Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju Lieldienās plāno rīkot īpašas svētku pusdienas un vakariņas

Vairāk nekā trešdaļa jeb 36% Latvijas iedzīvotāju šogad Lieldienās plāno rīkot īpašas svētku pusdienas un vakariņās, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktā aptauja. Tostarp 21% iedzīvotāju piedalīsies dažādās Lieldienu atrakcijās - krāsos olas, ripinās olas, piedalīsies olu kaujās un tamlīdzīgi.

Vairāk nekā desmitā daļa aptaujāto Lieldienās ir noskaņoti doties uz baznīcu (15%) vai apmeklēt kādu publisku svētku pasākumu (14%). Savukārt 4% iedzīvotāju Lieldienās ciemosies pie radiem vai svētkus svinēs kopā ar ģimeni, draugiem.

Vienlaikus piektā daļa (20%) Latvijas iedzīvotāju šogad Lieldienas nesvinēs, bet vēl 8% iedzīvotāju aptaujas laikā vēl nebija izlēmuši, vai un kā atzīmēs šos svētkus.

Salīdzinoši liels respondentu īpatsvars, kas atzīmēja, ka šogad nesvinēs Lieldienas, ir cilvēki, kas dzīvo vieni paši. Savukārt iedzīvotāji no lielākām ģimenēm, kurās ir vismaz četri cilvēki, biežāk atzīst, ka svinēs Lieldienas.

Latgales iedzīvotāji biežāk nekā citos reģionos gatavojas Lieldienās doties uz baznīcu un rīkot īpašas svētku pusdienas vai vakariņas. Latgaliešu izteiktā interese par baznīcas apmeklēšanu un svinīgu maltīti pēc tās latgaliešu vidū tiek skaidrota ar Latgalē izplatīto katoļticību, kas citos reģionos nav tik izteikta un kas ietekmē arī šo svētku svinēšanas ieradumus. Iepriekš veiktās aptaujas liecina, ka arī Adventes laikā latgalieši biežāk nekā citu reģionu iedzīvotāji posās doties uz baznīcu.

Aptauja veikta laikā no šā gada 20.marta līdz 22. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Latvijas ziņas