“Latvijas lepnumam” iesaka novadniekus 39

Katru gadu no jauna, vērojot televīzijas pārraidē cilvēkus, kuri saņem “Latvijas lepnuma” balvas, esam aizkustināti līdz asarām. Šīs balvas laureāti ir krasā pretstatā daudziem, ar kuriem tiekamies ikdienā, liekot atkal ticēt labestībai, pašaizliedzībai, drosmei un mīlestībai.

Ka tādi cilvēki ir arī starp mums, liecina vēstules, kurās ieteikti Alūksnes un Apes novada iedzīvotāji. No Apes novada ieteikta Gaujienas pastniece Sandra Lārmane, Trapenes pagasta muzeja vadītāja Emma Valija Šļukuma, Sikšņu pamatskolas apkopēja Veronika Miķelsone un Virešu pagasta pārvaldes speciālists Gundars Pihlis. “Ļoti iespējams, ka mūsu pastniece dara vairāk nekā to prasa darba pienākumi. Esmu redzējusi, ka viņas mašīnā ir dažādas mantas, ko ved tālāk dzīvojošiem gaujieniešiem. Diemžēl tagad tas vairs nav atļauts, jo “Latvijas Pasts” aizliedz,” spriež Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inese Lukjanoviča. Sikšņu pamatskolas direktore Una Reķe atzīst, ka var lepoties ar Veronikas Miķelsones darbu. “Tik rūpīga un kārtīga apkopēja ir ļoti jāmeklē,” saka direktore. Taču iespējams, ka šie cilvēki nav ieteikti kā labi darba darītāji, bet pavisam citu iemeslu dēļ. Tādu iespēju apliecina no Alūksnes novada ieteiktie, starp kuriem ir ne tikai pediatre Anita Šnikvalde, Mārkalnes pamatskolas skolotāja Ingrīda Salaka, izdevniecības “Selja” vadītājs Jānis Polis, pašvaldības deputāts un uzņēmējs Verners Kalējs, bet arī brīnišķīgi vecāki savām piecām meitām Lolita un Gunārs Zvirgzdi, Kristīne un Guntars Brieži, kuri uzņēmušies rūpes par septiņiem audžubērniem, kā arī sabiedriskais darbinieks Uldis Veldre un alūksnietis Imants Serts, kurš ir aktīvs ziedotājs labdarībai.

Komentāri 39

kāds

izdariet paši kaut ko labu un tad jūs arī ieteiks lepnumam.
viss būtu labi izņemot Sertu......

paldies uzņēmējiem kuri dot darbiniekiem= Alūksnes novada iedzīvotājiem darbu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.07 12:28

ārpus

Ko var pērties, tas taču ir kārtējais TV šovs.Viens iesaka, viens vai vairāki novērtē. Ir ļoti pelnīti, ir ne tik, bet lieliski ieteikti. Un ir tik daudz cilvēku, kas godam pelnī'juši šādu 'titulu'', bet viņiem nav vajadzīga publicitāte. Tas pats kas ar Dziedošo ģimeņu šovu.
Un kā tad ar Jēkabpils lepnumu sanāca?

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 20:10

Tāpat sapratām, ko gribēji teikt, paldies par labiem vārdiem un atklāsmēm, ko katram der uzzināt un ieklausīties.

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 13:21

ES

Pamanīto kļūdu labojums (03.01.2011.) - sestā rinda no apakšas: jālasa "nekādas" nevis "nekās".
Kam negadās kļūdīties, ja tehnika veca.

pirms 10 gadiem, 2011.01.04 02:55

netruc2

Netrūcīgajam taisnība.Un Jūs , cienītie tadus nepazīstat?Kāpēc tad arī Jūs nemetaties uz attiecīgo iestādi?
Man kaiminos krievu cigaretes nepilngadīgajiem tirgo - visi to zin.Arī es.Un domājat, ka kāds uz to reaģētu, ja attiecīgi paziņotu.Man arī patīk Alūksnieši, jo vini ir ļoti naivi savā ticībā varas iestādēm.Gan šiem uzņēmējiem , gan cigarešu tirgoniem visur viss aizmaksāts.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 21:49

to

essssES
vai tu zini uz kurieni mēs ejam ======= d...., ar tādu attieksmi vienam pret otru, mēs nosprāgsim, un arī tu, jo diezin kāds tev smerdelim roki pados, ja pados tad aiz savas labās sirds, lai tu smerdeli nenomirtu. kaut arī...
vai jums LATVIEŠI NEMAZ NAV SIRDS UN DVĒSELĪTES?
______________________________________________________________________________________________________________________________________________

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 16:46

essssES

Es (tāpat kā mans vīrs, kas pirms nepilniem 11 gadiem miris un atstājis latviešu kultūrā neizdzēšamu mantojumu!) esmu pieradusi kārtot attiecības nelietojot anonīmos paņēmienus. Tā ir tāda čekas un gļēvuļu padarīšana.

