Aicina sargāt bērnus no apdedzināšanās un applaucēšanās

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, Labklājības ministrijas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „Degpunktā” uzrunās Latvijas ģimenes ar bērniem, aicinot svētku laikā būt uzmanīgiem un nepieļaut bērnu apdedzināšanos un applaucēšanos.

„Ziemassvētku gaidīšanas laiks un paši svētki daudziem ir gaišuma un prieka avots visam turpmākajam gadam. Diemžēl nereti to aptumšo pēkšņa un negaidīta nelaime – kāds bērns applaucējas, uzgāžot sev karstas tējas krūzi, vai arī apdedzinās pie karstas plīts vai svecītes liesmas. It kā neviens to nav gaidījis, it kā visi rūpīgi uzraudzījuši bērnus un domājuši – ar mums tas nenotiks, tomēr trauma ir gūta. Lai tas nenotiktu, arī šogad mēs aicinām vecākus ikdienā un arī svētku laikā būt uzmanīgākiem un apdomīgākiem, prognozēt situāciju un apzināt riskus. Nedaudz vairāk rūpju un uzmanības var aiztaupīt dienas un nedēļas sāpju un rūpju,” uzsver VBTAI vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.

Sociālās reklāmas klips, kuru LNT ēterā demonstrēs no 9.decembra līdz Ziemassvētkiem, izveidots ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas informatīvo atbalstu.

VBTAI klips ikvienam ir brīvi lejuplādējams VBTAI interneta vietnē: http://www.bti.gov.lv/lat/informativie_materiali/videoklipi/?doc=3083&page=

Latvijas ziņas