Latvijas Leļļu teātris ar koncertuzvedumiem viesojas arī Gaujienas internātpamatskolā

Latvijas Leļļu teātris oktobrī un novembrī ar koncertuzvedumu “Viens, divi, trīs – nu Tu esi brīvs!” viesojas piecās reģionu speciālās internātpamatskolās. Sadarbībā ar banku "Citadele" iepriecinās gandrīz 1000 bērnus dažādās Latvijas vietās. Gaujienas internātpamatskolā izrāde notika otrdien, 14.oktobrī.

“Ne visiem bērniem no Latvijas reģioniem ir iespēja apmeklēt izrādes Rīgā, vēl sarežģītāk bērniem ar īpašām vajadzībām. Šādas viesizrādes, mūsuprāt, ir pat vitāli nepieciešamas, lai izglītotu un iepriecinātu mazos skatītājus visā Latvijā. Savukārt koncertuzvedums ir īpaša un Leļļu teātrī sen nerealizēta uzveduma forma, tādējādi mazie skatītāji reģionu internātpamatskolās varēs novērtēt šo mūsu teātra 70. jubilejas sezonas repertuāra vienu no būtiskākajiem papildinājumiem,” stāsta Latvijas Leļļu teātra mārketinga un komunikāciju nodaļas vadītāja Liene Paukšēna.

Koncertuzvedumus Gaujienas, Purmsātu, Pamūšas, Adamovas un Upesgrīvas speciālo internātpamatskolu audzēkņiem ir sarūpējusi banka "Citadele". "Priecājamies par skolu un pašvaldību atsaucību, piemeklējot pēc iespējas plašākas telpas skolā vai kultūras namā, lai

“Visu savu darbības laiku pēc iespējas esam centušies iepriecināt bērnus Latvijas reģionos, kā arī atbalstījuši maznodrošinātos, bērnus ar invaliditāti, krīzes centrus un labdarības fondus. Latvijas Leļļu teātrim citu teātru vidū ir īpašs stāvoklis, ko nosaka tā mērķauditorija – bērni pirmsskolas un skolu jaunāko klašu vecumā. Leļļu teātra skatītājs atrodas personības veidošanās procesā, kas notiek visciešākajā saistībā ar apkārtējās pasaules izziņu,” min Liene Paukšēna.

„Viens, divi, trīs – nu tu esi brīvs!” radošā grupa ir režisore Laila Kirmuška un komponists Aigars Voitišķis, kā arī māksliniece Anita Znutiņa–Šēve un horeogrāfe Lilija Lipora. Koncertuzvedumā piedalās Leļļu teātra aktieri – skanīgo balsu īpašnieki Dace Vītola, Anrijs Sirmais un Arnita Jaunzeme.

Vietējās ziņas