Nekā personīga,-bet šajā komentārā jūs esat lietojusi anonīmus paņēmienus!!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 16:04

mm

Apganit jau visi mak, bet kjaut ko labu reti kurs. Ja pacila pagajusa gada laikrakstus, tad dauidz laba sarakstits ir par siem cilvekiem. varbut kads var paraksties ar savu vardu un uzvardyu, tad paskatisimies cik vins ir pukains. Tie kas sanem naudu aploksnes, pasi izvelas so celu un savu nakotni. Tie kas palidz berniem, nabagiem izradas, ka sa portala acis ir slikti. Tad ko jus pasi neko nedariet lai ari tiktu ieteikti latvijas lepnumam vai kam citam? Un tam pedejam komentetajam- pats par sevi neko nevar uzrakstit.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 15:35

Jā nezin kāpēc tu esi netrūcīgais kā visi, varbūt pats kādam kaut ko maksā aploksnē vai saņem?
Uzraksti drosminiek- gudriniek savu vārdu lai varam virzīt uz Latvijas lepnumu.
Kā man patīk alūksnieši :)))

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 14:49

Ko tu te sūdzies aizej attiecīgajās instancēs un pastāsti tur!
Ja šis cilvēks pieļauj to, ka viņam maksā aploksnē un atļaujas saņemt visādus GMI tad jau tas ir uz viņa paša sirdsapziņas, varbūt uz tavas.
Un tikai nevajag dziedāt to tizlo dziesmu par aploksnēm - ne jau tāpēc mēs esam tur kur esam.
Diemžēl valsts tevi un mani krāpj visos caurumos, tikai it kā likumīgi.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 14:46

netrūcīgais

Par godīgajiem uzņēmējiem
Tipiska lauku ģimene ar 3 bērniem :
Iet peļņas darbos pie šāda uzņēmēja un saņem dienas naudu - viņš - ap Ls 300, viņa ap Ls 200 mēnesī, protams uz rokas aploksnē,
Saņem GMI uz 5 cilvēkiem, jo neviens jau " nezin" , ka viņi strādā, bet zin, ka ir trūcīgi
Saņem pārtikas pakas, brīvpusdienas skolā un citus sociālos labumus(arī medicīnas pakalpojumus), jo IR TRŪCĪGI.
Lai viņiem labi veicas, tikai , lai tas nav uz manas ģimenes rēķina, kas maksā valstij nodokļus, paši rūpējas par saviem bērniem, maksā uz pilnu klapi par medicīnu un ar saviem nodokļiem uztur gan šos UZŅĒMĒJUS, gan viņu kalpus - trūcīgās ģimenes.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 14:06

ES

Es arī gribu ieteikt "Latvijas lepnumam" veselu komandu sakarā ar Alūksnes slimnīcas uzņemšanas nodaļas darbinieku zākāšanu kā dzeltenajā presē. Vai tiešām portālam trūkst nopietnāku materiālu?! Nav taču nopietni, ka kāda anonīma tante vai onkuls (kas to lai zina) ņemas zākāt ***s, vīru zagles, gredzenu pavēlnieces un vecu glupu veceni, kas visas it kā strādā slimnīcas uzņemšanas nodaļā.
Atcerieties un nekad neaizmirstiet, ka:
1) gredzenu pavēlniece (vārds nevienam nav minēts!) mazgājusi un apkopusi gados vecus pacientus, kas slimības dēļ (mums jebkuram tas var gadīties) paši nav spējīgi to veikt, gan jaunekļus un jaunavas, kas dzērumā apvēmušies un piekakājuši un piečurājuši pilnas bikses.
2) vīru zagles un ***s sniegušas arī ļoti bieži pirmo un neatliekamo palīdzību jebkuram, kas griezies uzņemšanas nodaļā.
Starp citu: kas tas par vīru, ko var nozagt? Kas tā par sievu, no kuras vīrs bēg? Laikam pašai tādā gadījumā jāpaskatās spogulī.
3)veca un glupa (tā mani pirmo reizi godāja čekas un kompartijas darbinieki jau tad, kad man bija 30 gadu! - prieks, kur tu rodies...) vecene varētu būt es - šo rindu autore. Turpmāk komentārus par mani gan lūdzu nevajag dzēst. Tie var kļūt vēsturiski!
Es (tāpat kā mans vīrs, kas pirms nepilniem 11 gadiem miris un atstājis latviešu kultūrā neizdzēšamu mantojumu!) esmu pieradusi kārtot attiecības nelietojot anonīmos paņēmienus. Tā ir tāda čekas un gļēvuļu padarīšana.
Vēl piebildīšu, ka (es kā vecs "anarhists") dežūrējot 3 - 4 reizes mēnesī nekās nekārtības uzņemšanas nodaļā nepaspētu radīt.
Meklējiet vainu citur. Der atcerēties: "Nevaino spoguli, ja pašam..."
Un par to vecumu - iesaku savlaicīgi iemācīties klasiķa teiktās rindas:
Kas es biju, tas tu esi.
Kas es esmu, tas tu būsi.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 12:21

