vēl tolaik bija raksturīgs, atradām arī ar salātiem pildītos groziņus, kuri mums nāk līdzi mantojumā tieši no padomju gadiem. Arī traukus piemeklējām atbilstošus,” stāsta E.Ogņeva.

Komentāri 5

vilis

Es arī aizgāju, domāju paēdīšu, bet nekā tur nebija, kas ir ko, nevarat tautu pabarot!

pirms 12 gadiem, 2008.11.19 13:44

baigie organizatori

Interesanta organizācija. Uzklājiet na haļavu galdu, nodrošiniet lai 2 stundu garumā pa velti ļautiņi var mieloties, cik tas izmaksā? Ja kāds vēlas degustēt, tad var doties uz uzņēmumiem un degustēt latviešu virtuvi cik var atļauties. Vai pasākuma organizatori bija parūpējušies un kaut nedaudz domājuši par to, lai ieinteresētu uzņēmējus uzņemties šos izdevumus? Visa organizācija, vispirms laikrakstā paziņo, ka būs šāds pasākums un pēc nedēļas apzvana iespējamos dalībniekus vai viņi piedalīsies. Vai tas ir normāli organizēts?

pirms 12 gadiem, 2008.11.19 10:44

bet kur tad pārējie uzņēmēji sākot no altas un beidzot ar dzīvo ātri, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus.

pirms 12 gadiem, 2008.11.18 17:23

Vietējās ziņas