Latvijā pa vienam uzņēmumam, kuru nosaukumā minētas Lieldienas vai ola

Uzņēmumu nosaukumos Latvijā bieži vien ietverti vārdi, kurai ir saistīti ar pavasara vai Lieldienu tematiku, piemēram, "pūpoli", "zaķis", "pavasaris", tomēr tādi vārdi kā "Lieldiena" vai "ola" izmantoti retāk - katrs no tiem reģistrēts tikai vienā uzņēmuma nosaukumā, liecina Lursoft līdz 26.martam apkopotā informācija.

Pēc kontaktu katalogā www.zo.lv atrodamās informācijas, Lursoft secinājis, ka 56 uzņēmumu nosaukumos ir ietverts vārds "pūpols", "pūpoli" vai "pūpoliņi", 52 nosaukumos ir "zaķis" vai "zaķītis", 43 uzņēmumu nosaukumos iekļauts vārds "pavasaris". Tikai viena uzņēmuma nosaukumā ir "Lieldienas" - tas ir K.Skrābāna tirdzniecības individuālais uzņēmums Ziemassvētki un Lieldienas. Tāpat ir arī reģistrēta SIA Ola.

Tāpat secināts, ka Latvijā reģistrēti 152 uzņēmumi, kuros vismaz viena no amatpersonām ir ar uzvārdu Zaķis. Biedrību un nodibinājumu reģistrā ar uzvārdu Zaķis reģistrēta 41 amatpersona, Reliģisko organizāciju un to iestāžu reģistrā – trīs, Sabiedrisko organizāciju reģistrā – divas, bet Politisko partiju reģistrā – viena.

Starp uzņēmumu amatpersonām un dalībniekiem sastopami arī tādi uzvārdi, kā Pūpols, Lieldiena, Oliņa, Pavasaris, Zaķītis u.c.

Lursoft datu bāzu informācija liecina, ka ar uzvārdu Pūpols reģistrētas 29 amatpersonas un 24 dalībnieki, bet ar Pūpola – 19 amatpersonas un 25 dalībnieces, deviņos uzņēmumos darbojas amatpersonas ar uzvārdu Zaķītis, uzvārds Oliņa reģistrēts 19 amatpersonām, Oliņš – 21, ar uzvārdu Lieldiena reģistrētas divas amatpersonas, kas ir arī šo pašu uzņēmumu dalībnieku sarakstā, uzvārds Pavasaris reģistrēts piecām amatpersonām, bet Pavasare - 16, piecos uzņēmumos gan kā amatpersona, gan kā dalībnieks reģistrēta persona ar uzvārdu Ola, uzvārds Pūpoliņš reģistrēts četrām amatpersonām un pieciem dalībniekiem, bet Pūpoliņa – divām amatpersonām.

Vietējās ziņas