Lai tik mani neviens, nekad mūžā, nepiemin šajā portālā, un nevienam citam arī nenovēlu!!!
Vienalga kāda iemesla pēc tu tiec pieminēts, tā samazgas uz galvas!!
Nu tu, kurš esi bez vainas, ar tik tīru sirds apziņu, visgodīgākais, visskaistākais utt. PUBLICĒ SAVU VĀRDU UN UZVĀRDU UN TAD REDZĒSIM CIK TU ESI BALTS UN PŪKAINS.
Vai jums kauna nav??????????????
Tie cilvēki, kuri dažādu iemeslu pēc ir ieteikuši kādu no šiem minētajiem jūtas vainīgi. Jo notiek tieši pretējais, nomelnošana, un paldies Dievam, ka likums, kurš nosaka komentāru ROBEŽAS jau klauvē pie durvīm

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 12:04

" Ja nebūtu apņēmīgu uzņēmēju, tad arī man tagad nebūtu darba un es dzīvotu badā."
___________________________________________-
Ko saproti ar paņēmīgu uzņēmēju?
Vai to, kas pieņem darbā bezdarbnieku un pa kluso iegrūž viņam aploksni, nemaksājot valstij nodokļus.Pateicoties šiem apņēmīgajiemuzņēmējiem mēs esam tur, kur esam.Un Latvijas lepnumiem ar tiem nav nu nekāda sakara.
Trakākais tas, ka šie apņēmīgie uzņēmēji vēl atļaujas citus kontrolēt un pamācīt.Ja cilvēki nebūtu piespiesti pie zemes, viņi šos uzņēmējus ar mēslu dakšām nobadītu.Bet te - Latvijas lepnums.Divkodsīga morāle.

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 11:34

ib

Paldies dieviņam,ka mani neizvirzīja,tagad būtu aplieta ar mēsliem!

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 10:17

Ak, Alūksnīte, uz kurieni Tu ej? Kalējs un Latvijas lepnums? Un atrodas tak vēl tādi, kas ar putām uz lūpām kliedz, ka viņš patiešām ir lepnums... Cik maz mums vajag ...

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 23:36

Šnikvalde, Polis, Kalējs - šie cilvēki ir atzīstami, ka viņi ir labu darījuši. Protams, katrs savā jomā. Vairāk šādu cilvēku! Protams, neviens jau nav bez savamīnusa, tādā vai citā lietā, bet kopumā, jauki, ka tiek arī pamanīti un ieteikti.

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 20:31

Nu jā,ari augstiem valsts vīriem ir sievas un jaunas mīļākās, kāpēc gan ne? Kā saka , klausiesmanos vārdos, neskaties uzmaniemdarbiem. Kāpēc ne? Var arītā....

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 18:02

Jā, tie, kas dara, tie arī mēdz kļūdīties, (runāju par darbu un strādāšanu, nevis par personīgajām dzīvēm), un viņi arī šīs kļūdas turpmāk cenšas nepielaut. un to var pierādīt tikai tadi cilvēki, kuri spēj darboties tādā līmenī, ka dod darba vietas ļoti daudziem cilvēkiem. Arī es strādāju uzņēmumā, kurā nav lielas algas, tomēr cienu darba devēju, kurš ļauj man pelnīt. Tie, kas spēj uzturēt savus uzņēmumus, ir vērā ņemami cilvēki, tāpat arī dažādi vadītāji, kuri vada lielus un mazus uzņēmumus, īstenībā jebkurš var ņemties veidot kaut ko savu, nevis gausties un liet mēslus pār citu galvām. Ja nebūtu apņēmīgu uzņēmēju, tad arī man tagad nebūtu darba un es dzīvotu badā.

pirms 10 gadiem, 2011.01.02 16:38

Vietējās ziņas